29 Mayıs 2015 Cuma 01:25
Başkanlık sistemi bölünme demektir

YENİ MESAJ/İSTANBUL

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı ve İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş başkanlık sistemi tartışmaları üzerine önemli açıklamalarda bulundu. “Başkanlık sistemi bölünme demektir” diyen Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “Türkiye’nin üniter yapısı zorlama sonucu ortaya çıkmış bir yapı değildir. Hacı Bektaş-ı Veli hazretleri 1200’lü yıllarda Anadolu’ya geliyor ve buradaki etnik grupların hemen hemen yüzde yüzünü Müslümanlaştırıyor. Bunların içinde Keldani var, Süryani var, Laz var, Çerkez var, Yezdani var, Ermeni var, Rum var yani 36 etnik grup var. Bu etnik gruplar İslam medeniyeti, maneviyatı ve de siyaseti ile yoğruluyor ve bir millet oluyor. Bu milletin adına da ‘Müslüman Türk milleti’ deniyor. Bu Müslüman Türk kimliği de üniter yapımızın kimliğidir. Şimdi sen kalkıp bu yapılanmayı ne adına bozmaya çalışıyorsun?”

Türkiye bölünmeye doğru sürükleniyor

“Türk milletini halklara bölecekler. Kürt halkı, Laz halkı, Çerkez halkı gibi bölerek Türk milleti kavramını yok etmeye çalışıyorlar” diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunu bilerek veya bilmeyerek yapıyorlar, ama yanlış yapıyorlar. Binaenaleyh bu yanlış yapıldığı zaman federatif yapılar, devletler devreye girer ve federasyon adı altında bir kurum oluşur. İşte başkanlık sistemi bunun adına denir. Şimdi kardeş yaşayan bu milleti kalkıp da halklara bölmek ve bunun üzerine bir devlet sistemi geliştirmek tamamen yanlıştır, milletin aleyhinedir. Parti olarak da görüşümüz budur. Federatif yapıda imtiyazlar vardır. Üniter yapıda ise herkes eşittir. Ülkenin doğusundaki, batısındaki, güneyindeki, kuzeyindeki bütün vatandaşlar eşittir. Hiç kimsenin imtiyazı yoktur ama şimdi ‘A halkının imtiyazı olsun’ diyorlar. O zaman B halkı ‘benim de imtiyazım olsun’ demez mi? Bu durum ülkenin parçalanmasına sebep olur.”

Hakları devlet değil siyasiler gasp etti

Ülkenin bir bölümüne hizmetin eksik gitmesinin sorumlusunun devlet değil siyasiler olduğunu ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, “Tüm vatandaşlarımız eşit haklara sahip olmasına rağmen siyasiler bu hakları gasp etmiş ve ideolojik sebeplerle vatandaşlarımızın haklarını vermemiştir. Sanki bu hakkı devlet gasp etmiş gibi şimdi üniter yapıdan vazgeçip ideolojik bir anlayışla bazı grupları imtiyaz sahibi yapmak suretiyle düzeni bozmak istiyorlar” dedi.

Ailelere hayat verecek projeler

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş partisinin Milli Ekonomi Modeli’nde yer alan aile politikasını da açıkladı. “Ev hanımları ailenin temel taşıdır. Olmaz ise olmaz öğesidir” diyen Prof. Dr. Baş, “Ailenin reisi bazı yerlerde ana bazı yerlerde de babadır. Bu ikili bir bütündür. Birini diğerinden ayırmak mümkün değildir. Onun için biz Bağımsız Türkiye Partisi olarak annelere toplumda ciddi bir yer verme seferberliği başlattık. Bizim iktidarımızda her Türk kadını bin 500 TL ev hanımı maaşı alacaktır” dedi.

Annelere 15 bin TL ikramiye 

“Biz bu hakkı annelerin, ev hanımlarının tamamına veriyoruz. Ev hanımı olan vatandaşlarımız her ay bin 500 lirasını alacak ve çocuklarına, eşine hizmet edecek, ailesinin hanımefendisi, kraliçesi olacak ve düzenli bir aile hayatı inşallah devreye girecek” diyen BTP Genel Başkanı, “Hanımlar doğum yaptıkları zaman devletten doğum ikramiyesi olarak 15 bin lira alacak. İnşallah her çocuk için de ailelere 250 TL çocuk maaşı vereceğiz” dedi.

BTP ‘vatana bağlılık maaşı’ verecek

Açıklamasında “Bu dediklerimizi diğerlerinin yapması mümkün değil. Benim sistemin Allah’a şükürler olsun dünyada uygulanan, sonuç alınan bir sistem” ifadelerini kullanan Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle konuştu: “Bu sistemi uyguladığı için dünya lideri olan ülkeler ve devlet başkanları var. Onun için bunu biz rahatlıkla verebiliriz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kullanmasını bilirsen Türkiye’nin kaynakları buna yeter. Her ev hanımı bin 500 TL aldığı gibi her vatandaşımız da bin TL vatandaşlık maaşı alacak. Efendim buna gerek var mı? Var. Çünkü ülkemizi maalesef kabul etsek de etmesek de bölük bölük yapıyorlar, parçalamaya çalışıyorlar. Vatandaşlık maaşı ile vatandaşı vatanına bağlı hale getireceğiz. Herkes bu sayede ülkesini, devletini, milletini sevecek.” 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137