19 Ağustos 2002 Pazartesi 00:00
BTP tek başına iktidara mecbur
Bağımsız Türkiye Partisi'nin Konya'da düzenlediği mitinge katılan II. Kuvay?ı Milliye'nin önderi Prof. Dr. Haydar Baş, yine onbinlere hitap etti. Atatürk Kız Lisesi önündeki meydanı dolduran onbinlerce Konyalıya hitaben yaptığı konuşmada Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'yi açlıktan, sefaletten, kölelikten ve hatta tarih sahnesinden silinmekten kurtaracak, dünyanın lider ülkesi?kainat devleti yapacak projelerini anlattı.

Hedef, kainat devleti Türkiye

Bugün dünyada can, mal, namus, vatan, din ve vicdan emniyeti yoksa bunun Türk milletinin elini dünya coğrafyasından çektiği için olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, bütün dünyanın Türk milletini beklediğine işaret ederek hem bu emniyetleri bütün insanlığa doya doya yaşatmak, hem de bu milleti ilanihaye devam ettirmek için güçlü bir devlete?güçlü bir orduya ihtiyaç bulunduğunu, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir kainat devletine, Türk ordusunun da bir kainat ordusuna dönüştürülmesi gerektiğini ifade etti.

AB ile olmamız mümkün değil

"De~|~vleti küçültelim, orduyu küçültelim" diyenlerin dillerinin altındaki baklayı böyle çıkardıklarını, 1919'da, Osmanlıyı yok etmek için ordusunu terhisi gündeme getiren Lord Curzon'un, İngiliz'in oyununa geldiklerini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, Kıbrıs, Ege, Kardak Adası, Ayasofya, Güneydoğu, İstanbul'da bir Ortodoks Din Devleti konularında Avrupa parlamentosunun kararlarını hatırlatarak AB'ye karşı olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Haydar Baş şöyle devam etti:

"AB, 'dininizi?diyanetinizi değiştireceksiniz, bizim gibi olacaksınız' diyor. Diyalog adı altındaki çalışmalar bunu öngörüyor. AB'nin parası üzerinde Sen Piyer ve Notre Dame kilisesinin kapıları var. Bununla bize, 'Benimle olmak istiyorsan bu kapılardan içeri gireceksin' mesajı veriyor. AB, bir kültür, siyaset, medeniyet birliğidir. Türk milletinin, ne medeniyetinin, ne kültürünün, ne siyasetinin, ne de akaidinin, asla ve kat'a Avrupa ile olması mümkün değildir. Haç ve Hilal kavgası Türk milleti var olduğu müddetçe devam etmiştir. Bizim bunu tehir etmemiz, yok etmemiz mümkün değildir. İnsanlık tabiatına aykırı bir harekettir. Onun için var mısınız, AB karşısında, siyasi, ahlaki, kültürel olarak durmaya, var mısınız?"

İktisadi ve sosyal reformların kaynağı

Yağmurlu havaya rağmen meydanı dolduran onbinlerce Konyalıya, "Ben güneşte terden ıslanmaya, yağmurda da sırılsıklam olmaya varım. siz de var mısınız" diyerek konuşmasını sürdüren Prof. Dr. Haydar Baş, tarım kesimine, sanayiciye, esnafa, v.s faizsiz kredi öngören iktisadi; annelere emeklilik hakkı, özürlülere, kimsesizlere devletin garantörlüğünde yaşam garantisi, gençlere sınavsız üniversite, faizsiz evlilik kredisi, evsizlere ev öngören sosyal projelerini anlattı. Prof. Dr. Haydar Baş, "Kaynak nereden bulunacak?" sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Emisyonu genişletip, emeği devreye koyup, üretimi arttırmadığımız için IMF de dahil aldığımız iç ve dış borçların faizine 49 katrilyon ödemeyeceğiz. Gelecek yıl bu faiz 65 katrilyon olacak. İşte biz IMF'ye 'geriye dön! Marş, marş!' diyeceğiz. Bir tek kuruş dış borç almayacağız. İç borç da almayacağız. Bankaları hortumlayanlardan da 22milyar doları geri alacağız. Bu 100 katrilyon projelerimiz için yeter mi, yetmez mi?"

İttifak yok, tek başına iktidar var

Prof. Dr. Haydar Baş, Konyalılardan, bir döneme mahsus olmak üzere tek başına iktidar için vekalet istediği konuşmasında hiçbir siyasi parti ile ittifak yapmayacağını da belirtti ve gerekçesini anlatarak sözlerine şöyle son verdi:

"Buna, 'niçin ittifak etmiyorsunuz? İttifak yaparsanız Meclis'e şu kadar sayı ile gidersiniz' diyorlar. Benim maksadım, Meclis'e girip tiyatro oynamak değildir. Maksadım güzel ülkeme hizmet edip kalkındırmak, 2 senede Avrupa'yı, 3 senede ABD'yi yakalamak, 4 senede dünya lideri yapmaktır. Ben, bunun için hiçbir siyasi parti ile ittifak etmem. Benim gayem Meclis'e girmek değildir. 200 vekille TBMM'ye girsem, sabahleyin istifamı çekerim. Bunu böyle bilesiniz. Benim niyet ve maksadım, bu milletin azmini, gücünü, kudretini, kuvvetini bütün dünyaya ispat etmektir. Bu da BTP'nin tek başına iktidarı ile mümkündür."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.