06 Mayıs 2005 Cuma 00:00
CHP'li Durgun kimlerin piyonu?

Bağımsız Türkiye Partisi Başkanlık Divanı önceki gün Ankara'da toplandı. Divan toplantısının ardından Başkanlık Divanı üyeleri Fuat Şengül, Ali Gedik, Nuri Kaplan, İbrahim Berk, Mehmet Emin Koç, Ahmet Erimhan, Ahmet Hamdi Kepekçi, Hakan Güler, Müslim Karabacak, Mustafa Uğurlu ve Abdullah Terzi ortak bir basın toplantısı düzenledi. Divan üyeleri adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Terzi, son aylarda BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş'a ve üst düzey kurmaylara yönelik hukuk dışı kampanyaların başlatıldığına dikkat çekerek, CHP'li Gökhan Durgun'un Meclis gündemine taşımaya çalıştığı iğrenç iftiraların da bu kampanyanın devamı olduğunu söyledi.
Gökhan Durgun'un Meclis'e soru önergesi olarak sunduğu bu çirkin iftiraların Meclis İç Tüzüğü'ne göre işleme alınmaması gerektiğinin altını çizen Terzi, "Meclis kişilere göre ayrı muamele mi yapıyor" diye sordu.
Başkanlık Divanı üyelerinin yaptığı ortak basın açıklamasında şu görüşler dile getirildi:
"Ülkemizi kuşatma altına almak isteyen güç odaklarının yerli taşeronlarının iftira ve kışkırtmaları üzerine iktidarın bu linç kampanyası sonuç vermeyince son günlerde daha iğrenç bir yolu seçtiler: Soylu duruşu, tutarlı çizgisi ve başlattığı yeniden Kuvay?ı Milliye hareketi ile Türk Milletinin baş tâcı ettiği Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'a olmadık iftiralar atmak.
Müfterilerin öylesine gözü dönmüş ki partimizin ve Genel Başkanımızın fikir ve projelerine karşı söyleyecek sözü olmadığı için özel hayatına uzanarak insaf ve ahlak sınırları ile bağdaşmayan iğrenç iftiralar ortaya atmışlardır.
28 Şubat sürecinde devrin siyasi iktidarı ve onlardan beslenen hortumcu bir kısım medyanın ortaya attığı bayat iddiaları, önce tek elden tezgahlanan korsan e?maillerle, ABD çıkışlı korsan web adreslerinde internet ortamına taşıdılar. İşgal güçlerine, Haçlı liderlerine yalvar yakar, Papaz ve hahamlarla sarmaş dolaş olan ve Yüce Türk Milletine, onun inancına ve öncülerine en olmadık iftiraları tezgahlayan, milletimizin inancına ve vatanına düşman olanları hoş görüp salya sümük ağlayan hainlerce organize edilen bu iğrenç kampanyaların sebebini Türk Milleti artık çözmüştür.
Baş neden hedef seçildi?
Genel Başkanımız, iktidar için ABD lobilerine, AB liderlerine eğilip bükülmeyip, "Ben dindarım, ben Türk milliyetçisiyim ve de Cumhuriyetçiyim" deyip milletimizin gücünü esas aldığı için hedef seçilmiştir.
Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş, sivil? asker, devlet ?millet beraberliğini savunup oyunu bozduğu için hedef seçilmiştir.
Bağımsız Türkiye Partisi olarak asıl üzüldüğümüz nokta, aynı değerler için mücadele eden  Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti olan CHP'de, bu değerlere karşı mücadele edenlerin yer bulabilmesidir.
İftiralara sözcülük eden vekilin bu sakim duruşu, mandacılığa karşı bağımsızlık mücadelesi veren, Cumhuriyetçiliği, Milliyetçiliği, Halkçılığı, Laikliği, Devletçiliği, İnkılapçılığı şiar edinen Atatürk'ün kurduğu parti olan CHP'nin varlık sebebinin inkarıdır.
CHP, CIA güdümlü ve Yahudi lobilerinin himayesinde ve papazların hizmetindeki salya sümük bir piyonun  tezviratlarının oyuncağı olmasını milletimize izah edemez.

~|~
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100