23 Ekim 2002 Çarşamba 00:00
Borçlar 6 ay içinde kapatılacak
Bağımsız Türkiye Partisi, 3 Kasım'da iktidara yürüyüş mitinglerine Kayseri ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran onbinlerce Kayserili, 2. Kuvay?ı Milliyenin önderi, BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ı büyük bir coşku ile bağrına bastı. "Bu vatan bu millet seni bekliyor", "İşte lider işte başbakan" tezahüratları Erciyes dağında yankı bularak bütün Türkiye'ye yayıldı.

Millete aşı da, işi de

BTP bulacak

BTP lideri burada yaptığı konuşmada 3 Kasım seçiminin önemine işaret ederek, milletin bu seçimde, ya mevcut halin devamını ya da büyük, mutlu, kainat devleti bir Türkiye'yi isteyeceğini, seçimin IMF ve AB'ye uşaklık isteyenlerle köleliğe hayır diyenler arasında geçeceğini söyledi. AB'ye girmeden iş ve aş bulamayız diyenlerin varlığına dikkat çekerek bunların aslında "biz bu ülkeyi 15 seneden beri idare ettik. Fakat millete iş, aş bulamadık" diyerek Avrupa kapısında uşak yapmak istediklerine işaret etti. Lozan'daki azınlık kavramını kabul etmeyerek bütün etnik gurupları azınlık ~|~statüsünde görmek ve insan hakları silahını kullanmak suretiyle Türkiye'yi paramparça etmek isteyen, Kıbrıs'ta bizi işgalci gören, Ege'ye göz diken, suriçinde Vatikan modeli bir ortodoks devleti kurulmasıni isteyen AB'ye evet demenin mümkün olmadığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu aziz millete iş de aş da bulacak kadro var. Bu kadro BTP kadrosudur" dedi.

ANAP'ın Tayyip üzerinden Meclis'e girme oyunu

BTP'nin birinci ve Türkiye'nin en güçlü partisi olduğunu belirterek, anketlere göre milletin bazı siyasilere de teveccüh gösterdiklerini, bunlardan birinin Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Ancak, 40 milyon oy alsa da Tayyip Erdoğan Meclis'e de giremez, başbakan da olamaz. Tayyip Erdoğan'ın önü kesilmiştir. Bir de oyuna getirilmiştir. AK Parti içine 155 ANAP'lı sızmıştır. Başlarında da Erkan Mumcu var. Günahını babasına bedava vermeyen Yılmaz, Meclise giremeyeceği belli olduğu için bu vasıtasıyla gireyim hesabı yapıyor. Yani AK Parti'ye verilen oylar ANAP'a gidecektir" diyerek Tayyip Erdoğan üzerinden oynanan bir oyuna dikkat çekti. Prof. Dr. Haydar Baş, işçiyi, çiftçiyi inim inim inletip global sermayedarları kollayan Derviş'in CHP'ye yama edilişi suretiyle CHP'nin de Atatürk'ün kurduğu halkçı, milliyetçi halk partisi kimliğinden sıyrıldığını söyleyerek halkçıların da, AKP'lilerin de gerçek ocağının BTP olduğunu belirtti.

Enflasyon oyununu da

BTP bozacak

Ülkede korkunç bir nakit darlığı olduğunu, enflasyonu aşağı çekeceğiz bahanesiyle piyasadaki paranın emildiğini, milletin tamamından parayı çekip aldıklarını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'deki enflasyonun talep değil maliyet enflasyonu olduğunu, bunu bilen ve söyleyen tek partinin BTP olduğunu hatırlatarak, maliye, sigorta vergilerini düşürmek, enerji ve hammadde girdilerini aşağı çekmek, kredi faizlerini sıfırlamak suretiyle BTP'nin enflasyon problemini ortadan kaldıracağını ifade etti. Prof. Dr. Haydar Baş, imalatçıyı imalat yapamaz hale getiren bu oyunun yol açtığı stagflasyonun da önüne ancak BTP'nin geçeceğini ifade etti.

