08 Ocak 2009 Perşembe 00:00
Dünyanın kurtuluşu Türk milletinde
"Bütün dünya Türk milletinin medeniyetini ve insanlığını bekliyor" diyen Prof. Baş, "Kendimize dönersek dünyanın huzuru ve kurtuluşunun Türk milletinde olduğunu görürüz" dedi. ~|~

 

 


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, batı ülkelerinin Türk milletine olan değişmez bakış açısı üzerine çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. "Biz şark milletiyiz. Şark milleti olarak Anadolu'ya geldiğimizde Anadolu'ya bir medeniyet, bir kültür getirdik. Bir siyaset getirdik. Batılı bize diyor ki, "Siz geldiğiniz ülkeye geriye dönmeniz lazım." Onun için şu ana kadar uygulanan politikaların tamamı Şark projesidir" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 'Haydar Hoca'nın dediklerinin tamamı çıktı' diyorlar. Doğru. Ben müneccim değilim. Ama ben geçmişi, batılıların bizim hakkımızdaki düşüncelerini çok iyi bildiğim için önümüzdeki hadiseleri görüyor, mukayese yapıp neticeyi ortaya koyuyoruz" şeklinde konuştu.

Kendimize dönersek kurtuluruz
Batılı anlayışlara teslim olmuş olanların bu gerçekleri asla göremeyeceğini dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş, "Batının yapmak istediği de Türk milletini parça parça edip bir tarafa atmaktır. Onun için Türkiye'nin Avrupa dünyasında hiçbir işi yoktur" şeklinde konuştu. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Batının bütün hesabı Türk milletini bu coğrafyadan çıkartmaktır. Batıya tam manasıyla teslim olan bir kafa, bir gönlün bu dediğimiz hususları görmesi zor belki de imkânsızdır. Batının yapmak istediği de Türk milletini parça parça edip bir tarafa atmaktır. AB'den maksat da Türk milletini üye yapacağız gerekçesiyle bölmektir, parçalamaktır. Onun için Türkiye'nin Avrupa dünyasında hiçbir işi yoktur. Türk milleti medeni, kendine has ölçüleri olan ve kültürü ile bütün dünyayı besleyecek, medeniyet anlayışıyla dünyaya huzur, saadet ve mutluluk getirebilecek bir millettir. Yani bütün dünya bugün Türk milletinin medeniyetini, kültürünü, siyasetini ve insanlığını bekliyor. Dünya bunu bekliyor. Ne hikmetse son zamanlarda biz kendimizden koparak farklı farklı kimliklerde görünmenin yanlış boyutlarına girdik. Bundan vazgeçeceğiz. Kendimize döneceğiz. O zaman göreceğiz ki dünyanın huzuru, kurtuluşu Türk milletinde, Türk milletinin huzuru, kurtuluşu yine Türk milletindedir. Ne oradadır, ne buradadır. Bunu böyle bileceğiz."

Devlet adamlığı yapamıyorlar
Türkiye'nin maksatlı bir şekilde borçlandırıldığını söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Devlet adamlığı demek bütün bu oyunları görüp bunları bozmak ve bu tip insanlara imkân tanımamak demektir" dedi. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Niçin bize borç para veriyorlar. O madenleri elimizden almak için veriyorlar. Aksi takdirde sermaye piyasasından bir anda parayı çekecek, hadi bakalım öp başına geleni. Bir saatliktir şu anda Türkiye'deki maliyenin durumu, bir saatliktir. Böyle maliye olur mu? Devlet adamlığı bu mudur? Devlet adamlığı demek bütün bu oyunları görüp bunları bozmak ve bu tip insanlara imkân tanımamak, devlet ve millete ait olan kurum ve kuruluşları milletin yararına devreye koymak demektir. Bazı babaların çocukları olur. Har vurup harman savurur. Orada, burada, derken bir de bakmışsın ki serveti üç beş senede elden çıkartmış. Şu anda uygulanan politika bundan farksızdır. Maalesef böyle bir politika uygulanıyor."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137