11 Şubat 2011 Cuma 00:00
Biz bu milletin sığınacak rıhtımıyız


"Millete sahip çıkmaya memuruz ve de mecburuz. Bu milletin sığınacak rıhtımı biziz" diye konuşan Prof. Dr. Baş, "Bu millete yol göstermek isteyen siyasilerin giyeceği elbise intikam değil, şefkat, merhamet ve de adalet elbisesi olması lazım" dedi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş çarpıcı açıklamalarda bulundu. Trabzon'da konuşan Prof. Dr. Haydar Baş bu milletin 7'den 70'e tüm fertlerine derman olmak ümidiyle Milli Ekonomi Modeli'ni ortaya koyduklarını söyledi. Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan sosyal devlet projelerinin bugün tüm partilerin seçim beyannamelerine girdiğini söyleyen Prof. Dr. Baş "Benden çalıyorlar kaynak da göstermiyorlar" dedi. Bazı kanalların kendilerini gündem etmemesinin altında yatan sebepleri de ortaya koyan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "suç işlesek ve hırsızlık yapsak bizi verirler" diye konuştu. BTP Genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, millete hizmet etmek isteyen siyasilerin intikam elbisesi değil, merhamet ve adalet elbisesi giymesi gerektiğini söyledi.

Milletle bir olup düşmanı çatlatacağız

Siyasete vatandaşların yaşadığı sorunları çözüme kavuşturmak için girdiğini ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Siyasete atıldığım gün annelerden, ev hanımlarından, delikanlıların evliliğinden, çocuklarımızın eğitim alabilmesinden yola çıktım. Herkesin işinin ve aşının olmasından başladım. Tarım kesimini problemlerinin hallinden işe başladım. Yani kısaca kangren olmuş bütün yaraları ortaya koyduk ve bunlara merhem olmaya çalıştık. Ve bunları biz yaparken Sosyal Devlet projeleri adı altında bir çalışmayla yola çıktık. Biz bu işi başaracağız. Çünkü Türkiye'nin bu fakire ihtiyacı var. Bu fakirin de bu milletin duasına ihtiyacı var. İki okyanus buluşacak, düşmanlar da çatlayıp, patlayacak."

Projelerimizi aşırıyorlar

Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan vatandaşlık maaşı, ev hanımı meslek maaşı ve evlendirme kredisi gibi sosyal devlet projelerinin bugün tüm partilerin seçim beyannamelerine girdiğini söyleyen Prof. Dr. Baş ev hanımlarına 600 lira maaş vereceklerini söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderme yaptı. BTP Genel Başkanı, "Benden çalıyorlar kaynak da göstermiyorlar. Nereden vereceksin, dediklerinde 'benim adım Kemal' diyor. Eğer Mustafa Kemal olsa bir şey demeyecektim. Adına Mustafa eklesin belki kurtarır. Ama Mustafa Kemal olmak öyle kolay değil?" diye konuştu.

Bu milletin delisine de sahip çıkacağız

Bazı kanalların kendilerini gündem etmemesinin altında yatan sebepleri de ortaya koyan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "suç işlesek, hırsızlık yapsak bizi verirler" diye konuştu. Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Hocam seni niçin Kanal D vermiyor. Oğlum ben suç işlesem verecek. Hocam TRT seni niçin vermiyor. Oğlum ben hırsızlık yapsam TRT beni verecek. Hocam seni filan filan kanallar neden vermiyor diye soranlara anlatıyordum, anlamıyorlardı. Bir olay her şeyi anlattı mı? Ama göreceksiniz onlar bana öyle yağdanlık yapacaklar ki göreceksiniz bunu. Ben ne yapacağım biliyor musunuz onları da biz adam edeceğiz. Biz bu milletin delisine, akıllısına, sarhoşuna, zenginine, fakirine, çöpçüsüne, çiftçisine ve hatırınızı kim geliyorsa hepsine sahip çıkmaya memuruz ve buna da mecburuz. Bunun için bu yoldayız. Kimse bunun inkârını yapamaz. Biz bu milletin sığınacak rıhtımıyız."

Siyasiler intikam elbisesi giyemez

Millete hizmet etmek isteyen siyasilerin intikam elbisesi değil, merhamet ve adalet elbisesi giymesi gerektiğini söyleyen BTP Genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "İnsanlarız misyonu onların giydiği elbiseye göredir. Nasıl bir elbise? Bir elbise giyersin ki senin hareket tarzını o elbise yönlendirir. Mesela ben asker olsam, paşa olsam o giydiğim elbiseye göre hareket ederim. Niye çünkü o elbisenin bana verdiği karakter ne ise onu yerine getireceğim. Bu milletin evladı olup, ona yol göstermek isteyen siyasilerin de giyeceği elbise şefkat elbisesi, merhamet elbisesi ve de adalet elbisesi olması lazım, intikam değil? Onun için diyorum ki millete hesap sormaya çalışanlar dolaylı yoldan ne vaat ederlerse etsinler bunlar sahtekârlardır. Bunları çok iyi tanıyın."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137