25 Nisan 2009 Cumartesi 00:00
Fakirlik BTP'yle ortadan kalkacak
Oğuz Kağan'ın "Yoksulluk suç olsun. Hiç bir Türk ilinde fakir insan olmasın" sözlerini hatırlatan Prof. Dr. Baş, "Ekonomi hasta oldu. Bu hastalığın tek tedavisi Milli Ekonomi Modeli'dir" dedi. ~|~

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yaptığı basın açıklamasında, "işçi mağdur, emekli mağdur, çiftçi mağdur, esnaf mağdur. Bu uygulanan model ile herkes mağdur" diye konuştu. Oğuz Kağan'ın "Yoksulluk suç olsun. Hiç bir Türk ilinde fakir insan olmasın" sözlerini hatırlatan Prof. Dr. Baş, "İşte ortaya koyduğumuz Milli Ekonomi Modeli tezinin dayanağı bu düşüncedir. Milli Ekonomi benim hayat birikimim ve tezimdir. Bu modelde herkes kendinden bir şeyler bulur" dedi. Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet ? Milli Devlet yazarken ilk başta sokaktaki hamalı düşündüğünü belirten Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Fakiri?fukarayı, İşçiyi ve memuru, emekliyi düşünerek yola çıktım. Buradan açıkça ilan ediyorum. Eğer sol davasında samimi ise onun yeri burasıdır. Eğer sağ da davasında samimi ise onun da yeri burasıdır."

Geçim sıkıntısına son vereceğiz
Yaşanan ekonomik krizle birlikte tüm dünyada ekonominin adeta hasta olduğunu söyleyen BTP Genel Başkanı, "Bu hastalıkları Türkiye'de ve dünyada tedavi edebilecek tek model Milli Ekonomi Modeli'dir" dedi. Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Bunlar 220 milyar dolar borçla aldıkları Türkiye'yi bugün 600 milyar dolar iç ve dış borç hacmine yükseltti. Çünkü işi bilmiyorlar. Bu işin kuralını bilmedikleri için bunu çözemezler. Bunu iyi bilesiniz. Bakınız ekonomi hasta oldu. Bu sorunu Türkiye'de ve dünyada tedavi edebilecek bir tek insan var. O da kim biliyor musunuz? Haydar Hoca'dır. Ben tüm iktisadi sorunların çözümünü Milli Ekonomi Modeli'nde ortaya koydum. Bundan sonra şikâyet etmeyeceğiz 7'den 70'e tüm vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz ve bu geçim sıkıntısına son vereceğiz."

Halk kendine devlet de halka çalışacak
Kapitalizmde millet üç-beş zengine, komünizmde ise devletin başına çöreklenmiş üç-beş burjuvaya çalıştığını söyleyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Bizim modelimizde ise, halk kendine çalışıyor, devlet de halkına" diyerek BTP'nin Sosyal Devlet yaklaşımını dile getirdi. Bağımsız Türkiye Partisi'nin getirdiği iktisadi sistemi, "işte asıl hürriyet burada, bağımsızlık burada. Herkes kendine çalışacak yetmedi devlet de halka çalışacak" şeklinde ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, öngörülen projelerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan kaynağın nasıl elde edileceğini de açıkladı. Hem tüketimi hem de üretimi arttıran özel vergi anlayışı, üretim ve emeğin karşılığı olarak devletin senyoraj hakkını kullanıp para basmasını iki önemli kaynak olarak açıklayan BTP Genel Başkanı, bir üçüncü kaynak olarak da yabancılara satılan üç katrilyon dolar değerindeki yer altı kaynaklarını gösterdi. Prof. Dr. Baş, "3 Katrilyon dolarlık yer altı kaynağımız var. Yeminle konuşuyorum bizim servetimiz, Türkiye'nin nüfusu 1 milyar olsun, kıyamete kadar o bir milyar nüfusu bakacak niteliktedir" dedi.

Ülkeyi çıkmazdan ancak BTP kurtarır
 "Gelinen noktada ülkemizin yaşadığı tüm çıkmazlardan çıkışın tek formülü de biziz" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye'nin beklediği açılım BTP dışındaki bir hareketle mümkün değil" ifadelerini kullandığı konuşmasında şunları söyledi: "Türkiye kabul etsek de etmesek de bir noktaya geldi. Açılım istiyor. Bu açılım, Bağımsız Türkiye Partisi'nin dışındaki bir hareketle mümkün değil? Alevi'si Sünni'si, sağı-solu? hepsi bir bilek bir yürek olacak! Olmaya mecburuz. Bunu biz yapmaya hazırız? Ve ben dediğim gibi herkesin karnını doyuracağım, sırtını giydireceğim. Herkes hayatından memnun olacak. Ve vatandaşlarım elini açıp, Allah'a dua edecek; Yarabbi bunu doğurandan razı ol? Bu da bana yetecek."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.