26 Ekim 2002 Cumartesi 00:00
Başbakan gibi karşılandı
Bağımsız Türkiye Partisi, Genel Başkanı ve 2. Kuvay?ı Milliyenin önderi Prof. Dr. Haydar Baş'ın adaylığını koyduğu Trabzon ve Rize'de yıllarca unutulmayacak tarihi mitingler düzenlendi. Özellikle Trabzon Atatürk Meydanında, 30 bin Trabzonlunun iştirak ettiği mitingte, dillerden yıllarca düşmeyecek bir şölenin altına imza atıldı. Meydanı tıka basa dolduran, parklara taşan Bağımsız Türkiye sevdalıları, "Bağımsız Türkiye 3 Kasım'da İktidar", "Haydar Baş başbakan" türküsü söyledi. Bağrından bir kâinat devleti başbakanı çıkarıyor olmanın coşkusunu yaşadı.

Oğuz Kaan'ın devamı

Hem Trabzon hem de Rize'deki Atatürk Meydanındaki Bağımsız Türkiye Trabzon'dan Başbakan Çıkarıyor şöleninde meydanlara sığmayan kalabalığa hitaben bir konuşma yapan BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, başbakan olduğunda Türkiye'nin nasıl bir devlet olarak tarih sahnesinde yerini alacağına dair binlerce yıl öncesine uzanan, onlarca, yüzlerce yıl ötesini gören teşhis ve tespitlerde bulundu.

Sözlerine ulu Türk hakanı Oğu~|~z Kağan ile başlayan Prof. Dr. Haydar Baş, neden böyle bir gerek duyduğunu şöyle anlattı: "Çünkü, Oğuz Kağan büyük bir Türk hakanı. 'Gökkubbe çadırım, güneş bayrağımdır' diyor. Onun için Oğuz Kağan 18 bin km2 üzerinde büyük bir Türk imparatorluğu kurdu. Ondan sonra gelen 16 imparatorluk onun koyduğu esaslar üzerine yürüdü. Türk Silahlı kuvvetleri ilk defa düzenli ordu haline Oğuz Kağan devrinde geldi. Biz onun gururla devamıyız. Oğuz Kağan kimdi? Oğuz Kağan büyük bir Türk büyüğü, bilge kişi idi. Doğdu, dünyaya geldi. Anasının sütünü emmedi. Anası rüya görüyor. Rüyada, 'Sen puta tapıyorsun. Bu çocuğun tevhid akidesine bağlı. Onu temsil edecek. Dininden dönecek tevhid akidesine sahip olacaksın. Yani Allah'a inanacaksın' deniliyor. Ondan sonra Oğuz Kağan'ın annesi tevhid akidesine girdi. Ve kundaktaki çocuk anasını emmeye başladı. Bir yaşında konuştu. 'Ben bu çadırda doğdum. Beni izleyeceksiniz' dedi. İşte Oğuz Kağan bu. Onun kurduğu devlette adalet vardı. Onun kurduğu devlette ahlak vardı. Onun kurduğu devlette insan haklarına saygı vardı. Bütün Türk devletleri onu örnek aldı. Onu bugün devam ettirmeye var mısınız?"

Göğsünden haç

çıkanlara dikkat!

Geçmişini, Türk milletini ve devletini inkar ederek bir yerlere varmaya çalışanlara, 'Aslınıza gelin. Şayet dönmezseniz sizin kimliğinizden bu millet endişe edecek' denilmesini isteyen Prof. Dr. Haydar Baş, devamla bir gerçeğe dikkat çekti: "Oğuz Kağan, Allah'ın güzel emanetini insanlara müjdelerken bugünün başkanları bilmem ne ocaklarını, kilise mumlarını yakıyorlar. 'Biz şeriatı getireceğiz' diye de milleti kandırıyorlar. Bu ahmaklar, cahiller, teslis akidesini, kız kulelerini vs. yerleri inşa etmekten başka hic bir şey yapamazlar. Görünürde Tevhid akidesine bağlı bu insanların kalbinde, gönlünde haç çıktı. Haberiniz olsun! Onlara, Allah'ın izniyle 3 Kasım'da en büyük dersi vereceksiniz. Var mısınız?" Nefsi adına konuşmadığını, milleti için konuştuğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Ben dünyadan 30 tane ayrı ayrı ödül aldım. Şu belediyenin yazarlar listesine giremedim. Bunlar kimi temsil ediyor söyler misiniz? Bunlar sizin sesiniz değildir. Bunları çok iyi tanıyın. 3 Kasım'da onlara gerekli dersi vereceksiniz inşaallah!" dedi.

