Bu haber kez okundu.

Çiftçinin yüzü BTP ile gülecek
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, maliyeti 52.5 YKr olan buğdaya AKP hükümetinin verdiği 42 YKr taban fiyatın çiftçimizin yüzünü değil, AB ve IMF'nin yüzünü güldürdüğünü söyledi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, AKP hükümetinin açıkladığı buğday taban fiyatının, maliyetleri dahi karşılamayacak kadar düşük ve Türk çiftçisini aradan çıkartmak için bilerek verilmiş bir fiyat olduğunu anlattı.

Türk çiftçisinin yüzünü BTP'den başkasının güldüremeyeceğini belirten BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "BTP, Milli Ekonomi Modeli kapsamında Milli Tarım projeleri hazırlamıştır. BTP iktidarında, tarım ürünlerinin taban fiyatlarını, Türk çiftçisi, üretici kooperatifleriyle birlikte bizzat kendisi belirleyecektir. Ayağı toprağa değmeyen, eli nasırlaşmayan, güneş altında kavrulmayan Ankara'daki politikacılar, bağında?bahçesinde bir şeyler üretmek için anası ağlayan Türk çiftçinin ürününe kıymet biçemez.

Çiftçinin ürünü devlet garantisinde olacak
BTP iktidarında devlet, tohum henüz toprağa atılmadan 6 ay önce, ürün bedelinin yarısını çiftçimize avans olarak verecektir. Çiftçi ürününün geri kalan yarı bedelini de ürün teslimatında alacaktır. Devlet, ürün alım garantisi sağlayacaktır. Türk çiftçisinin bizzat kendisinin yanı sıra, sel, don, kuraklık gibi felaketlere karşı ürünü de hiçbir ücret alınmaksızın devlet tarafından sigortalanacaktır. Biz, imzamızı attık, tapu gibi tarım taahhütnamesini yüce milletimize verdik. Şimdi sıra milletimizde?" şeklinde konuştu.

Çiftçinin yüzü ancak BTP ile güler
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "AB'ye 2014 yılına kadar tarım nüfusunu 25 milyondan 15 milyona indirme sözü vermiş ve IMF'ye teslim olmuş AKP veya diğer AB'ci partilerin hiçbiri Türk çiftçisinin yüzünü güldüremezler. Sadece AKP değil, hiçbiri, çiftçimizi memnun edecek taban fiyat veremezler? Hiçbirinin ekonomiye dair bir çözümü veya tarıma dair milli bir modeli yok çünkü. Bunların yegane telaşı, AB ve IMF'yi memnun etmek, onları darıltmamaktır. Tahıl üreticimiz, işte bu AB'ci ve IMF'ci anlayışın kurbanıdır. Tahıla verilen taban fiyat, bilerek verilmiştir. Maliyeti 52.5 YKr olan buğdaya AKP hükümetinin verdiği 42 YKr taban fiyat, çiftçimizin yüzünü değil, AB ve IMF'nin yüzünü güldürmektedir. BTP iktidarında ise, Milli Ekonomi Modeli ve Milli Tarım projeleri ile Türk çiftçisi, dünyanın efendisi olacaktır" dedi.

BTP adayları görücüye çıkıyor
Birçok partinin tam liste oluşturamadığı, oluşturulan listelerin de ciddi huzursuzluklara neden olduğu bir ortamda, Bağımsız Türkiye Partisi, Türkiye'nin 81 vilayetinde gösterdiği 550 milletvekili adayını kamuoyuna tanıtıyor.

Yarın saat 9.00'da İstanbul Green Park Hotel konferans salonunda yapılacak büyük basın toplantısıyla 550 milletvekili adayını kamuoyuna tanıtacak olan Bağımsız Türkiye Partisi'nde moraller yerinde. Parti Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye'nin 81 vilayetinden, eksiksiz vekil adayı gösteren ve gösterilen adaylar konusunda bölge teşkilatlarında sorun yaşamayan tek parti Bağımsız Türkiye Partisi'dir. Tüm adaylarımız bölge teşkilatlarının listeleri dikkate alınarak oluşturuldu.

Gösterdiğimiz adaylar, genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın ortaya koyduğu "kainat devleti Türkiye" hedefini gerçekleştirebilecek mümtaz şahsiyetlerden oluşuyor. Bu kadro tek başına Türkiye'yi şahlandıracak bir kadrodur" denildi. İstanbul Green Park Hotel'deki büyük basın toplantısına BTP Genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş da katılacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100