17 Ekim 2001 Çarşamba 00:00
Borç-faiz sarmalından ancak üretimle kurtuluruz
BTP'nin Kuvay?ı milliye ruhunu kendine şiar edinen bir parti olduğunu söyleyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ata Selçuk Türkiye'nin problemlerinin çözülmez problemler olmadığını belirterek "Bu krizler çözülmez, bu borçlar ödenmez değildir. Bu krizlerin, borçların nasıl sıfırlanacağına ve hatta dışarı borç bile verecek hale nasıl gelineceğine dair partimizin somut icraat programı vardır. Bu program hayata geçirildiğinde herkes çözümün dışarda değil de bizzat kendimizde olduğunu görecek, yaşayacak. BTP, başkasının parasıyla değirmen döndürmek yerine kendi iç dinamiklerimizi devreye koyarak, emisyon hacmini genişletip üretimi tahrik ederek, adeta kahve köşesine dönen ülkemize üretim seferberliği başlatarak rahat bir nefes aldıracak. Türkiye, borcu bile değil, borcun faizini borçla kapatma sarmalından ve tuzağından ancak BTP'nin bu üretim seferberliğiyle kurtaracak" dedi.

MİLLETİMİZİN ÖZLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK PARTİ

"Dolar, her tarafta inerken bizde çıkıyor. Eğer s~|~iz kendi paranıza sahip çıkmaz da başka para kullanırsanız olacağı budur. Hiçbir devlet yoktur ki böyle iki paralı olsun. İki paralık hale geldik" tespitinde bulunan Genel Başkan Ata Selçuk, "Milletimizde çok büyük beklenti var. Birlik özlemi var. Üretim özlemi var. Tarihi kökeni ile birleşme özlemi var. Dünya ülkeleri arasında lider konumuna gelme özlemi var" diyerek milletimizin bu özlemlerini gerçekleştirecek partinin BTP olduğunu söyledi.

BİRLİK OLMADAN DİRLİK OLMAZ

Birlik, üretim, tarihi kökeni ile birleşme ve dünya ülkeleri arasında lider konumuna gelme hususunda milletimizde çok büyük özlem ve beklenti olduğunu söyleyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ata Selçuk, bu özlem ve beklentileri gerçekleştirecek tek partinin BTP olduğunu belirtti.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ata Selçuk " Türkiye kriz üstüne kriz yaşıyor. Türkiye çöküyor. Türkiye ayaklarımızın altından kayıyor. Böyle bir ortamda bir vatan evladı, bir ilim adamı çıkıyor. 'Ülkemizin problemlerini 24 saatte çözerim' diyor. Fakat, ne iktidar ne de muhalefet partilerinden birisi çıkıp da bu saygın ilim adamına 'sen ne diyorsun?' diye sormuyor. Herşeyi olduğu gibi çözümü de dışarda arıyorlar. Ülke batma noktasına gelmiş onlar hala yanlış adreste arayışlarına devam ediyorlar. Bu gemi batarsa hepimiz birlikte batacağız. İşte onun için BTP'yi kurduk. Türkiye'nin kronik problemlerine Prof. Dr. Haydar Baş beyin 20 senedir koyduğu teşhis ve önerdiği çözümler milletimizin son derece dikkatini çekmiştir, çekmektedir. BTP olarak biz de bu çerçevede kronik problemleri çözmek ve milli modellerle her alanda kalkınma hamlelerini başlatmak için BTP'yi kurduk, Türk siyasi hayatına girdik. Türkiye'yi bir halıya benzetirsek kimilerinin elektrik süpürgesiyle tozunu almak için habire hortumladığı, tahta fırçayla parça parça etmeye çalıştığı halıyı kurtarmaya geldik"

TEŞKİLATLANMADA REKOR

Mevcut siyasi partilerin problemleri çözemeyişlerinin sebebinin çalışmamaları değil, problemlere yanlış teşhis koymaları olduğu, onun için de çalışmalarının sonuç vermediği açıklamasında bulunan Selçuk, "Milyonlarca denek üzerinde bağımsız kuruluşlarca yapılan kamuoyu araştırmalarında millet, yüzde 36 gibi bir oranla bizi istiyor. Bu parti milletin isteği üzerine kuruldu. Kuvay?ı milliye mitingleri ve 40 vilayette sanayici?işadamları ile yaptığımız istişare toplantılarında ortaya çıkan tablo üzerine bir vatan borcu olarak ortaya çıktık. Partimiz kurulalı iki hafta oldu. İki hafta içinde 71 vilayette il ve ilçe teşkilatlarımızı kurduk. Kongre kararı aldık. 81 vilayette teşkilatlanma sürecimiz T.C. Devleti tarihinde bir rekor olacak. Çünkü biz millet adına yola çıktık. Bu kol milletin kolu, milletin kolu bizim kolumuz, diyoruz. Biz, milletin gücünü yansıtıyoruz" dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.