22 Ekim 2008 Çarşamba 00:00
?Devlet, baba olmalı'

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan sosyal devlet projeleri uygulandığında "Devlet, baba olacak ve evlatlarını dağa çıkarmayacak" dedi.
~|~

 
Bursa'nın Bağımsız Türkiye Partili (BTP) Ovaakça Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 5. Uluslararası Milli Ekonomi Modeli sempozyumunun kapanış konuşmasını modelin sahibi BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yaptı. "Yaşanan küresel krizi biz yıllar öncesinden haber verdik, geçtiğimiz Mart ayında yine bu salonda yapılan 4. Milli Ekonomi Modeli kongresinin sonuç bildirisinde bunu dile getirdik" diye konuşan Prof. Dr. Baş, krizin çıkış nedenleri ve çözümü konusunda tarihi tespit ve değerlendirmelerde bulundu. "Geçmişte biz bu tezi gündeme getirdiğimizde olmaz yapılamaz diyenler şimdi isim vermeden alıntı yapmaya başladılar, ABD ve Rusya başta olmak üzere birçok ülke bir çıkış noktası olarak bu modelde yer alan bazı projeleri uygulamaya geçirdi" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, yaklaşık 1 saat 15 dakika süren konuşmasında yeniden Türkiye gündemine oturan terör konusunda da çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Tehdit unsurları mutlaka belirlenmeli
Terörün çözümü için önce tehdit unsurlarının belirlenip ortaya konması gerektiğini, ancak günümüzde ne yazık ki böyle bir anlayışın olmadığını ve terörün kaynağının dışarıda olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Birileri bu topraklar üzerinde yaşayan insanları buradan çıkartmak istiyor. Niçin? "Biz bu topraklarda yaşayan insanları buradan çıkaracağız ve buraları kendimize vatan yapacağız" diyor. Bir tanesinin niyeti bu. Diğerinin niyeti ne? Bu coğrafyada senin rahatın olmaması lazım ki, iki yakan bir araya gelmesin ve kendisi için beklediği tehdit unsuru olmasın."

Bizi düşman etmek istiyorlar
"Bu topraklarda gözü olanlar bizi birbirimize düşürmek istiyor" diyen Prof. Dr. Haydar Baş sinsi planın nasıl uygulandığını da tüm ayrıntılarıyla anlattı. Prof. Baş yıllardan beri Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yuvalanan misyonerlerin fitne tohumları ekerek bu bölücülük ve ayrımcılığı körüklediğine dikkat çektiği konuşmasında, "Bu tohumlar milleti bölme, parçalama ve de bu milleti birbirine düşürme tohumlarıdır" dedi.
"Altı yıl önce Türkiye'de terör sıfırlanmıştı" diyen BTP Genel Başkanı, AKP hükümetinin AB'ye uyum ve daha çok demokrasi diyerek çıkardığı yasaların terörü azdırdığını söyledi.  Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Demokrasi havarisi geçinenler bilsinler ki, bu yutturmacaları millet asla yutmaz. Burada hedef yüce Türk milletidir, Türk toplumudur, devletidir ve coğrafyasıdır. Aklımızı başımıza devşirelim." 

Müttefikimizi doğru belirlemeliyiz
Hükümetin stratejik ortak dediği ülkelerin terörün en önemli destekçisi olduğunu belirten BTP Genel Başkanı Prof. Baş söyle konuştu: "Türk milletini ve devletini seven, hukukuna noktası?virgülüne kadar riayet eden devletler bizim elbette müttefikimiz olacaktır. Ama Türk milletinin geleceğini karartarak istikbali hakkında karanlık hesaplar içine giren ve topraklarında gözü olan bir millet ve devletle asla biz ittifak edemeyiz. Böyle devletler asla bizim müttefikimiz olamaz."

Kardeşler birbirine namlu doğrultmaz
Terörün nedenleri üzerine bu kritik açıklamaları yapan Prof. Dr. Haydar Baş, sorunun çözümü üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Çözümün Milli Eekonomi Modeli'nde olduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı "önce eğitim" dedi. Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Cenabı Hak demiyor mu ki? Siz inanansınız ve kardeşsiniz. Öyle demiyor mu? Peki, kardeş birbirine namlusunu uzatır mı? O zaman bunun eğitimini ve öğretimini yapmamız lazım."

İnsanlar her yerde para kazanabilmeli
Konuşmasında ülke kaynaklarının adil kullanımı da toplumsal barış için olmaz ise olmaz bir diğer unsur olduğuna da değinen Prof. Dr. Haydar Baş, "İlla bu insan gidip de parayı İstanbul'da kazanmayacak veya Ankara'da kazanmayacak. Nerede kazanacak? Diyarbakır'da da kazanacak, Muş'ta da, Antep'te de kazanacak. İşte devlet odur ki, bu imkânları vatandaşının önüne koyabilen güçtür. Bunu yapabilen adama ne denir? Devlet adamı ve siyaset adamı denir. Bunu yapamayan adama da hiç bir şey denmez" şeklinde konuştu.

Baba devlet, evlatlarını dağa çıkarmaz
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bu icraatların Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan sosyal devlet projeleriyle destekleneceğini ifade etti. İktidarları döneminde Vatandaşlık maaşı, Ev hanımlarına maaş, çocuk maaşı gibi projeleri devreye koyacaklarını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, "devlet baba olacak ve evlatlarını dağa çıkarmayacak" dedi. "Biz inşallah, gücü kuvveti milletimizle beraber elimizde bulundurduğumuz gün göreceğiz ve göreceksiniz ki, bütün bunlar hükümsüz kalacak" şeklinde konuşan Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Zannedilmesin ki biz şu anda bir siyasi bir hedef aldık. Onu karşımıza koyduk. Onu eritmeye ve çürütmeye çalışıyoruz. Böyle bir derdimiz yok. Bizim derdimiz vatan, millet ve devlettir. Bunu korumaya mecburuz. Niye? Bak benim oğlum ölüyor. Senin kardeşin ölüyor. Onun torunu şehit oluyor. Biz bunu önümüze koyup tartışmazsak, yapılması gerekenlere yapmaya teşebbüs etmezsek, yeminle konuşuyorum Allah belamızı verir. Bu vatan öyle kolay kolay bize hediye edilmedi."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137