23 Mart 2007 Cuma 00:00
BTP'den Nevruz müjdeleri
BTP lideri Prof. Dr. Baş, Türk milletinin Nevruz'unu yürekten kutladığı Nevruz mesajında, "Nevruz, toprağın yeşermeye ve dirilmeye doğru adım attığı bağımsızlık günüdür" dedi. ~|~

 


Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Nevruz'un bağımsızlık ve yeniden diriliş günü olduğuna dikkat çekti. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "Nevruz, toprağın, kendisini kefen gibi bürüyen karı yırtarak canlandığı, hayata yeniden merhaba deyip dirilmeye başladığı gündür. Nevruz, toprağın yeşermeye ve dirilmeye doğru adım attığı bağımsızlık günüdür. Nitekim medeniyetimizde İlkbaharla birlikte karın altından boyunlarını uzatan "Kardelen" çiçeğine de Nevruz adı verilmiştir. Ecnebilerin ve içerideki taşeronlarının kuşatması altındaki mukaddes vatanımızın her yanında, Bağımsız Türkiye sevdalıları, aynen Kardelen çiçekleri gibi açıp boy atmaktadırlar. Bu tablo, BTP iktidarı ile, Türkiye'nin kurtuluşunun müjdesidir. Bu mana içerisinde Yüce milletimizin Nevruz'unu gönülden kutluyorum" dedi.

IMF'ci partiler milletimizin ağzında tat bırakmadı
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş "Bugüne kadar işbaşına gelen Avrupa Birlikçi, IMF'ci ve Amerika'nın stratejik ortakçısı iktidarlar milletimizin ağız tadını bozdular, bayramlarını mateme çevirdiler. Bu IMF'ci ve çözümsüz partilerin icraatlarıyla, toprağına, bağına ve bahçesine IMF'nin musallat olduğu yüce milletimiz, BTP'nin Milli Ekonomi Modeli ile IMF'ye geriye dön marş marş deyip kendi toprağına tam bağımsızlık kazandırarak gerçek Nevruz bayramını yaşayacaktır" dedi.
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "Yüce milletimizin Nevruz bayramının, sadece rutin beyanatlarla veya hamasi sloganlarla kutlanması, olsa olsa onun yarasına tuz basmak olur. Türk milleti, bayramlarının tadına varacak çözümler bekliyor, çareler bekliyor. İş bekliyor, aş bekliyor. İşi olmayan insanın, aşı olmayan insanın bayramı zehir olur, Nevruz'unun tadı olmaz. BTP, yüce milletimize milli çözümler sunan, iş ve aş verecek olan tek adrestir" şeklinde konuştu.

BTP'den Nevruz müjdeleri?
Türk milletine Nevruz müjdelerini de sıralayan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "BTP, yüce milletimizin Nevruzunu ve bayramlarını somut müjdelerle kutluyor. BTP, Türk vatandaşı olan herkese 500 YTL vatandaşlık maaşı vermeyi müjdeliyor. Vereceğimiz bu vatandaşlık maaşı ülkemizde kardeşlik harcı olacaktır; göreceksiniz? O zaman Nevruz, bir başka Nevruz olacaktır. BTP, ev hanımlarını işçi statüsünde maaşa bağlayacaktır. Evler şenlenecektir. İşçi, memur ve emeklilerin asgari ücretleri de 2000 YTL olacaktır. O zaman gerçek bahar bayramı yaşanacaktır. BTP, çalışanlarımıza bu müjdeyi veriyor. BTP, çiftçimize ve köylümüze, IMF'nin tahdit kanunlarını kaldıracağını; Türk çiftçisini, milletin efendisi yapacağını taahhüt ediyor. Çiftçimize, yetiştireceği ürünün yarı parasını, henüz tohumunu toprağa atmadan vereceğiz; ürün teslimatında bedelin tamamını ödeyeceğiz. Ürün fiyatını da çiftçi ve kooperatifler belirleyecek. Biz, ekonominin kitabını yazdık. Türkiye'nin kaynakları bunları yapmaya yeter; hatta bin tane Türkiye'yi kıyamete kadar bakar. Bugüne kadar milletin kaynaklarını ve işletmelerini IMF'ye ve ecnebilere peşkeş çekenler, siyaset sahnesinden çekildikleri gün, milletimiz gerçek bayramları yaşayacaktır. O gün, yüce milletimizin teveccühünün sandığa yansıyarak BTP'nin tek başına iktidar olacağı önümüzdeki seçim günüdür; o gün pek yakındır. İşte o zaman Nevruz, bir başka Nevruz olacaktır. Yüce milletimize bu müjdeyi veriyor, tekrar Nevruzlarını yürekten kutluyorum" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.