05 Mayıs 2009 Salı 00:00
BTP Lideri: Çok zengin kaynaklara sahibiz
Milli Ekonomi Modeli'nin getirdiği iktisadi sistemi, "Herkes kendine çalışacak, devlet de halka çalışacak" şeklinde ifade eden Prof. Dr. Baş, Türkiye'nin 3 katrilyon dolarlık yer altı kaynağı olduğuna dikkat çekti. ~|~

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yaptığı açıklamada Türkiye ve dünyadaki genel ekonomik tabloyu değerlendirdi. Komünist sistemin çöktüğü, halen uygulanan liberal?kapitalist sistemin de çökmekte olduğunu belirten BTP Genel Başkanı, "tek çözüm Milli Ekonomi Modeli'dir" dedi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, çözümün ve çıkışın tek adresinin, kendisine ait olan ve altı tane uluslar arası kongreyle dünyaya tanıtılarak bilim adamları tarafından baş tacı edilen Milli Ekonomi Modeli olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Baş, "Bu tezi bir Avrupalı yazamaz, bunu bir Amerikalı yazamaz, bunu bir Afrikalı da yazamaz. Bunu ancak, Müslüman bir Türkoğlu Türk yazar. Öyle de oldu" şeklinde konuştu.

Millet esir edildi
Konuşmasında Kapitalist sistemin belli başlı bazı global para babalarının sömürü düzeni olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı, Türkiye'de yıllardır devam eden ve halen uygulanan sürdürülebilir borçlanma politikasının da bu anlayışın bir ürünü olduğunu söyledi. Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Ne demek sürdürülebilir borçlanma? Sakın ha! Para kazanma. Öyle para kazanacaksın ki kazandığın para, benden aldığın paranın faizini ödeyecek. Bu arkadaşlar, tam bir kölelik düzeni! Bu mantıkla millet sömürülüyor, millet esir ediliyor. Kimin esiri? 10 tane Karun'un esiri."

Ayağımızın altında hazine var
BTP'nin Sosyal Devlet yaklaşımını, "Kapitalizmde millet üç?beş zengine çalışıyor, komünizmde ise devletin başına çöreklenmiş üç?beş burjuvanın? Bizim modelimizde ise, halk kendine çalışıyor, devlet de halkına. Milli Ekonomi Modeli'nin getirdiği iktisadi sistemi, "herkes kendine çalışacak yetmedi devlet de halka çalışacak" şeklinde ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, modelde ifade sosyal devlet projelerinin gerçekleştirilmesi için gerekli olan kaynağın nasıl elde edileceğini de açıkladı. Hem tüketimi hem de üretimi arttıran özel vergi anlayışı, üretim ve emeğin karşılığı olarak devletin senyoraj hakkını kullanıp para basmasını iki önemli kaynak olarak sayan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bir üçüncü kaynak olarak da ayağımızın altında hazine mesabesinde olan 3 katrilyon dolar değerindeki Türkiye'nin yer altı kaynaklarını gösterdi. Prof. Dr. Baş, "3 Katrilyon dolarlık yer altı kaynağımız var. Yeminle konuşuyorum bizim servetimiz, Türkiye'nin nüfusu 1 milyar olsa bile kıyamete kadar bu nüfusa bakacak niteliktedir" dedi.

Milletin anlayışına sahibiz
"Bizim iktidarımızda ev hanımları 500 TL Vatandaşlık Maaşının yanı sıra işçi statüsü verilerek maaşa bağlanıp emekli edilecek. Doğum yapan her kadın 15000 TL doğum parası alacak diye konuşan Prof. Baş şunları söyledi: "Ben ülkemin meselelerini çok iyi biliyorum. Ve ben bu problemleri çözmesini de biliyorum ve ben bunları çözerken de herhangi bir ecnebi kaynağına müracaat ederek çözeceğime kesinlikle inanan bir insan değilim. Çözümü bu milletin içinden milletle beraber ortaya koyan bir anlayışa ve fikre sahibim. Onun için bizim görüşümüz milletin görüşüdür, bizim anlayışımız milletin anlayışıdır. Bu yerli, tamamen millete ait bir görüştür bir yaşayıştır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137