11 Kasım 2008 Salı 00:00
BTP Lideri: Atatürk'ün milli misyonu gerekli
Prof. Dr. Baş, "Ya İstiklal, Ya Ölüm" diyerek Türk Milleti'ni bağımsızlık ruhuyla ayağa kaldıran Atatürk'e ve O'nun mesajlarına muhtaç bulunduğumuz bir gerçektir" dedi. ~|~

 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 70. ölüm yıldönümü nedeniyle BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş bir mesaj yayınladı. Atatürk'ün vefatının 70. yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajında Prof. Dr. Haydar Baş, "Atatürk'ün en büyük eseri, milli irade, milli devlet ve tam bağımsızlık ilkeleri üzerine kurulu olan Türkiye Cumhuriyeti'dir" dedi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş 10 Kasım mesajında şunları kaydetti:
"Aziz Kardeşlerim! Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 70.  yıldönümünde milletçe teessürle anılmakta, büyük misyonu ve eserlerine vurgu yapılmaktadır. Şüphesiz O'nun en büyük eseri, milli irade, milli devlet ve tam bağımsızlık ilkeleri üzerine kurulu olan Türkiye Cumhuriyeti'dir. Yüce milletimizin bağrından çıkarak yedi düvele karşı verdiği savaşta galip gelen "Ya İstiklal, Ya Ölüm" diyerek Türk Milleti'ni bağımsızlık ruhu ve onuruyla ayağa kaldıran, Milli İktisat anlayışıyla şahlandıran bu büyük lidere ve O'nun bu mesajlarına ne kadar da muhtaç bulunduğumuz açık ve maalesef acı bir gerçektir. Bu gerçek acıdır; çünkü günümüz Türkiye'sinde maalesef yıllardır AB?ABD?IMF güdümünde izlenen politikalar sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milletiyle tasfiye edilmek ve tarihe gömülmek istenmektedir.

Sevr, AB'ye uyarlandı
Cumhuriyetin 85. kuruluş yıldönümünde anayasayı ve Atatürk ilkelerini rafa kaldıran dünün Sevr şartları, bugün AB Müktesebatı ve şartlarına uyarlanmıştır. Ülkemiz etnik kökene dayalı azınlık tanımıyla bölünüp parçalanmak istenmektedir. Vatan toprakları satılmakta, milli servet özelleştirme adı altında yabancılara peşkeş çekilmektedir.
Devasa boyutlara ulaşan borçlar Türkiye'yi ipotek altına almış, bizi biz eden milli kimliğimiz yok edilir bir hale gelmiştir. Türk milleti, fakr ü zaruret ve perişanlık içerisindedir. Bütün bu vahim şartlarda bugün yeniden bağımsızlık ruhuna, bir milli şahlanışa ve milli kararlılığa ihtiyaç vardır. Dün olduğu gibi bugün de, her vatan evladının omuzundaki görev, bizzat Atatürk'ün diliyle, Türk İstiklal ve Cumhuriyetini muhafaza ve müdafaa etmektir. İşte Atatürk, bu misyonu ve fikirleriyle bugün taptaze bir gündemle aramızdadır. 10 Kasımlar bize bu misyonun gereğini hatırlatmalı, bu muhasebenin yapıldığı zamanlar olmalıdır.


Mustafa Kemal Atatürk'ün misyonuna ihtiyacımız var
Türk milleti olarak bugün, tehlikeye düşen bağımsızlığımıza, ecnebilere satılmaya devam edilen vatan topraklarımıza, devletimize, milli birliğimize, milli ekonomimize ve kaynaklarımıza yeniden sahip çıkmak, istikbalimizi yeniden karalılıkla emniyet altına almak görevini ifa etmekle Atatürk'ün gaye ve hedefleriyle bütünleşmiş olacağız. İnanıyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti egemenliği ve bağımsızlığıyla var oldukça Atatürk de aramızda yaşayacaktır. 10 Kasım vesilesiyle, M. Kemal Atatürk'ün bu Milli Misyonu'na çok daha ihtiyacımız olduğunu bir kez daha vurgular, Aziz Milletime saygılar sunarım."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.