28 Nisan 2015 Salı 00:58
BTP seçim beyannamesini açıkladı

YENİ MESAJ / İSTANBUL

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) Pazar günü İstanbul Cevahir Kongre Merkezi’nde yapılan milletvekili adayı tanıtım toplantısında 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimleri Seçim Beyannamesi açıklandı. Kapsamlı ve ayrıntılı olmasıyla dikkatleri çeken seçim beyannamesinde Bağımsız Türkiye Partisi diğer partilerin aksine millete söz verdiği projeleri gerçekleştirecek yepyeni kaynaklarla seçmenin karşısına çıktı. “2001 senesinden bu yana taklit edilen projelerimiz, bu seçimi tamamen yönlendirmekte; diğer partilerin bizden çaldığı projeler yazılı, görsel ve sosyal medyada her gün yer bulmaktadır” denilen beyannamede şunlar kaydedildi: “Taklide değil de aslına oy verecek milletimiz, BTP’nin tek ümitleri olduğunu görmektedir. Arz ettiğimiz bu beyanname, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın 9 tane uluslararası kongreye konu olan "Milli Ekonomi Modeli”ne ve bu modelin uygulanacağı devleti kaleme aldığı “Sosyal Devlet-Milli Devlet” tezine dayandırılarak hazırlanmıştır. Hal böyleyken “kaynak nerede?” sorusu da sadece BTP seçim beyannamesinde tam manasıyla cevap bulmaktadır.”

BTP’nin projeleri noter tastiklidir

Projelerini noter tastikli senetler haline dönüştüren Bağımsız Türkiye Partisi bu hamlesiyle siyasi tarihe geçtiğinin vurgulandığı beyannamede “BTP projelerine olan güveni, 2007 seçimlerine hazırlanırken noter tasdikli senetler haline dönüştürmüştü. Yaptığımız; Türk ve dünya siyasetinde bir ilkti. Bugün CHP, neredeyse aynı cümlelerle projelerimizi çalmış, bazılarını Prof. Dr. Haydar Baş’ın 2007’de yaptığı gibi noter tasdiki ile de onaylatmıştır. Vatandaşın sosyal medyada en fazla konuştuğu konu, CHP liderinin açıkladığı seçim beyannamesinde vaad ettiklerinin tamamını “Haydar Baş’tan çaldığı” twitleri idi. Ana Muhalefet için çok acı bir akıbet... Şunu hemen ifade edelim; “kaynak nerede?” sorusuna cevap veremeyen CHP’nin, projelerden bahsetmesi CHP’ye prestij kaybından başka bir şey kazandırmayacaktır.”

Kuşatılmışlığa BTP son verecek

“Bağımsız Türkiye Partisi, kuruluş gayesi ve üstlendiği tarihî görev itibariyle; her yönden kuşatılan, tasfiye sürecine sokulan, demokratik, laik, sosyal bir  hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni sürüklendiği badirelerden kurtararak, yeniden Kuvayı Milliye ruhu ile ayağa kaldırma hareketidir” vurgusu yapılan BTP seçim beyanmaesinde şunlar kaydedildi: “Türkiye Cumhuriyeti'nin tam bağımsızlığını, ulusal egemenliğini, demokratik,laik ve sosyal hukuk devletini, “üniter yapısı”nı koruyarak yaşaması, sosyal hukuk devletinin gerçek anlamda hayata geçirilmesi, milli birlik ve bütünlüğün sağlanması, devlet-millet, asker-sivil kaynaşması ile bölgesinde ve dünyada güçlü bir Türk devleti otoritesinin ikame edilmesi, anayasa ve ilgili yasalar çerçevesinde Bağımsız Türkiye Partisi'nin gayesi ve hedefini teşkil etmektedir. Bu gaye ve hedef doğrultusunda BTP, “Ne AB, ne ABD, ne IMF; tek çözüm Bağımsız Türkiye” sloganını reel ve bilimsel temele oturtmuş; dış güdümlü-mandacı zihniyetli hiçbir partiye benzemediğini ortaya koymuştur.”

‘Başkanlık sistemine hayır diyoruz’

Bağımsız Türkiye Partisi seçim beyannamesinde üniter devlet yapısını muhafaza ve birlik vurgusu yapıldı ve başkanlık sistemine karşı olunduğu gerekçeleriyle şöyle ortaya konuldu: “Biz Bağımsız Türkiye Partisi olarak, üniter ve ulus devlet anlayışının devamından yanayız. Bir siyasi yapılanma tek bir kimlikle anılıyorsa; egemenliğin kaynağı ve sahibi olarak ulusu kabul ediyorsa ulus devlettir. Atatürk,Anadolu topraklarındaki Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Keldani, Yezdani vs. etnik kimlikleri tıpkı Hacı Bektaş Veli gibi İslam hamuru ile yoğurup Müslüman Türk kimliğinde bütünleştirmiştir. Türk üst kimliği Anadolu’yu bütünleştiren kimliktir. Bu üst kimlik bizi ulus devlet yapmıştır. Yine anayasamızda devletin biçiminin üniter devlet olduğu yazar. Üniter devlet, federalizme ve bölgesel yönetime yer vermeyen devlet şeklidir. Bu sebeple biz BTP olarak ulus devleti ve üniter biçimi kabul ediyoruz. Federatif yapının önünü açacak düzenlemeleri reddediyoruz.”

