16 Haziran 2006 Cuma 00:00
Fındık üreticisi BTP döneminde bayram edecek
BTP Gen. Başk. Prof. Dr. Baş, Giresun ve Ordu'da yaptığı konuşmalarda, AKP iktidarının perişan ettigi fındık üreticisinin BTP döneminde altın çağını yaşayacağını söyledi. ~|~

 

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Çarşamba günü akşamı Giresun Otel Başar'da, dün de Ordu TESK Otel'de bölgeli işadamlarına hitap etti. İşadamlarını yoğun ilgi gösterdiği toplantılarda BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, yörenin başta tarım olmak üzere öne çıkan sorunlarına değindi. Prof. Dr. Baş, Giresunlu ve Orduluların yegane geçim kaynağı olan fındık konusunda önemli tespitlerde bulundu ve partisinin bu konudaki tezlerini yalın bir dille ortaya koydu. Prof. Dr. Baş, "Bizim iktidarımızda fındık bedelinin yarısı ürün Şubat veya Mart'ta ödenecektir" dedi

Fındık üreticisini iktidar perişan etti
BTP Lideri Prof. Dr. Baş, fındık üreticilerinin mağdur olmasının müsebbibinin Fiskobirlik olmadığına işaret ederek, "Meselenin kaynağı Fiskobirlik'i yalnız ve kredisiz bırakan AKP Hükümeti'dir. Çünkü bu hükümet fındık üreticisini kendini destekleyen birkaç tüccarın insafına terketmiştir" dedi.

Fındık üreticisine müjdeler
BTP iktidarında Milli Ekonomi Modeli çerçevesinde fındık fiyatının bizzat fındık müstahsilleri tarafından belirleneceğini vurgulayan Prof. Dr. Haydar, fındık üreticilerine şu önemli müjdeleri verdi: "Bizim dönemimizde fındık alım ayı olan Ağustos'tan altı ay önce Şubat ve Mart ayında fındığın yarı bedeli avans olarak üreticilere ödenecektir. Geri kalan kısmının ödemesi ise fındık teslim edildiği gün peşin olarak yapılacaktır. Üstelik fındığın kendisi don, sel gibi felaketlere karşı sigortalanacaktır. Yetmedi, ilaveten fındık üreticisi de sigortalı hale getirilecektir. Bunun için de üretici hiçbir para ödemeyecektir. Vatandaşın sosyal güvenlik haklarını temin etmek sosyal devlet olmanın bir gereğidir. Bunu da Bağımsız Türkiye Partisi iktidarı Milli Ekonomi Modeli ve Sosyal Devlet projeleriyle hayata geçirecektir."

ÇİFTÇİNİN DE YÜZÜ BTP İLE GÜLECEK


AB ile derin farklarımız var
BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, Ordu ve Giresun'daki konuşmalarında Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki farklara da temas etti. Avrupa ile 3 noktada uyuşmazlığımız olduğunu vurgulayan BTP Lideri, bunları şu şekilde sıraladı: "1: Medeniyetimiz farklı, 2: Siyasetimiz farklı, 3: Kültürümüz farklı. Şimdi senin bunu yapabilmen için doğu ile batıyı bir araya getirecek iraden, gücün olması lazım. Hiç güneşin doğduğu yer ile battığı yeri bir araya getirmek mümkün müdür? Bizim Avrupa Birliği içinde olmamız mümkün değildir."
BTP lideri, şunları söyledi: "Biz Avrupa ile birlikte olduğumuzdan bu yana Türk milletinin devleti ile milleti arasına nifak sokmaya çalışıyorlar, sivili ile askeri karşı karşıya getirmek istiyorlar."

50 bin kilise ev açıldı
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, dinlerarası diyalog ihanetine ve misyonerlik faaliyetlerine de temas ederek, AKP hükümetinin AB'ye uyum adına misyonerlik faaliyetleri önündeki yasal engelleri kaldırdığını belirtti. Türkiye'de 50 bini aşkın kilise ev açıldığına dikkatleri çeken Prof. Dr. Baş,
"Soruyorum size bu memlekette 50 bin kilise evin Hıristiyan cemaati var mı? Bu iktidar ne yaptı, 50 bin kilise ev açtı. Soruyoruz, 'sen bu kiliseleri niye açtın, senin vazifen bu mu?" dedi.

Türkiye'yi kurtaracak model
Türkiye'deki mevcut durum üzerine bu değerlendirmeleri yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Nobel Ekonomi Ödülü'ne aday gösterilen Milli Ekonomi Modeli'ni de ayrıntılarıyla anlattı.
"Vatandaşlık maaşı, en zengin insanımdan en fakirine kadar bu devletin vatandaşı olduğu için maaş alacak" diyen Baş, adil gelir dağılımı, tüketimi artırma ve sürekli büyümenin Milli Ekonomi Modeli'nin üç temel prensibi olduğunu ifade etti. Baş bu model "Türkiye'ye ne kazandıracak" sorusuna şu cevabı verdi: "Şimdi biz Avrupa'ya muhtaç olacağız, ver artıklarını da onları yiyelim diyeceğiz. Allah korusun! Göreceksiniz Bağımsız Türkiye Partisi iktidarında bizim artıklarımız 10 tane Avrupa'yı bakacak. Kalkınan bir Türkiye en geç 2 yılda Avrupa'yı yakalar, 3 yılda ABD'yi... 4. yılda Türkiye'yi zirveye taşıyacağız Allah'ın izniyle. Medya AKP, MHP, DYP ve CHP ANAP'ın AB ve IMF'ye teslim olmak dışında başka çözümleri yoktur. çünkü onların AB ve IMF'ye alternatif bir çözümleri yoktur. bu noktada tek model sahibi, AB ve IMF'nin karşısında alternatif modellerin sahibi BTP'dir. Milletimiz bu sebeple BTP etrafında BTP etrafında kenetlenmektedir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100