02 Kasım 2002 Cumartesi 00:00
BTP  Kurtuluş için tek adres
Türkiye'yi içinde bulunduğu ve hak etmediğimiz ekonomik krizden 24 saatte çekip çıkarmak, kuşatılmışlıktan kurtarmak, 4 yılda, dünya lideri, kâinat devletine dönüştürmek için yola çıkan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), iktidara yürüyüş mitingleri çerçevesinde gerçekleştirdiği bir mitingle Ankara ve Sakarya'ya tam bir çıkarma yaptı. Ankara Tandoğan ve Sakarya Gar meydanlarında gerçekleştirilen mitingte tam bir iktidar şöleni yaşandı. Meydanları tıka basa dolduran tarihi kalabalığın, dev BTP ve Türk bayrakları, Atatürk ve Prof. Dr. Haydar Baş posterleri, "Vergisiz, zamsız, borçsuz, tam bağımsız Türkiye" ile "AB'ye de IMF'ye de hayır" dövizleri ve BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ın bizzat kendisi ile bütünleşerek oluşturduğu emsalsiz tablo görülmeye değerdi. Yer ve gökün, "BTP iktidar, Haydar Baş başbakan" sloganları ile inlemesi ise 3 Kasım'dan sonra Türkiye'yi nasıl mutlu bir geleceğin beklediğinin göstergesiydi.

Ya BTP, Ya açlık ve susuzluk

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş: 3 Ka~|~sım seçimlerinde şayet bugünkü iktidar ve muhalefet partilerinin tamamına bir tek oy dahi vermiş olsak, şunu demek isteriz: Biz halimizden razıyız. Açlıktan, susuzluktan, yolsuzluktan, hırsızlıktan razıyız demek isteriz. Ama bu millet, AB'ye karşı çıkan, IMF'ye 'geriye dön marş marş' diyecek olan, milletin yüzünü güldürecek, cennet gibi bir vatanı hayata geçirecek olan BTP'ye oyunu verecektir."

Yabancı sermaye oyununa hayır

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş: İktisatçılar hep pohpohladılar. Bunlar iktisadı bilmiyor değiller. Ama gözlerini öyle boyadılar ki onlar da gerçekleri göremediler. Yabancı sermaye der dururlar. Yabancı sermaye global sermaye sahiplerinin, bir ülkeyi sömürebilmek için oynadıkları oyundur. Yabancı sermaye, sermaye piyasasına sabahleyin girer, akşama seni soyar, kumarıyla cebini oldurur, çeker memleketine gider. Böyle yatırım olmaz. Böyle destek olmaz. Bunlara hayır demeye var mısınız? Yabancı sermaye derken, benim ülkeme gelecek, fabrikasını kuracak, on bin işçimi çalıştıracak, işte böyle istihdam yaratan bir yabancı sermaye olursa, elbette ki ona biz 'evet' deriz. Ama böylesini bulmak hiç ama hiç mümkün değildir. Onlar geliyorlar bankalara, devlete para satıyorlar. Sermaye piyasasına giriyorlar. Kumarını oynuyor. Parasını alıyor, çekip gidiyor. İşte BTP olarak biz, bunların tamamına 'hayır', diyoruz.

Borçlardan kurtuluacağız

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş: Bakınız globalist sermaye ne diyor. 'Sen para basmayacaksın. Merkez Bankanı atıl vaziyete getireceksin. Sana para lazım olduğu zaman benden isteyeceksin. Benden istediğin zaman da sana bir sürü kanunlar çıkarttıracağım. Eğer bu kanunları çıkartırsan istediğin kadar kredi vereceğim' diyor ve seni sarmal altına alıyor.Borçlanıyorsun. Onlardan aldığımız borçlar bizi mahvetti. Bankalarımız aldı, devlet ödedi. Devlet aldı, devlet ödedi. Bunlara verdiğimiz faiz miktarı bugünkü bütçede tam 55 katrilyondur. Yabancı sermaye dediklerine yılda verdiğimiz faiz 55 katrilyondur. İşte ben de bunun için yabancı sermaye tuzağına hayır, diyorum. Biz bu borçlardan doğan faizleri ödemek için millete vergi üstüne vergi salıyoruz. Ve maalesef o faiz borçlarını dahi ödeyemiyoruz. Senin verdiğin vergiler işe yaramıyor.Anam, babam, dedem, ağabeyim, arkadaşım heba olup gidiyor. Bunlar bu işi bilmiyorlar. Vallahi de ben bunu kökünden hallederim, billahi de hallederim.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137