24 Şubat 2010 Çarşamba 00:00
Cehalet gözlüğüyle milleti bölüyorlar
'Milletimiz arasına cehalet gözlüğüyle fitne sokuluyor' diyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Vatandaşlarımıza sen Kürtsün, Lazsın, Çerkezsin, Boşnaksın deyip ayrışıma tabi tutup, ecnebilerin ekmeğine yağ sürmeye çalışanlar var" dedi. ~|~

 

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Tarsus'tan canlı olarak yayınlanan Meltem TV'de yayınlanan Ekoanaliz programında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Türkler Anadolu'ya girdikten sonra sahip oldukları anlayışla Anadolu'da yaşayan herkesi kendilerine hayran bıraktıklarını söyleyen BTP Genel Başkanı, "Kendi devletlerinden Türk milletinin hizmetini görmeyen insanlar biz de Türk'üz, biz de Müslümanız demeye başladılar" diye konuştu. Tüm insanlığım Türk milletini beklediğine dikkatleri çeken Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasında demokrasi ve insan haklarını dilinden düşürmeyen batılıların Afganistan ve Bosna'da sergiledikleri vahşete değindi ve "Bu nasıl insan hakları? Bu nasıl demokrasi?" diye sordu.

İnsanlık Türk milletini bekliyor
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Tarus'tan canlı olarak yayınlanan Ekoanaliz programında Türkiye'de yaşayan herkesin, Lazıyla, Kürdüyle, Çerkeziyle, Boşnağıyla bir millet olduğunu söyledi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Bizim içimizde Lazımız var, Çerkezimiz var, Kürdümüz, Boşnağımız, Sırpımız, Arabımız var. Ama biz bir milletiz. Biz bir milletiz. Kültürü bir, maneviyatı bir ve siyaseti bir milletiz. Örfüyle, âdetiyle ve geleneğiyle tek yürek tek bileğiz elhamdülillah. Biz bir zamanlar bu tutkuyla bütün insanlığa hizmet ettik. Öyle ki o insanlığın altına yatak üstüne yorgan olduk. Bugün yeminle konuşuyorum tüm insanlık Türk milletini bekliyor.

Türk milletini bölünmeye zorluyorlar
Türk milletini cehalet gözlüğüyle tefrik etmeye ve sen Kürtsün, Lazsın, Çerkezsin diye ayrıştırmaya çalışıldığını söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "1071'de Alparaslan Anadolu coğrafyasına girdiği zaman İslam kültürünü, İslam medeniyetini, örfünü, âdetini ve maneviyatını o toplulukta o kadar mükemmel uygulamış ki düşenin yâri olmuş, kendi aç kalmış onların karnını doyurmuş. Anadolu coğrafyasında yaşayanlar hiçbir milletten, kendi insanlarından ve kendi devletlerinden bile göremedikleri bu anlayışa o kadar hayran kaldılar ki hepsi, biz de Türküz, biz de Müslümanız demeye başladılar. İşte bu coğrafyadaki bu mozaik bütünlüğünün adı, İslam?Türk mozayiğidir. Ama bunun Kürdü var, Lazı var, Boşnağı ve Çerkezi var. Ama bunların hepsi kardeştir. Bu espriden yola çıkarak medeniyetimizi tahlil edemeyenler cehalet gözlüğüyle onu tefrik etmeye, sen Kürtsün, Lazsın, Çerkezsin, Boşnaksın deyip ayrışıma tabi tutup, ecnebilerin ekmeğine yağ sürmeye çalışanlar var. Bilesiniz ki onlar sizin dostlarınız değil."

Bu nasıl insan hakları?
Afganistan ve Irak'ta demokrasi ve insan hakları havarisi kesilen ülkeler tarafından sergilenen vahşeti hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu nasıl insan hakları? Bu nasıl demokrasi?" diye sordu. BTP Lideri, "Afganistan'da bir mahalleye girip topyekûn yok ediyorlar. Geliyorsunuz biz zamanlar Çeçenistan ve Bosna öyle değil miydi? Irak'ta 3 milyon insan heder edildi. Bu nasıl insan hakları? Bu nasıl demokrasi? Buna son vermeye var mısınız? Aziz kardeşlerim bu anlayışa çanak tutanlar, bu anlayışla beraber biz Türk milletine hizmet edeceğiz diyenler, iyi bilesiniz ki ya onlar kendisini tanımadı yahut da hizmet ettikleri o kişileri tanımadılar. Allah o kişileri de ayıktırsın" diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.