08 Temmuz 2006 Cumartesi 00:00
Çözüm Milli Ekonomi Modeli
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Başbakan'ın "Varsa çözümünüz, söyleyin" sözleri üzerine, "İşte dünyanın onayladığı model. çözüm burada" şeklinde cevap verdi. ~|~

 

 


 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Elazığ'da katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, Türk ekonomisinin içinde bulunduğu genel görünüm konusunda dinleyenlere geniş kapsamlı bilgi verdi. Elazığlıların büyük ilgi gösterdiği toplantıda konuşan BTP Lideri, vatandaşlara Milli Ekonomi Modeli'ni de anlattı.

Ticaret bitti
Gelinen noktada ticaretin bittiğini, 1 milyon 50 bin kişinin vergi mükellefiyetinden düştüğünü, makro ekonomik rakamların alarm verdiğini söyleyen Prof. Dr. Baş, 3.5 yıllık AKP iktidarı döneminde 210 milyar dolardan 440 milyar dolara çıkan toplam borca dikkat çekti.

Al sana çözüm modeli!
"Bu 230 milyar doları nereye harcadınız, ne yaptınız? Lütfen bunun hesabını verin" diye konuşan BTP Lideri, "Başbakan Erdoğan'ın eleştirmeyin, varsa bir çözümünüz, formülünüz söyleyin" şeklindeki sözlerine de cevap verdi. Prof. Dr. Baş, iktidara Milli Ekonomi Modelini önerdi ve geçtiğimiz günlerde Manisa'da yaptığı çağrıyı bir kez daha tekrarlayarak, şunları söyledi: "Sayın Başbakan! Sen bir plan, proje arıyorsun. Bütün dünyanın ilim adamlarının ittifakla üzerinde durduğu bir model var. İşte sana bir model. Gel bunu sana emanet edeyim ve senin teknik adamın olayım, uygulamasında yardımcın olayım. Sen gene Başbakan ol ama ilave ettim dedim ki, sen bunu yapamazsın. Bunu yapacak irade Türk milletinin iradesi ile iktidar olan irade olması lazım. Peki bunlar kimin iradesi ile iktidar oldu. Okyanus ötesindeki irade ile bunlar iktidar oldular şimdi oradan icazet almayınca değil bu kitabı uygulamak, gece evinde buna bakmaya bile cesaret edemezler."

3 yıl değil 30 yılda da bir şey yapamazlar
Başbakan Erdoğan'ın 3 Kasım'da vatandaştan 3 yıl müsaade istediğini hatırlatan BTP Lideri, geçen 3.5 yıl içinde şartların daha da kötüye gittiğini söyledi ve niçin 3 yıl sorusuna şu cevabı verdi: "3 sene sonra memleket diye bir şey kalmayacak da ondan getirdikleri nokta bu adam olana bu şartlarda 1 ay da kafidir. Bunu senin Meclisin halledecek. 367 vekilin var orada. 3 sene diyorsun, tiyatro mu oynuyorsun sen? 3 senede çıkması gereken kanunları 3 ayda çıkartırdın ama sen onları değil AB'nin istediklerini çıkarttın. Bu adamların bu noktadan sonra yapabilecekleri bir şey yok. imkanları yok, iktidarları yok, bilgileri becerileri yok, 3 yıl değil 30 yıl bekleseniz yapacaklar hiçbir şey yok."

Enkaz edebiyatı yok
Bugünü kadar işbaşına gelen bütün hükümetlerin benzer programlar uygulayıp ekonomiyi sürekli batırdıklarını ve her gelenin de sürekli enkaz edebiyatı yaptığını söyleyen BTP Lideri, "Ancak biz böyle demeyeceğiz" dedi ve ekledi:"Şimdi ben ne devralacağım, biliyormusunuz. Ben enkaz değil, Yüce Milletimi devralacağım. Türk Milletini devralacağım ve göreceksiniz bu millet nelere muktedir, neleri yapabilecek. Türk Milletini Allah nasip ederse kainatın doruk noktasına çıkaracağız, Türkiye Cumhuriyeti devletini dünyanın en güçlü devleti, milletini en güçlü milleti yapacağız. Kimsenin kuşkusu olmasın ama bunu yapmak için gerekli sermayem sizin benimle olmanız, arkamda durmanız; bana güç, kuvvet ve destek vermenizdir."
Elazığlılara partisinin çözüm ve projelerini de anlatan Prof. Dr. Baş, önce vatandaşlık maaşından bahsetti ve "Biz bu şekilde eşkiyayı bile dağdan indireceğiz. Soruyorum, Pişmanlık Yasası mı daha iyi, vatandaşlık maaşı vererek kurtla kuzuyu bir araya getirmek mi daha iyi" diye konuştu.

BTP halka hizmet için vardır
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Elazığlılara iktidara gelmeleri halinde uygulayacakları sosyal devlet projesini de anlattı. Bu anlayış çerçevesinde doğum ikramiyesi, çocuk maaşı, ev hanımlarına emeklilik hakkı, evlilik kredisi; şehit, dul, yetim ve özürlülere devlet garantisi altında hem maaş, hem sağlık sigortası uygulamalarını hayata geçireceklerini kaydeden BTP Lideri, ayrıca maliyet fiyatına vatandaşı konut sahibi yapacaklarını dile getirdi.

Milletimiz BTP iktidarını beklesin
Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: "Hiç kimse bunların yaptığı evden, şundan bundan bir şey almasın. BTP iktidarını beklesinler. 50 biner YTL'den ev verip anahtar sahibi yapacaz. Bir evi maliyet fiyatına 20 yıl vadeyle vatandaşa vereceğiz. Kira öder gibi 20 yıl sonra ev size geçmiş olacak. Bir de diyor ki ev sahibi yapıyorum. Yok ateş sahibi yapıyorsun, nerden kazanıp ödeyecek vatandaş bunların bedelini."

Tarım kesimine geniş imkanlar
Tarım kesimine avans sistemiyle tohumunu tarlaya atmadan yüzde 50'sinin peşin olarak ödeneceğini, hem çiftçinin hem de ürünün sigortalanacağını, ürüne pazarı devletin bulacağını söyleyen BTP Lideri, tarım kesiminin geçmiş faiz borçlarının da sıfırlanacağını açıkladı. Avrupa ve ABD'de devletin tarım kesimine çok büyük miktarda yardım ettiğini, elin üreticisinin de gelip bizim ülkemizde malını ucuza sattığını anlatan BTP Lideri, "Yeni gümrük uygulamasıyla artık buna da son vereceğiz" dedi. BTP Lideri konuşmasını Elazığlılardan sadece bir dönem için destek isteyerek noktaladı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137