Vergisiz bir Türkiye inşa ediliyor

Türkiye’nin içler acısı mevcut ekonomik durumunun ayrıntılı bir şekilde ortaya konulduğu BTP seçim beyannamesinde bu sorunların çaresinin Milli Ekonomi Modeli (MEM) olduğu ifade edildi. Milli Ekonomi Modeli’nin iktisat litaratüründe tüketimden yola çıkan, tüketim eksenli ilk ve tek analiz olduğunun altı çizilen beyannamede ekonomideki icraatler şöyle ortaya konuldu: “Faizi sistemden kaldırıyoruz. MEM’de devletin ekonomiye müdahalesi söz konusudur. MEM, vergisiz bir Türkiye demektir. Kaynaklar sınırsız, ihtiyaçlar sınırlı görüşümüz, dünyada kaynak savaşlarını bitirecektir. Kapitalist sistemde devlet bir grup sermayedara çalışır. Sosyalist sistemde, devleti yöneten bir gruba hizmet edilir. MİLLİ DEVLET’TE ise, devlet milleti içindir. BABA DEVLET anlayışı vardır. İlk defa bu modelle işçi, memur, emekli, tarım kesimi, ormancısı, kadını, erkeği, yaşlısı ve özürlüsü ekonomide pay sahibi olacaktır. Bugüne kadar halledilemeyen tüm ekonomi meselelerini halletmiş tek modeldir. Model, Rusya'da Putin iktidarınca, 2013 senesinden bu yana meclisinde kanunlaştırılarak tamamen uygulanmaktadır. BRICS ülkeleri; Rusya, Brezilya, Çin, Güney Afrika ve Hindistan modelin “milli paralarla ticaret” kuralını hayata geçirmiştir.”

BTP’nin projeleri ortaya konuldu

BTP’nin projelerinin seçim vaadi değil, Milli Ekonomi Modeli’nin uygulanması için gerekli projeler olduğunun ifade edildiği seçim beyannamesindeki bazı projeler şöyle: 

“1- Asgari ücret 5 bin TL olacak.

2- Ev hanımları işçi statüsünde emekli edilerek bin 500 TL maaşa bağlanacak.

3- Her Türk vatandaşına 1000 TL vatandaşlık maaşı verilecektir.

4- Doğum yapan her anneye 14 bin TL doğum ikramiyesi verilecektir.

5- Reşit olana kadar her çocuk için 250 TL çocuk maaşı verilecektir.

6- Maliyet fiyatına, 20 yıl vadeli, faizsiz ev kredisi verilecektir.

7- Üniversite sınavları kaldırılacaktır.

8- Emeklilerin maaşları en az asgari ücret seviyesine yükseltilecektir.

9- Çiftçiden vergi alınmayacak ve emeklilik hakkı tanınacaktır,

10- Tarım kesimine avans verilecektir.

11- Tarım ürünlerinin üretim maliyeti 5 yıl boyunca tamamen devlet tarafından karşılanacaktır, (tohum, gübre, enerji yani elektrik).

12- Tarım ürünlerine devlet pazarlama garantisi verecek.

13- Alevi vatandaşlarımızın CEMEVLERİ, devlet tarafından ibadethane olarak kabul edilecektir.

14-Cemevlerinde vazife gören dedeler maaşa bağlanacaktır.”

‘Projelerimizi çalanlar neden yapamazlar’

Bağımsız Türkiye Partisi seçim beyannamesinde projelerini çalan siyasi partilerin kaynağı olmadığı için vaatlerini asla yerine getiremeyecekleri ifade edildi. Beyannamesde Milli Ekonomi Modeli’ndeki kaynaklar şöyle ortaya konuldu: “MEM’de yer alan kaynaklarımız:

1-GSMH’nın karşılığında para basılması: Yıllık gelirimiz 2 trilyon TL.
2- Yer altı kaynaklarımız karşılığı para basılması: 3 katrilyon dolar değerindeki yer altı kaynağımızın, her sene 2 trilyon dolarını senyorajı kullanarak bassak, 2 trilyon dolar x 2.6 TL (bugünkü dolar kuru)  = Yaklaşık 5 trilyon TL.
3- Vergiler: 500 milyar TL
4-Enerji girdileri: 75 milyar dolarlık enerji kaynağı 200 milyar TL eder. Toplam girdimiz = 7 trilyon 700 milyar TL’dir.
20 milyon asgari ücretliye 5000 TL asgari ücret yılda 1.2 trilyon TL etmektedir. 20 milyon ev hanımına 1500 TL maaş yılda 360 milyar TL etmektedir. Toplam giderimiz 1.56 trilyon TL olacaktır. 7 trilyon 700 milyar TL kaynağımızla bunu vermemiz çok kolaydır. Kapitalist düzende verilmelerine ise imkan bulunmamaktadır. Kapitalist sistemde devlet ve milletler bağımsız olmayıp, küresel sermayenin tekeline girmektedirler. 
Devletin bağımsız para basma hakkının olmaması bunun sebebidir.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137