Bu haber kez okundu.

Devlet ile millet kaynaşacak
BTP Lideri, Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin devlet?millet kaynaşması olduğuna işaret ederek, "Sosyal Devlet, Milli Devlet tezimiz bu kaynaşmayı sağlacaktır" dedi ~|~

 


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yaptığı basın açıklamasında ekonomik büyümenin ve işsizlik gibi kamgren olmuş sorunların sadece Milli Ekonomi Modeli'yle çözülebileceğine işaret etti. "Milli Ekonomi Modeli (MEM) istihdamı temin eden bir modeldir. Dikkat edilirse bugün dünyanın çıkmazı da işsizlik meselesi yani istihdam meselesidir" diyen BTP Genel Başkanı, "Milli Ekonomi Modeli, adil gelir dağılımı ve sürekli büyümeyi devreye koyduğu için aynı zamanda istihdam problemini yani işsizlik problemini de haletmektedir. Şöyle ki, tüketimin devreye koyması, MEM'in olmazsa olmaz şartıdır. Tüketim devreye konulduğunda yani piyasalarda talep ortaya çıktığında arzın piyasalarda hakim olması kaçınılmaz olur" diye konuştu.

Sosyal haklara devlet garantisi
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş açıklamasında Milli Ekonomi Modeli ve onun siyasi ve idari şekli olan Milli Devlet tezinin tam bir 'sosyal hukuk devleti'nin hayata geçirilmesi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: "Sosyal Devlet, Milli devlet tezimiz beşikten mezara kadar tüm hayatı garanti altına alacak projeleri ve kaynakları ortaya koyar. Devlet?millet kaynaşmasını sağlar.
Bu kaynaşma ancak kendine ekonomik ve sosyal açıdan sahip çıkan bir devlet anlayışı ile olur. Milli Ekonomi Modeli ile kişilere proje mukabili faizsiz kredilerin verilmesi her vatandaşın emeğinin devreye konmasını sağlar. Millete ait değerlerin korunmasını devlete vazife bilir. Her üretim kademesindeki vatandaşın sosyal hakları ile ücretleri ve tüm menfaatlerini devletin garantisi altına alır."

Ekonomik büyüme için Milli Devlet
Milli Devlet tezinin Milli Ekonomi Modeli ile sürekli büyümeyi formülleştirdiğinin altını çizen BTP Genel Başkanı, böylece işsizliğe çözüm getirildiğine işaret etti. Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: "Milli devlet sosyal devlettir, çünkü yer altı kaynaklarını devlet ? millet ortaklığı ile işleterek gelirini yine millete dağıtır. Geliri 100 milyarın altındaki kesimden vergi almaz. Devletin gelir kaynaklarını vergilerle sınırlı tutmaz. Senyoraj hakkını devreye koyar. Vatandaşlık maaşı projesi ile her vatandaşını maaşa bağlar. Ev hanımlarına meslek hakkı verir. Meslek maaşı verir. Doğum yapan her anneye ikramiye sunar, çocuk maaşı verir, gençleri uzun vadeli faizsiz krediler ile evlendirir. Kobilere, sanayiciye, küçük esnafa proje mukabili faizsiz kredilerle iş ve yatırım imkanı sunar. Kimsesiz yaşlılara maaş bağlar. Lise mezunlarını sınavsız üniversiteye alır,üniversiteliye burs verir. Evi olmayana uzun vadelerle faizsiz kredilerle konut yapar. Tarım kesimine, çiftçiye avans ve faizsiz üretim desteği verir. Şehit yakınlarına, dul ve yetimlere sahip çıkar, emeklilerin maaş kesintilerini kaldırarak onların yüzünü güldürür. Böylece gelir belli kesimde toplanmaz, milletin tamamına dağılır."

1 milyar nüfusa bakacak servetimiz var
BTP'nin Sosyal Devlet yaklaşımını, "Herkes kendine çalışacak. Yetmedi devlet de halka çalışacak" şeklinde ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, öngörülen projelerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan kaynağın nasıl elde edileceğini de açıkladı. Hem tüketimi hem de üretimi arttıran özel vergi anlayışı, üretim ve emeğin karşılığı olarak devletin senyoraj hakkını kullanıp para basmasını iki önemli kaynak olarak açıklayan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bir üçüncü kaynak olarak da yabancılara satılan 3 katrilyon dolar değerindeki yer altı kaynaklarını gösterdi. Prof. Dr. Baş, "3 Katrilyon dolarlık yer altı kaynağımız var arkadaşlar. Yeminle konuşuyorum bizim servetimiz, Türkiye'nin nüfusu 1 milyar olsun, Kıyamete kadar o bir milyar nüfusu bakacak niteliktedir" dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100