04 Mayıs 2010 Salı 00:00
BTP iktidarında anarşi sona erecek
Prof. Dr. Haydar Baş Aksaray'daki konuşmasında "Çanakkale'de Kürtler, Lazlar, Çerkezler bir bilektik, aynı duruma vallahi de geleceğiz billahi de geleceğiz. Yeter ki millet bana bu imkânı tanısın" diye konuştu. ~|~

 Geçtiğimiz Cuma akşamı Ekoanaliz programı vesilesiyle Aksaray ilinde vatandaşlarla buluşan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, hem salondan gelen hem de SMS yoluyla ulaşan soruları cevapladı. Aksaray'daki programda Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'a çok sayıda plaket de takdim edildi. Programın sonunda Aksaray Esnaflar Birliği ve Aksaray Üniversitesi gençleri Prof. Dr. Baş'a birer plaket verdiler. Ekoanaliz programında Prof. Dr. Baş'a yöneltilen sorulardan birisi de terörle ilgiliydi. BTP Genel Başkanı 'teröre nasıl bir çözümünüz var?' sorusuna verdiği cevapta önce Güneydoğu bölgesinin nasıl bu hale geldiğini anlattı. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Güneydoğu'da bir aileyi düşünelim. Olaya bir eğitimci gözüyle bakıyorum. Çeşitli bahaneler üretilerek, 'aç bırakıldık, işsiz bırakıldık, eğitimsiz bırakıldık' gibi mazeretlerin arkasına sığınılarak, ?hakikaten bunlar da tam değilse bile oldu? yabancı güçlerin o bölgeyi işgaline sebep oldu. Ermenisi geldi. Avrupalısı, Amerikalısı geldi. Misyoner faaliyetlerle gençlerimizi dağa çıkardı. Ve bu gençler eğitilerek milletin düşmanı haline getirildiler. Bunların çoğu Müslüman olmayan insanlar."

Devlet vatandaşını koruyup kollayacak
Prof. Dr. Haydar Baş daha sonra Milli Ekonomi Modeli'nden örnekler vererek terörü yok etmek için neler yapacaklarını anlattı. BTP iktidarında devlet 'baba' olacak diyen Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Biz vatandaşı devletin koruması altına alıp kendisine, çocuğuna ve beyine maaş verirsek ve de gençlerin evlenebilmesi için faizsiz uzun vadeli krediler, ayrıca ev sahibi olabilmeleri için yine faizsiz ve uzun vadeli konut kredileri o bölgenin insanlarına sağlarsak ve bunlara ayrıca iş bulursak, ?biliyorsunuz bizim dönemimizde bir işçinin alacağı asgari ücret 3 bin Türk lirası olacak? bu evin annesi ve babası çocuğunun dağa çıkmasına müsaade eder mi? Etmez. 3 bin Türk lirasını bir ailede bir kişi alsa, anne 500 lira, kardeş 500 lira etti 1000 lira. Anne ayrıca ev hanımı olduğu için ayrıca 500 lira daha maaş alacak. Sonuç olarak bir eve 4000 liradan fazla maaş girecek. Böyle bir evin annesi ve babası çocuğunun dağa çıkmasına müsaade etmez. 'Evladım bu devlet baba devlet, bu bizi bakıyor. Tamam, geçmişte devletle kavga ettik. Ama şimdi böyle bir şey yok. Bu devlet biz istediğimiz her şeyi bize verdi" der ve evladına sahip çıkar."

Eğitimde seferberlik başlatacağız
Sadece iş ve maaş değil, eğitim de Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın terör çözümünde önemli bir yer tutuyor. Bu konuda Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Eğitim seferberliği ilan edeceğiz. Sadece bu bölgenin değil, tüm Türkiye'de eğitim çağına gelmiş çocuklarımız liseyi bitirdikten sonra sınava girmeden üniversitelere girme imkânı tanıyacağız. Şimdi çocuk üniversitede okuma imkânına kavuşuyor, karnı doyuyor, işi oluyor. Böyle bir çocuğun dağa çıkma olasılığı sıfırdır. Bu da yetmedi hem manevi eğiticiler, hem de okulda öğretmen kardeşlerimiz sıkı bir takiple millet olma şuurunu vermek, bayrak nedir, vatan nedir, diyanet nedir, millet ve devlet nedir, bütün bunları bir sevgi hamulesi içinde beynine ve gönlüne zerk ederek inşallah bir politika üreteceğiz. Ben öyle zannediyorum ki, Güneydoğu'da bizim iktidarımızdan sonra anarşi sona erecek. Bir bilek bir yürek olacağız biz. Bakın az önce soru sorun bir vatandaşımız "biz Çanakkale'de Kürtler, Lazlar, Çerkezler bir bilektik, İngiliz'e karşı savaş verdik" dedi. Aynı duruma vallahi de geleceğiz billahi de geleceğiz. Yeter ki bana millet bu imkânı tanısın."

Şehit yakınlarına devlet garantisi
Prof. Dr. Haydar Baş terör konusundaki çözümlerini anlattıktan sonra şehit aileleri için hazırladıkları özel projeleri de açıkladı. BTP Lideri şunları söyledi: "Şehit analarının, şehit babalarının hayatlarını garanti altına alacağım. Onlar olmasaydı biz burada olamazdık. Onların kanı bizim hayatımızın karşılığıdır bunu iyi bilelim. Allah hepsine rahmet eylesin. Allah şefaatlerinden mahrum etmesin. Onun için aziz şehitlerimizin analarına, babalarına hizmet en büyük hizmettir. Devletin garantisinde ve de asgari ücret 3 bin Türk lirası maaşla Allah kısmet ederse ben onları hayat boyu bakacağım."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.