29 Kasım 2007 Perşembe 00:00
BOP müktesebatı Sevr'dir
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı M.Emin Koç, "Dün, Sevr ne idiyse, bugün BOP odur, AB müktesebatı odur" dedi ve ekledi: "Türkiye çaresiz değil" ~|~

 

 


Bağımsız Türkiye Partisi, tüm yurtta parti mensuplarına ve halka açık eğitim konferans ve seminerlerini sürdürüyor.
Afyon Korel Termal Hotel'de geçen ay 3 gün devam eden Genişletilmiş Eğitim Toplantısı'nın ardından tüm yurtta konferans ve seminerlerini sürdüren BTP'nin Ankara İl Başkanlığı Konferans Salonu'nda, Genel Başkan Yardımcısı M. Emin Koç tarafından "Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'nde İnsan ve Türkiye'nin BOP serüveni" konulu bir konferans verildi.

Dün burun kıvırtanlar, bugün Prof. Dr. Baş'a hak veriyorlar
Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Dr. Abdullah Terzi, "Bugün ülkemiz üzerinde oynanan oyunları herkes artık görmeye başladı. Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş bey, Türkiye'miz ve coğrafyamız üzerinde oynanan oyunlara yıllardan beri dikkat çekiyor. Hatta dikkat çekmekle kalmıyor; bu oyunları bozacak çözümler sunuyor, ekonomi modeli ve Sosyal Devlet projeleri ortaya koydu, koyuyor. Bu ikaz ve öngörülerini duyanlar, şimdiye kadar burun kıvırtıyorlardı; ama artık, herkes Haydar Baş bey çok haklıymış, meğer biz çok yanılmışız demeye başladılar. İnşallah vakit çok geçmeden, tüm milletimiz ve aydınlarımız bu gerçekleri görür ve hakkı da sahibine teslim ederler de, devletimiz ve milletimizin başı belalardan ve geçirilen çuvallardan kurtulur" şeklinde konuştu.

Dünün işgalcileri bugünün BOP'çuları
BTP Genel Başkan Yardımcısı M. Emin Koç da, "Dün Osmanlı hinterlandı üzerinde Şark projesi ve Sevr tezgahlarıyla iştah kabartan ve Osmanlı'yı parçalayan işgalciler, bugün o işgal heveslerini Büyük Ortadoğu Projesi ve AB müktesebatı adıyla yürütüyorlar. Dün İngilizler bu projenin başını çekiyorlardı; bugün ABD ve AB bu işlerin başını ortaklaşa çekiyorlar. Dün, Sevr ne idiyse, bugün BOP odur, AB müktesebatı odur "dedi.

BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "Güneydoğumuzda kurulan karton Kürdistan BOP'un semeresi olduğu gibi, Sevr'in hayata geçmesidir. Türk milletini etnik çomaklarla parçalamak ve demokratikleşme adına çoğulculuğu ve eyalet sistemini seslendirmek, BOP'un olduğu kadar, AB müktesebatının olduğu kadar, Sevr şartlarının icraata konmasıdır. PKK terör belası Sevr'in olduğu kadar BOP'un bir parçasıdır. Tütün Yasası, Şeker Kanunu, Tahkim Kanun vs. hep Sevr'in maddeleridir. Ermeni soykırımı iftiraları Sevr'in maddelerinde ve 1896'daki Amerikan Kongresinin 54. Gizli Kongre kararlarındandır. Milliyetçi kılığında, Atatürkçü şapkası altında, ulusalcı?sosyal demokrat veya İslamcı kisveyle bugüne kadar Ankara'da işbaşına gelen iktidarlar, maalesef hep bu Sevr değirmenine su taşıdılar. AKP, bu işin kubbesini bağladı; tam bir Amerikan ortaklığı, AB sevdalısı ve IMF bağımlısı olduğunu ortaya koydu. Yasal ve Anayasal düzenlemeleri hep bu Sevr ve BOP ekseninde gerçekleştirdiler" şeklinde konuştu.

Asıl tepkiyi ABD ve AB'nin yerli  ortakçılarına vermek lazım
PKK terörü ve BOP işgalleri ekseninde Türkiye'de oluşan ABD ve Avrupa karşıtı nümayişlere de değinen BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç, "ABD'yi, AB'yi, IMF'yi ve Sevr'i fark edip milli tepki koymak kadar, asıl onların Ankara'daki stratejik ortaklarını ve işbirlikçilerini fark edip demokratik tepki koymak, demokratik yollarla koltuklarından aşağı almak vatan, millet, devlet ve namus borcu halini almıştır. Bu sebeple güya Milliyetçi geçinen, güya İslamcı kesilen veya Atatürkçü kılığına bürünmüş Ankara'daki ABD, AB ve IMF ortakçılarına demokratik tepki koymadan, meydanlarda ABD'ye ve AB'ye karşı nümayişlere tevessül etmek, sadece havanda su dövmek olur" dedi.

Türkiye çaresiz değil
BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç, "Genel Başkanımız Prof. Dr. Baş, ABD ile stratejik ortaklık adına veya AB müktesebatına uyum adı altında Sevr hortlatılıyor, Türk milleti ve medeniyeti yok ediliyor, diye ikaz ettiğinde birçokları burun kıvırıyorlardı. Ancak yaşanan gelişmeler artık herkese, Haydar Baş beyin haklı olduğunu gösterdi. Şimdi akl?ı selim sahibi olan herkes, Haydar Baş bey gibi konuşuyorlar; Sevr hortlatılıyor, millet bölünüyor, devlet gidiyor demeye başladılar. Başladılar ama çözümleri yok; Amerika'ya ortakçı olalım, AB'ye üye olalım, IMF'ye teslim olalım diyorlar. AB, ABD ve IMF'ye teslim ve ortakçı olarak, başımızı Sevr'den ve belalardan kurtaramayız. Bu belalardan kurtulmak için, Prof. Dr. Baş bey, somut ve bilimsel çözümler üretti, Milli Ekonomi Modeli'ni ortaya koydu, Milli Devlet?Sosyal Devlet projelerini sundu; Türkiye'nin kurtuluşu bu çözümlerdedir. Çare budur; gerisi vakit ve kan kaybetmektir" dedi.

 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100