09 Mayıs 2011 Pazartesi 00:00
DP anketlerde yüzde 13,5 çıktı
Demokrat Parti'nin sinerjisinin tüm Türkiye'ye yansıyacağını söyleyen Demokrat Parti Lideri Zeybek, "Demokrat Parti'nin oyları bugün bir takım kamuoyu araştırmalarının ortaya koyduğu gibi Batı Anadolu'da ve Akdeniz bölgesinde yüzde on üç buçuklara vardı" diye konuştu ~|~

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, NTV'de Esra Akgün'ün programına konuk oldu. Programda parti liderlerinin seviyesiz konuşmalarını değerlendiren Zeybek, "Söyledikleri sözün anlamını bilerek konuşmalarını sağlamak lazım. 'Allah kuruşu' gibi son derece yanlış sözler ya da 'kalpazanın Allah'ı' gibi, son derece yanlış sözleri söyleyen insanlar, Türkiye'de lider haline gelmişse, temel problem burada demektir" şeklinde konuştu. Programda Demokrat Parti'yi halka hatırlatmak için çok yoğun bir faaliyet içinde olduklarını söyleyen DP Lideri Zeybek şöyle konuştu: "Türkiye bir saldırıyla karşı karşıyadır ve bu saldırı ne yazık ki iktidar vasıtasıyla yapılmaktadır. Türkiye'ye yapılan saldırının birinci maddesi Türkiye'de demokrasinin, cumhuriyetin, milli ve manevi değerlerin güvencesi olan orta direk yok ediliyor. Bilinçli olarak yok ediliyor. Global kapitalizmin güç odaklarına alan açmak için yok ediliyor. Yani tarım kesimi, çiftçi yok ediliyor ki uluslararası dev şirketlerin ürünleri Türkiye'de pazar bulsun. Esnaf yok ediliyor ki uluslararası alışveriş merkezleri hem de şehirlerin göbeğinde kendilerine pazar bulsun. Yani orta direk yok ediliyor. Biz orta direği canlandırmak, diriltmek üzere her şeyden önce ortaya çıktık. Çünkü biz diyoruz ki orta direk dirilirse Türkiye bu son derece tehlikeli durumdan kurtulabilir."

DP barajı aştı
İttifak için yaptıkları çağrılara sadece Bağımsız Türkiye Partisi'nden cevap geldiğini söyleyen Demokrat Parti Lideri Zeybek, bu ittifak kurulduktan sonra yapılan kamuoyu anketlerinde Demokrat Parti'nin yüzde 13,5'lere varan oy oranına ulaştığını söyledi. DP Lideri Zeybek şöyle konuştu: "Türkiye'nin bölünmesinin önüne geçmek için bir takım siyasi partilere çağrıda bulunduk. Bunlar içinden güçlü kadroları olan, Milli Ekonomi Modeli diye uluslararası camiada ilgi gören Prof. Dr. Haydar Baş'ın başında bulunduğu Bağımsız Türkiye Partisi, Demokrat Partisi saflarında seçime girmeyi kabul etti ve Demokrat Parti bugün bir takım kamuoyu araştırmalarının ortaya koyduğu gibi Batı Anadolu'da ve Akdeniz bölgesinde yüzde on üç buçuklara vardık. Bu bütün Türkiye'ye yayılacak. Vatandaş farkı görecek. Vatandaş, Demokrat Parti liderinin, Demokrat Parti kadrolarının, Demokrat Parti fikriyatının ve Demokrat Parti tarihindeki icraatlarının diğer partilerden farkını görecek, güçlenmiş kadrolarımızla, Bağımsız Türkiye Partisi kadrolarının bize katılımıyla inşallah barajı filan biz aştık. Bırakın barajı. Barajı filan aştık inşallah iktidara doğru yürüyoruz. Demokrat Parti mutlaka iktidara gelecek. Çünkü Türkiye'nin kurtulması, Türkiye'nin tarihinde olduğu gibi şanlı, şerefli bir yere gelmesinin yolu, geçmişte olduğu gibi gelecekte de Demokrat Parti iktidarlarından geçer."

