16 Ağustos 2005 Salı 00:00
Erdoğan bindiği dalı kesiyor
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Koç, 40 bini aşkın insanımızı kaybettiğimiz PKK terörü hususunda Başbakan Tayip Erdoğan'ın "Devlet hata yapmıştır, sorun Kürt sorunudur" çıkışını "bindiği dalı kesmek" olarak niteledi.
40 bin şehidin hata sebebiyle öldüğünü söylemenin faturasını kimse ödeyemez
Koç "Başbakan Erdoğan'ın, Türkiye'nin yıllardan beri belini büken PKK terörü hususundaki gerçekleri gözardı ederek yaptığı açıklamalar, Türkiye Cumhuriyeti'nin karşı karşıya olduğu tehdit ve tehlikelerin nerelere tırmandığının en ciddi göstergesidir. 2003 Temmuz'unda "devlet özür dilemelidir" diye deklarasyon yayınlayan Apo'nun talebi, bugün Başbakan'ın ifadesiyle "Devlet hata yapmıştır" diye karşılık buluyorsa, ABABD?PKK üçgenindeki terörizmin nasıl siyasallaştığının ifadesidir. Başbakan Erdoğan, 40 bin insanımızı kaybettiğimiz PKK terör belasını, hangi akılla, kime hizmet ederek "sorun Kürt sorudur" diye nitelendirebilmektedir? Başbakan Erdoğan, 4 ay önce Norveç'in başkenti Oslo'da "Kürt sorunu diye bir şey yoktur. Mesele PKK terörüdür" derken, 4 ay içinde Türkiye'de ne değişti ki, bugün "sorun Kürt sorunudur, devlet hata yapmıştır" demektedir? Başbakan, "devlet hata yapmıştır" diyerek, bindiği devlet dalını kesmektedir. Adama demezler mi, madem devlet hata yapmıştır, bugüne kadar 40 bin insanımız ne uğruna şehit olmuştur, bugün ne uğruna şehit olmaktadır..? Erdoğan, sözünün nereye gittiğinin farkında mıdır? 40 bin şehidin, devletin hatası sebebiyle öldüğünü söylemenin faturasını hiç kimse ödeyemez" şeklinde konuştu.
BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç, Apo'nun ve PKK terörünün hamisinin, hükümetin uğruna can attığı AB olduğunu ve bölgemizde Kürdistan'ı oluşturan iradenin AKP'nin stratejik ortağı ABD olduğunu görmezlikten gelerek terör belasının sona erdirilemeyeceğini belirtti. Koç "Başbakan, "Devlet, bugüne kadar hatalar, yaptı. Bu hatalar birgün düzeltilir. Benim rüyam bu?" derken neyi anlatmak istediğini açık seçik ortaya koymalıdır. Bu hataları nasıl düzelteceğini, etnik parselasyoncu AB'nin ve Kürdistan'ın kurucu hamisi ABD'nin bu bağlamdaki talepleriyle Erdoğan'ın rüya düzenlemelerinin örtüşüp örtüşmediğini Başbakan çok net olarak önümüze koymalıdır.
Aksi halde Başbakan'ın, kerameti kendinden menkul üç?beş "seçmece aydın"ın çiziktirdiklerini, Apo'nun 2003'te deklare ettiği mavallarla örtüşüp örtüşmediğine dahi bakamadan "bir devlet politikası" diye ilan eylemesi, Erdoğan'ın ve etrafına konuşlanmış üç?beş seçmece aydının değil, 70 milyonluk Türk milletinin dahi taşıyamayacağı faturaları önümüze getirir. Bu faturanın altından kimse kalkamaz" dedi.
Varolan, Kürt sorunu
değil, PKK terörü...
BTP Genel Başkan Yardımcısı Koç "Bu ülkede, kim kime, sen Kürtsün milletvekili olmazsın dedi? Bu ülkede, kim kime sen Kürtsün, sen Lazsın, hatta sen Ermeni kırmasısın, sen Rum bozmasısın Başbakan olamazsın dedi? Hiç kimse dememiştir, demez, diyemez. 70 milyonluk Türk milleti, birbirinin hısımıdır, akrabasıdır, anasıdır, babasıdır, kardeşidir, tek yürektir, tek bilektir, tek millettir. Milletimizin tanımı Lozan'da yapılmıştır; gayr?ı Müslim vatandaşlarımız dışındaki tüm vatan evlatları bu devletin asıl sahibidirler, bu ülkenin gerçek sahibidirler, Türk milletinin ta kendisidirler. Dolayısıyla ülkemizde bir "Kürt sorunu" yoktur; olan şey, 40 bin insanımızın canına mal olan PKK terörüdür. Bu temel gerçeği bugüne kadar AB, ABD ve onların yerli oyuncakları dışında hiç kimse tartışmaya açmamıştır. O halde Erdoğan'ın kastettiği "Kürt sorunu" nedir; bu tanımlamanın, Apo'nun tanımlamasından farkı nedir? Apo'nun 2003 Temmuz'unda piyasaya sürdüğü PKK'nın siyasallaşma yol haritası ile Başbakan Erdoğan'ın cümlelerinin örtüşüp örtüşmediği tahlile değer bir konudur. Erdoğan, kimin aklıyla 4 ay önce yoktur dediği şeye bugün vardır diyerek bindiği dalı kesiyor. Vatanını, milletini, devletini ve Erdoğan'ı seven milletvekilleri, Başbakan'ı ayıktırmalıdır" dedi. ~|~
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.