Bizans surlarından

ilham alanlar

Halka hitabettiği Karadeniz bölgesinin karakteristik ürünlerini örnek göstererek, "Tütünü yasakladılar. Fındığı sökün, diyorlar" şeklinde konuşan Prof. Dr. Haydar Baş, "Artık güneş doğmuştur" diyerek, çay, tütün, fındık üreticilerinin artık endişe etmemesi gerektiğini, BTP iktidarında fındığın en az 2 dolardan alınacağını söyleyerek şöyle devam etti: "Artık güneş doğmuştur. Bizans surlarının kalelerinden ilham alanlar, onların düşüncelerine köle olanlar, mutlaka ülkeyi terk edecekler ve Türk'ün sesi bundan sonra hakimiyetini mutlaka kuracaktır. Aramızı açıyorlar. 'Devlet dinsizdir,. Asker dinsizdir', diyorlar. Size ordunun temelinin nereden kaynaklandığını söyledim. Onlar, yüzler, binler diye Oğuz kağan tasnif etti. Onbaşı, yüzbaşı, binbaşı, tümenbaşı diye Oğuz Kağan koydu. O ki, ya nebi yahut da velidir; yani Türk'ün ordusunun temelinde Tevhid vardır. Sen gafil, sen cahil buna nasıl karşı çıkabilirsin. Bu tevhidi teslise çevirmek isteyenler hüsrana uğradılar, şamarı yediler. Mutlaka da yiyeceklerdir. Kızlar Manastırını yalancı cennete çevirenler Zeytinlik mahallesindeki camiye bir metrekare arsa vermediler. Şimdi kalkıp sakallarıyla caka satıyorlar. Ama istesen de istemesen de kendine geleceksin. Yaptıklarınızın hesabını soracağım."

Oyları bölmeyelim

Trabzon ve Rize'de yaptığı konuşmada Prof. Dr. Haydar Baş, Tayyip Erdoğan'ın konumundan hareketle oyların bölünmemesi gerektiğine de işaret ederek, BTP'nin mutlaka iktidar yapılması gereken parti olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi:

"10 milyon değil 40 milyon oy verilse Recep Tayyip Bey Meclis'e girebilecek mi? Hayır. Başbakan olabilecek mi? Hayır. Diğer taraftan Ak Parti içine 155 ANAP'lı sızdı. Mesut Yılmaz da Ak Parti'ye oy verilmesini istiyor. Onun derdi Ak Parti, Recep Tayyip değildir. Tayyip Erdoğan'ın üzerinden Meclis'e girmektir. Recep Tayyip'i de bu badireden kurtaracak olan bu fakirdir. AKP'ye verilen oylar ANAP'a verilen oylardır. Onun için oylarımızı bölmeyelim. Türkiye'yi bütünleştirmek, birleştirmek, kardeş yapmak için, devlet ile milleti, sivil ile askeri bir ve beraber yapmak için oylarımızı bölmeyelim. BTP'yi tek başına iktidar edelim."

650 milyar dolarlık kaynak

BTP iktidarında Atatürk'ün başlattığı sosyal devleti devam ettireceğini, Cumhuriyet tarihinde hiçbir partinin milletinin huzuruna gelip bu kadar proğramla çıkmadığını, 650 milyar dolarlık kaynak ve bütçe hazırlığı ile geldiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Ama bugünkü siyasilerin hayalleri bile bunu almaz. Allah bana bugüne kadar hep yapacağım şeyleri söyletmiştir. Rabbim bana hiçbir tükürüğümü yalatmamıştır. 27 Ekim'de TRT 1'deki seçim konuşmamda kaynaklarımı açıkladığımda 70 milyon değil 700 milyon insanın bakılacağını göreceksiniz. Kaynak soruyorlar.Milleti soyarken kimse kaynak sormadı. Sıra millete dağıtmaya gelince kaynak soranlar bilsinler yürüttükleri milyar dolarların hesabını kuruşu kuruşuna verecekler. Onların burnundan fitil fitil getireceğim. Göreceksiniz. Hepsini hesaba çekeceğim. Ben sizin adınıza yola çıktım. Biz bankayı hortumlayanların önünü keseceğiz. Bu hortumu millete akıttıracağız. 3 Kasım'dan sonra memleketimizde aşsız, işsiz insan kalmayacaktır. Tek şart BTP'yi tek başına iktidar yapmaktır. Bizi bu körlerle beraber yatırırsanız biz de şaşı kalkarız" dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137