19 Ekim 2005 Çarşamba 00:00
Darağacı BelgesiBTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, AKP Hükümetinin imzaladığı müzakere çerçeve belgesinin Türkiye'nin sonunu hazırlayan tuzaklarla dolu olduğu uyarısında bulundu. BTP Lideri, "Bu dar ağacı belgesidir" dedi.
İşte Prof. Dr. Haydar Baş'tan çarpıcı tespitler ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin İstanbul İl Teşkilatı tarafından yapılan iftara katıldı. Yoğun bir katılımın yaşandığı iftarda partililere hitap eden BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, AB ve ekonomi üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
AKP Hükümetinin imzaladığı müzakere çerçeve belgesinden bazı maddeleri tercüme edip ne anlama geldiğine vurgu yapan BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, "bu belge Türkiye'nin sonu olur" uyarısında bulundu. Prof. Dr. Haydar Baş önümüzdeki ay düzenlenecek iktisat kongresi ile tüm dünyaya deklere edilecek Milli Ekonomi Modeli için de "bu adeta Batı dünyası ile hesaplaşmanın adı olacak" ifadelerini kullandı.

KAYIP ÜSTÜNE KAYIP

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin İstanbul Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Yoğun bir katılımın yaşandığının gözlendiği iftarda BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş'a İstanbul Şehit Aileleri Derneği 2. Başkanı Ali Ergül tarafından ayyıldızlı Türk bayrağı hediye edildi. Bu anlamlı hediyenin ardından iftarda hazır bulunanlara hitaben bir konuşma yapan Prof. Dr. Haydar Baş, önce AB Türkiye ilişkilerinin geldiği noktayı değerlendirdi.

Prof. Dr. Haydar Baş, "AKP Hükümetinin imzaladığı müzakere çerçeve belgesi tuzaklarla dolu" dedi ve tercümesini yaptığı 1. Madde ile 6. Maddenin ne anlama geldiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Haydar Baş bu konuda şunları söyledi: "Sana ne diyor? 'Türkiye, senin herhangi bir sınır ihtilafın varsa sen, seninle o devlet arasında görüşme hakkını kaybettin' diyor. Konu Adalet Divanı gidecek, Lahey'de buna karar verilecek. Ege'yi kaybediyoruz. Niye kaybediyoruz? Çünkü ihtilaflı konulardan bir tanesi Ege'dir de ondan. İkincisi Kıbrıs'ı kaybediyoruz. Niye? İhtilaflı konularımızdan bir tanesi Kıbrıs'tır da ondan. Güneydoğu'nun sınırlarını tamamen kaybediyoruz."

AB KAPISINA ÇIPALANMAYA "HAYIR!"

Prof. Dr. Haydar Baş, müzakere çerçeve belgesindeki bir başka maddenin, "Türkiye üyeliğe alınmazsa en güçlü bağla AB'ye çıpalanması mecburidir" şeklindeki ikinci maddenin ne anlama geldiğini "Yani bize diyorlar ki, 'Sizi kapının önüne dikeceğiz. Orada sizi bir kazığa bağlayacağız. İçeri de almayacağız.' Böyle bir şartı bu millet kabul edebilir mi?" şeklinde izah ederken bir başka maddenin açılımını ise şöyle yaptı: "Bize diyor ki, 'Ben bu iradeyi AB'nin iradesine devrediyorum.' Milletin iradesini AB'nin iradesine devretmeye ne diyorsunuz? 'Hayır' diyorsunuz değil mi? Ben de 'hayır' diyorum."

