19 Şubat 2007 Pazartesi 00:00
BTP'yi gizleyemezler

BTP İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül, son günlerde "tarafsız" olduğunu iddia eden bazı basın yayın organlarında yayınlanan "ısmarlama" anketlerle milli duruşun tek adresi olan BTP'nin gizlenmeye çalışıldığını belirtti ~|~Bağımsız Türkiye Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, Türk milleti ve Türk devletinin bugün içinden geçtiği hassas sürecin hep beraber müşahade edildiği belirtilerek, bu süreçte milli duruşun tek adresi olan Bağımsız Türkiye Partisi'nin ısmarlama anketlerle gizlenmeye çalışıldığına dikkat çekti.
BTP İstanbul İl Başkanı Fuat Şengül'ün yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle:
 "Nitekim bu bağlamda, bizzat Anayasanın amir hükümlerince "devletin ve milletin varlığını, bağımsızlığını ve bütünlüğünü korumak ve kollamak"la görevli kılınan Türk ordusunun Genelkurmay Başkanı, "Son dönemde Türkiye'miz, tarihin hiçbir döneminde rastlanmamış biçimde, yoğun iç ve dış tehditlerle karşı karşıyadır" tespitini yapmakta ve bunu önemine binaen yinelemektedir. Devletin en üst ve en yetkili ağzından yapılan söz konusu teşhisler, devletimizin ve yüce milletimizin karşı karşıya bulunduğu tehditlerin boyutlarını algılamak bakımından manidardır.
Bu yoğun tehdit süreci, Türkiye'nin AB, IMF, ABD ile stratejik ortaklık ve BOP süreci ile paraleldir; Vatikan'ın dinler arası diyalog projesi süreciyle paraleldir.

Ülke dört bir koldan işgal altında
Bu süreçte, devletimizin varlığı ve bağımsızlığı, milletimizin egemenliği tartışma konusu haline getirilmiştir. Bu süreçte, milletimizin birlik ve bütünlüğü dağıtılmaya çalışılmaktadır. Bu süreçte yanı başımızda bir Karton Kürdistan devleti kurdurulmuş; söz konusu karton devlet oluşumunun tanınması anlamına gelecek biçimde AKP hükümeti tarafından muhatap alınacağı ifade edilmektedir. Bu süreçte, Ek Protokol imzalanarak, Kıbrıs Rum Cumhuriyeti namıyla Kıbrıs'ın tek sahibinin Rum Kesimi olduğu fiilen kabul edilmiş; bu tavizlerden cesaret alan Rum Kesimi Akdeniz havzasındaki petrol rezervleri üzerinde dilediği gibi tasarruf etmeye kalkışmaktadır.
Bu süreçte Türk çiftçisi bitirilmiş; buğday, şeker pancar, tütün, çay, fındık gibi en temel tarım ürünlerimiz IMF kotalarıyla ve IMF'den alınan akılla çıkartılan yasalarla adeta yok edilmiştir. BU süreçte devlet ve millet malı yer altı kaynaklarının, madenlerin ve petrolümüzün ecnebilere peşkeş çekecek yasal düzenlemelere gidilmiştir.

Bu süreçte, bir tek gayr?ı müslimin bulunmadığı Müslüman mahallerimizde Lozan Anlaşmasına aykırı biçimde onbinlerce kilise evler açılmış, bu evler gençlerimizin kimliklerinden kopartılarak etnik bölünmelere tabi tutulduğu diyalog ve misyonerlik merkezlerine dönüşmüş; Türk milletinin kimliği ve medeniyeti tartışılır hale getirilmiştir. Nitekim, adeta bu sürecin dışa yansıması şeklinde, daha önce Türk olarak tanınan yüz binler, hunharca bir cinayeti bahane ederek bir anda ellerine Ermeni sopalarını alarak meydana dökülebilmişlerdir.

BTP'yi gizleme gayretkeşliği
Türkiye'nin bu vahim sürece sürüklenmesinde; bugüne kadar işbaşına gelen ve hiçbir "milli çözümü" olmayan ve hiçbir projesi olmadığı bizzat iktidarlarıyla ortaya çıkan AB'ci ve IMF'ci tüm partiler, en az AKP hükümeti kadar pay sahibidirler.
Bu dönüm noktasında; dünya çapında bilim adamları tarafından baş tacı edilen ve Nobel ödülüne aday gösterilen Milli Ekonomi Modeli ile, Sosyal Devlet Milli Devlet projeleriyle, devlet?millet bütünlüğünün şart olduğunu gerçeğine olan inancıyla ve milli duruşu ile tek istisna ve tek alternatif parti vardır; o da Bağımsız Türkiye Partisi'dir.

Böylesi bir vahim süreci örtbas etmek veya bu vahim sürecin politik faillerini kamufle etmek, bu bağlamda BTP'yi güya milletimizin gözünden kaçırmak için bu vahim sürecin faillerini tekrar allayıp?pullayıp milletimizin önüne süremeye kalkışmak, ancak mütareke medyasının yapabileceği bir habercilik olsa gerektir. Türk medyası, böyle bir oyunun parçası ve taşeronu olamaz.

Tercüman'ın ısmarlama anketi
Son günlerde BTP'nin parti amblemini de kullanarak "tüm partilere eşit mesafede olduğu" iddiasını seslendiren Tercüman Gazetesi, maalesef manşetlerden verdiği "ısmarlama olduğu çokça sırıtan bir anket" ile, yüce milletimizin gönlüne taht kuran ve "yükselen milliyetçiliğin merkezi haline geldiği" artık herkes tarafından konuşulan BTP' yi gizleme gayretkeşliğine girdiği anlaşılmaktadır.
Bu bağlamda Tercüman gazetesini protesto ediyor, bundan böyle BTP'nin adını ve amblemini, tanıtım ve reklamlarında bir daha kullanmamasını kamuoyu huzurunda ilan ediyoruz. Bu tip güdümlü medya anlayışını protesto ediyor, yüce milletimizi de demokratik haklarını kullanarak protesto etmeye davet ediyoruz. BTP gerçeğini, kimileri "hunharca cinayetlerden iftiralar ve balçıklar" türeterek karalamaya, kimileri de ısmarlama anketler üreterek örtmeye kalkışmaktadırlar.

BTP milli uyanışın adresidir

Yanılmaktadırlar; çünkü BTP, bütün bu oyunları bozacak kudrette ve basirette bir milli uyanışın adresidir. 
BTP, milli ekonomi modeli ile, milli devlet?sosyal devlet projeleri ile, milli çözümleri ile, milli duruş sahibi lideri Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu ile milletimiz gönlünde taht kurduğu artık herkesin malumudur. Bu durum, objektif anket çalışmalarında da kendini göstermektedir.

İşte gerçek anket sonuçları

Nitekim Sıkala Ajans ve Komuoyu Yoklama Kuruluşu tarafından 45 vilayette 18 bin 765 kişi arasında yaptığı ankette, BTP'nin aldığı oy oranı yüzde 16.4 olarak çıkmıştır. Halk ile birebir birebir görüşülerek yapılan sözkonusu kamuoyu yoklaması ve anketin genel sonuçları şöyledir: AKP yüzde 17.3, BTP yüzde 16.4, CHP yüzde 13.8, DYP yüzde 7.6, MHP yüzde 7.1, DTP yüzde 4.3, SP yüzde 2.2, ANAVATAN yüzde 1. 8, DSP yüzde 1.1, diğerleri yüzde 1.1, kararsızlar ise yüzde 27.3  Yüce milletimize ve değerli kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137