Kaynaklar milletin hizmetinde değil
"Türkiye'de kaynaklar, işçiye, memura, emekliye aktarılmıyor. Dolar milyarderi yaratmak üzere yukarılarda toplanıyor" diye konuşan DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, "Kobiler, sahipsiz bırakılıyor. Milli sanayi ortadan kaldırılıyor. Bakınız dahası milli gücün, milli üretimin yok edilmesi yanında mesela Türk sanayini kışkırtacak ve destekleyecek çok önemli bir konu. Savunma sanayimizin kaynakları bizim ekonomimizi, bizim sanayimizi kışkırtıp, besleyip, geliştirebilecekken, İsrail'in savunma sanayini geliştirmek için kullanılıyor" dedi.

Meclis'teki partiler oyları ziyan ediyor
"Bugünkü mecliste bulunan partilere oy vermek, oyu ziyan etmek demektir" diyen DP Lideri Zeybek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bırakın ziyan etmeyi bu oylarla Türkiye'ye zarar vermek demektir. Bunu söylüyoruz. Diyoruz ki, ey vatandaşım. Oyunla bilmeden Türkiye'ye zarar verme. Çünkü eğer yine bu mecliste bulunan büyük imkanlarla kendilerini topluma anlatmak imkanına sahip olan, özel televizyonların bile mecliste grupları vardır diye kayırdıkları, devlet hazinesinden milyarlarca lira alan, desteklerle, başka kaynaklarla, kendilerini topluma anlatmak imkanı bulan bu üç partiye oy verirseniz, verilecek her oy ziyan değil, zarardır. Bunu söylüyorum. Eğer yine propagandaya ve oluşturulan sanal ortama aldanıp AKP'ye, CHP'ye ve MHP'ye oy vermeye devam edersen ey yurttaşım, ülkeye zarar vereceksin diyorum. Bu gidiş iyi değil. Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz diyorum. Bu çıkmaz sokaktan dönüp Demokrat Partiye oy verdiğiniz zaman, Türkiye'nin gerçek partisi Demokrat Parti'dir. Milyonlarca insan bize oy vermeye alışmıştı. Bugün halkımızın yüzde elliden fazlası bize oy vermeye alışmıştır. Yeniden buluşacağımız günler yakındır ve inşallah bunu söylüyorum. Demokrat Partiye vereceğiniz her oy, bu millete hizmettir. Geleceğinize hizmettir ve Türkiye bölünme tehlikesinden kurtarmak anlamına gelir.

"AKP, Cumhuriyeti tahrip ediyor.."
"AKP, Türkiye'de Cumhuriyeti tahrip etmek, demokrasiyi ortadan kaldırmak ve Türkiye'de tek adama dayalı bir diktatorya kurmak üzere yola çıktı" diye konuşan DP Genel Başkanı Zeybek, "Ekonomi tam denetim altına alınıyor. Ekonomik uygulamalarla basın ve yayın dünyası denetim altına alınıyor. Basın ve yayın dünyası bir bir satın alınıyor ya da korkutuluyor. İnsanlar artık evlerinde misafirleriyle bile konuşurken dinlenme korkusu içerisindeler. Hangi Menderes'den bahsedebilir AKP? AKP'nin Türkiye'yi götürdüğü yer, Türkiye'yi Saddamlaştırmak, Kaddafileştirmek, Mübarekleştirmektir. Gerçekler artık görülmelidir. Bir feryat halinde ben bunu ifade ediyorum ve diyorum ki, bu üç parti eğer böyle devam ederse Türkiye bölünme yolunda ilerliyor. Bu durdurulmalıdır. Durdurmanın yolu da Demokrat Partinin iktidara gelmesidir" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.