TÜRKİYE DARAĞACINDA

"Kaynağını teslis akidesinden alan AB'nin özünde Tevhid akidesi bulunan Türk milletini içine alması mümkün değildir" diyen BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, AB'nin, Türkiye için ne anlama geldiğini şu sözlerle açıkladı: "Bütün bunlar, Türkiye'yi daraağacına getirdiler. Ayağımızın altındaki sandalyeye vurmak istiyorlar. İşin hülasası budur. AB'ye girme adı altındaki senaryolar Türkiye Cumhuriyeti Devletinin paramparça olma siyasetidir. ABD'nin derdi de bu, dileği de bu, düşüncesi de bu, inancı da budur. AB ülkelerinin düşüncesi ve derdi de budur."  Konuşmasında AB uğruna verilen olmadık tavizlere de vurgu yapan Prof. Dr. Haydar Baş, bu iktidar döneminde açılan binlerce kilise eve de dikkat çekerek şöyle konuştu: "36 bin kilise evi bu iktidar döneminde açılmıştır. İktidara soruyoruz: Türkiye'de 36 bin tane hristiyan mı var? Bu kilise evleri niçin açılıyor, biliyor musunuz? Senin kızın, benim oğlum için açılıyor. Biz buradan ilan ediyoruz: Sayın siyaset! Sen çocuklarını feda edebilirsin amma biz asla feda etmeyiz."

TEZGAHLAR SATILDI, SIRA TÜRKİYE'YE GELDİ

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, iftar yemeği programındaki konuşmasının önemli bir bölümünü ayırdığı ekonomi konusunda da önemli açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: "Türkiye bu iktidar döneminde maalesef ekonomisini de kaybetmiş, imkanlarını feda etmiştir. 200 milyar dolar iç ve dış borçla iktidarı devralan bugünkü iktidar, bugünkü hükümet, borç  miktarını 400 milyar dolara çıkarmıştır. Ödeme zamanı geldiğinde hemen bir ihale açıyorlar, borçları erteliyorlar. Nasıl olsa 'millet bir sene sonra bize öyle bir şamar atacak ki bizim bu borçları ödememize gerek kalmayacak. Gelen Haydar Hocanın başına gelecek. Ama merak etmesinler! Onlar ne kadar batırırsa biz o kadar Türkiye'yi çıkartacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın."
"Benim görevim Türkiye'yi pazarlamaktır" diyen Başbakan Erdoğan'a da göndermede bulunan Prof. Dr. Haydar Baş, " 'Benim görevim Türkiye'yi pazarlamak' diyor. 'Türkiye'de yetişen ürünleri pazarlamaktır' dese elini öpeceğim. Ama 'vazifem' diyor, 'Türkiye'yi pazarlamak.' Ne yapsın? Tezgahları sattı. Türkiye kaldı."

BTP İKTİDARINDA DÜNYA TÜRKİYE'NİN PAZARI OLACAK

Bağımsız Türkiye Partisi'nin iktidarı döneminde tarım kesimine konulan bütün kotaların kaldırılacağını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, elde edilecek ürünlerin Pazar problemini nasıl çözeceklerini şöyle anlattı: "Senin vazifen nedir? Oturup orada dedikodu yapmak mı? Meclis'te kavga etmek mi? Eline çantanı alacaksın. Kapı kapı dolaşacaksın. Müşteri bulacaksın. Yeminle konuşuyorum, Uzakdoğu Türkiye'nin pazarı olacak. Ortadoğu Türkiye'nin pazarı olacak. Türk dünyası Türkiye'nin pazarı olacak. Rusya Türkiye'nin pazarı olacak. Her taraf Türkiye'nin pazarı olacaktır."

BATI İLE HESAPLAŞMANIN ADI

BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, önümüzdeki Kasım ayında düzenlenecek iktisat kongresi ile BTP'nin Milli Ekonomi Modeli'nin tüm dünyaya deklere edileceği duyurusunda bulunduğu konuşmasında bu deklerasyonun ne anlama geleceği hakkında "Azeri bir iktisatçı arkadaşım bana selam gönderiyor. 'Okudum. Gururlandım. Sevindim' dedi. 'Biz, Batı ile bir hesaplaşma yapacaktık. Ama nasıl yapacağımızı düşünüyordum, düşünüyordum, bir türlü bulamıyordum. Eserin elime geçti. Tezini okudum. Hah şimdi buldum' dedi" bilgisini aktararak "Türk Milleti bu tezle dünyayla hesaplaşacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.