22 Ağustos 2008 Cuma 00:00
Gelin canlar bir olalım
Türkiye'yi kapsayan ziyaretlerde bulunan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş iki ay sonra yine Hatay'da bölgenin kanaat önderleri ve vatandaşlarla buluştu. ~|~

 Ben hem Hasan'ım hem Hüseyin
Türkiye turunu sürdüren Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, iki ay gibi kısa bir aranın ardından yeniden Güneydoğu'daydı. Prof. Dr. Baş'ın ilk durağı Hatay oldu. BTP Genel Başkanı, düzenlenen açık hava toplantılarında bölgenin kanaat önderleri ve Alevi vatandaşlarla bir araya geldi. Prof. Baş'ın Hatay'ın farklı bölgelerinde vatandaşlarla yaptığı sohbet toplantıları gün boyu devam etti. Bölgenin kanaat önderleri de BTP liderinin bu ziyaretinden memnun kaldı. Prof. Dr. Baş Haydar, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Benim asıl ismim Ali Haydar'dır. Oğlumun bir tanesinin adı da Ali Haydar'dır. Bir tanesinin ismi Hasan'dır. Ötekinin ismi Hüseyin'dir. Babamın adı Hasan'dır. Ben hem Hasanım, hem Hüseyinim."

Kilise açanlar, vatandaşa ilgisiz
Alevi vatandaşların şikayetlerini dinleyen Prof. Dr. Baş, hükümetin bu konudaki politikasını eleştirdi. Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: "Eski kiliseleri tamir ediyorlar. Diyorum ki, tamam güzel kardeşim de benim Türkiye'de Alevi vatandaşlarım var. Bunlar Müslüman. Bunların cem evleri var. Bunların oturdukları mekânlar var. Niye siz bunlara maaş vermiyorsunuz, oraya bakım ücreti tahsis etmiyorsunuz? Bu diyor Alevi. Tamam öteki Hıristiyan, bu Alevi Müslüman. Hz. Ali'yi çok sevdiği için adına Alevi dendi. Alevi kimdir? Ali'yi en fazla seven insandır. Elin oğluna kilise açıyorsun, harabelerini imar ediyorsun milyar dolarlar harcıyorsun ona bir kuruş vermiyorsun. Şimdi bunlara ders verme zamanı gelmedi mi arkadaşlar?"

BTP inanç özgürlüğünün garantörüdür
"Siyasilerin görevi vatandaşın inanç özgürlüğünü teminat altına almaktır" diyen BTP Genel Başkanı, "Sizin derdinizi ben çözeceğim" diye konuştu. Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Oy zamanı geldiğinde sarmaş dolaş olurlar. Peki, güzel de senin hizmetin neden sadece bir tarafa da hepsine değil? Ben şahit olun ki ve Allah da şahittir ki, şu ülkede yaşayan tüm Müslüman kardeşlerimin hizmetine amade olacağım. Onların ihtiyaçlarını gidereceğim. Kimsenin bundan kuşkusu olmasın. Her türlü inancı koruyacağız. Can emniyetimizi, mal emniyetimizi, namus emniyetimizi, din ve vicdan emniyetimizi ve eğitim hakkımızı yeminle konuşuyorum ben koruyacağım."

Ehl?i Beyt'in feyziyle birlik olunabilir
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Hatay buluşmasıyla ilgili olarak birlik çağrısında bulundu. "Birlik ve beraberlikten başka bizim sermayemiz de yok. Bizi ne kadar bölerlerse o kadar biz zayıflarız. O kadar biteriz, yok oluruz. Ne kadar bir arada olursak o kadar güçleniriz" diyen Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Yıllar boyu bu milleti birbirine düşürmek için büyük oyunlar oynandı. Bu ülkeyi kurtaracak olan zihniyette şu anda burada bulunan zihniyettir. Bunu hiç unutmayın. Çünkü kurtuluş Ali kapısındadır. Başka kapıda iş yoktur. Ülkeye birlik ve beraberlik gelecekse buradan alınan feyiz ve muhabbet ile gelecektir. Dostluk ve kardeşlikle gelecektir. Bu kardeşliği ruhunda yaşayamayan, bu feyzi ve bu muhabbeti alamayanların bu ülkeye beraberliği birliği getirmesi mümkün değildir.

Haydar Baş'a sahip çıkalım
Hataylı kanaat önderleri, Prof. Dr. Haydar Baş ve arkadaşlarının bölgeye teşrif etmelerinden memnun olduklarını dile getirdiler. Bölgede büyük itibar gören Hasan Hüseyin Bayram Bey yaptığı açıklamada BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın ziyaretinden memnuniyetini dile getirdi. Hasan Hüseyin Bayram Bey açıklamasında şunları söyledi: "Bu insan yoruluyor. Gayret ediyor.
Bakın medya yazmıyor, televizyonlar çıkarmıyor. Bakın, Hz. Peygamber bir konuşma yapacağı zaman kimse onu görmesin, kimse onun sesini duymasın diye etrafını sarıyorlardı. Hepimiz Prof. Dr. Haydar Baş'a sahip çıkalım. Hocam bizim canımızdır."

Hem millet hem devlet kazanacak
Vatandaş desteklenecek

Milli Ekonomi Modeli'nde halkın 'vatandaşlık maaşı, ev hanımı meslek maaşı gibi sosyal devlet projeleriyle desteklenerek tüketim kabiliyetinin artırılacağını ve böylece piyasanın canlandırılacağını dile getiren Prof. Dr. Haydar Baş, "Bu sayede hem millet, hem de devlet kazanacak" diye konuştu.
Türkiye'nin 3 katrilyon doları bulan yeraltı kaynaklarını, Milli Ekonomi Modelinin getirdiği yeni vergi anlayışını ve devletin yıllardır kullanamadığı senyoraj yani piyasadaki mal ve üretimin karşılığı para basma hakkını 3 temel kaynak olarak gösteren Prof. Dr. Haydar Baş "Yaptırmazlar" diyenlere hodri meydan karşılığını verdi. BTP Genel Başkanı, şunları kaydetti: "Millete gidiyorum, halka gidiyorum. Millet bu yetkiyi verecek, AB diyecek 'yapamazsın'. Millet bu yetkiyi verecek, ABD diyecek 'yapamazsın'. Hodri meydan. Halep ordaysa, arşın burada. Seçin görelim, bakalım, yapar mıyız yapamaz mıyız? Biz dünyaya savaş ilan etmiyoruz. Biz dünyaya "Evvela Türk milleti nasıl kalkınacak, onu deklare ediyoruz."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137