21 Mayıs 2010 Cuma 00:00
Dünya bizi bekliyor

Prof. Dr. Haydar Baş; "Biz İslam - Türk medeniyetinin temsilcileri olarak dünyaya adaletle hükmetmiş bir milletiz. Batılılar bizi gördüklerinde 'Türkler geldi; aş, ekmek, iş ve muhabbet getirdi' derlerdi. Dünya bu milleti bekliyor. Hazır mısınız buna?" diye konuştu.
~|~

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, çocukları ve gençleri SBS, LGS ve LYS gibi sınavların baskısından kurtaracağını ifade etti. Ankara'da vatandaşlarla bir araya gelen BTP Genel Başkanı, 6?7 yaşlarındaki çocukların bile 200 sayfalık test kitaplarıyla eve geldiklerini hatırlatarak, şunları söyledi: "Bunlar olacak şeyler değil. Hindistan nasıl esir alındı? İngilizler logaritma cetvelini Hintlilere ezberlettiler, adamların kafaları allak bullak oldu. Bizim Türkiye'de de sınav sistemi aynen böyle. Milleti devreden çıkarmaya yönelik bir sınav sistemi bulunmaktadır. Buna son vereceğiz. Çocukların eğlenmeye, gezmeye, hoş vakit geçirmeye ihtiyaçları vardır. Bu insanlar çocukluğunu ve gençliğini yaşamıyor ve bunlara bir şey de verilmiyor. Okul hayatında 'hayat yok', mezun oluyor 'iş yok'. Kısmet olursa, buna son vereceğiz. Üniversite çağına gelmiş gençlerimiz iyi dinlesin.  BTP bütün sınavları kaldıracak. Benim vazifem sizlere üniversite açmaktır. Yeter ki siz okuyun!"

Memleket şantiyeye dönecek
Bağımsız Türkiye Partisi iktidarında memleketin şantiyeye döneceğini belirten Prof. Dr. Baş, Türkiye'ye ABD'den bile işçi geleceğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Ne Avrupa'sı? ABD'den bile işçi getireceğim. Senin kafan basmıyorsa, bana ne? Biz 1000 yıllık İslam? Türk medeniyetini temsilcileri olarak dünyaya adaletle hükmetmiş bir milletiz. Batılılar bizi gördüklerinde bayram ederlerdi. 'Türkler geldi; aş, ekmek, iş ve muhabbet getirdi' derlerdi. Dünya bu milleti bekliyor. Sadece benimle de olmaz. Hep beraber olacağız. Hazır mısınız buna?"

İşçi ve memura yüksek standart
Rusya ile vizenin kaldırılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, vizelerin kaldırılmasının toplumun önemli kesimi için bir mana ifade etmediğine işaret ederek, şöyle konuştu: "Mesela memur ve işçi kardeşlerimizin bu ücretlerle bırakın yurtdışına yurtiçinde bile seyahat etmeleri mümkün değil. Vatandaşlarımızın kahir ekseriyeti için vize mevzubahis değil, çünkü gitmeye mecalleri bulunmuyor. O bakımdan işçi ve memur kardeşlerimin belli standartların altına düşmemesi lazım. Biz de bunu asgari ücret olarak 3 bin TL olarak belirledik. Öğretmen kardeşlerimiz gibi yıllarını maarifte geçirmiş olanlar 4 bin TL, emeklilikleri yaklaştığında ise 5 bin TL maaş alacaklar. Sakın bu adamların kafasıyla bana bakmayın. Bunların hayalleri benim düşüncelerime yetmez. Avrupa'da bir işçi 3?4 bin Euro maaş alıyor. 6?8 bin TL ediyor. Avrupalı verecek, Haydar Hoca veremeyecek? Hadi oradan! İnşallah bunların tamamını hayata geçireceğiz. Anayasa değişikliği paketi ise çok ciddi bir oyun. Bu oyunun sona ermesi de yine Bağımsız Türkiye Partisi'nin iktidara gelmesiyle mümkün olacaktır."

Vergi zenginden alınacak
BTP iktidarında kimlerden vergi alınacağı hususunda da Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: "Vergi bankalarda göbeğini şişirenlerden, servetine servet koyup millete tepeden bakanlardan alınacak. Haydar Hoca kimde, ne kadar vergi alınacak; bunları kuruşu kuruşuna hesapladı.
Bizim dönemimizin 2. ya da 3. yılında Gayri Safı Milli Hasıla'mız 10 trilyonun altına düşmeyecektir. Ben Avrupalıya şöyle bakacağım. Endişeniz olmasın. Programın sonunda BTP Lideri Prof. Dr. Baş'a emekli maaşını 3 bin TL'ye yükseltme sözü verdiği için emekliler adına, asgari ücretin de 3 bin TL yapılacak olması nedeniyle işçiler namına, ayrıca üniversite gençliği adına plaket verildi.

Açılım Hıristiyanlara
Bir dinleyicinin Prof. Dr. Baş'a Başbakan Erdoğan'ın Yunanistan gezisi ile Erdoğan'ın orada yaptığı konuşmada 'Patriğin ekümenik sıfatı'nı kullanmasına sıcak bakmasıyla ilgili olarak, şunları söyledi: "Bu açılım Hıristiyanlara, Ortodoks dünyasına. Bize ise hava! Sayın Başbakan'ın sünneti Türkiye'ye sırtını dönmek, onlara da gönlünü açmaktır. Anlaşıldı mı?"

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.