Görülmedik,

duyulmadık projeler

Prof. Dr. Haydar Baş, devamla tarım, hayvancılık, ormancılık, sanayi, esnaf kesimi başta olmak üzere tüm üreten kesimin üretimini tahrik edecek projelerini anlattı. Atatürk'ün temelini attığı sosyal devleti hayata geçireceklerini belirtti. Emeklinin, işçinin, memurun maaşlarının iki katına çıkacağını, üniversitelerin sınavsız olacağını, muhtarların maaşının üç katına çıkarılacağını, özürlülere ve şehit ailelerine devlet garantisinde bir yaşam sunulacağını, fakirlikten evlenemeyenlere faizsiz evlilik kredisi verileceğini, 100 milyarın altında geliri olan hiç kimseden bir tek kuruş vergi almayacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Haydar Baş, ev hanımları, çocukları ve Anadolu basınını ilgilendiren projeleri hakkında şunları söyledi: "Adam Avrupa'yı taklit ediyor. Avrupa çocuk parası vermiyor mu? Veriyor. Senin ondan neyin geri. Onda hırsız yok, sende var. Fark bu. Çocuk parası verilecek. Çocuk berekettir. BTP iktidarı döneminde berekettir. Bunların döneminde her şey yüktür. Doğumu teşvik için doğum ikramiyesi verilecek. Doğum kontrolüne son verilecek. Bu memlekette yüz binlerce insan doğarsa Atatürkler, Kanuniler,Yavuzlar yetişir. Bunları dünyaya getirmemenin tedbirlerini değil, getirip eğitmenin imkanlarını hazırlayacağız. Ev hanımları bir tek kuruş ödemeden emekli edilecek. İnsan yetiştirmek gibi mukaddes bir işçilik olur mu? Marifet, kadınları köle gibi çalıştırmak değil, onları hazır bakmaktır. Kadın hakkı, insan hakkı nedir dünyaya öğreteceğiz. Anadolu basınının elinden tutacağız. Kendi tesislerini kurmak için uzun vadeli kredi ile destekleyeceğiz. Sağlık sektörünü futbol sahası olmaktan kurtaracağız. Hekimlerin maaşlarını düzelteceğiz. Bölgeler arası sağlık personeli açığını süratle kapatacağız."

Kaynak fazlasıyla var

Bütün bunların aslında fazla bir şey tutmayacağını, başkalarının çaldıklarının dörtte birinin bile bu millete verilmesi halinde olayın gerçekleşeceğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, kaynak konusunda şu önemli açıklamada bulundu:

"Bunların hiç biri bir şey tutmaz. Onların çaldıklarının dörtte birini bu millete versen milleti boğar. Millete vereceğimiz zaman kaynağı nereden bulacaksın diyenler çalanlara niçin çaldığını sormuyorlar. Millete vermeye gelirken kaynak yok, çalarken var. Bunlara derslerini 3 Kasım'da millet verecek. Filan banka 2 milyar, filancı 800 milyon dolar dolandırdı. Bu ne gaflet, bu ne ihanet. 6 ay yat, ondan sonra çık. Senin burnundan bunları fitil fitil getireceğim. Eşkıya, eşkıyanın avukatı bana kaynak soruyor. Soymaya var, millete vermeye yok. Çalınmasının önüne geçmek için kaynaklarımı 27 Ekim'deki, TRT 1'deki seçim konuşmasında açıklayacağım. 650 milyar dolarlık kaynak buldum. Bunları milletime açtığım zaman göreceksiniz ki bu güzel vatan da 70 milyon insan değil 700 milyon insan rahatlıkla geçinebilir. Fazlasıyla kaynak var. Ama bugüne kadar yabancı sermaye diye diye milletin kanını emdiler. Bu seneki bütçede 55 katrilyon faiz verilecek. Devlet, millet verecek. Senin vergilerinin tamamı yabancı ülkelerden alınan iç ve dış borçların faizine gidiyor. Biz, bu iç ve dış borçları 6 ay içinde kapatacağız. 55 katrilyonu sıfırlayacağız. Ondan sonra da IMF'ye geriye dön marş marş diyeceğiz."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100