19 Temmuz 2007 Perşembe 00:00
Güçlü bir Türkiye için BTP  zaruridir
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, terör konusunun çözüm bekleyen en acil mesele olduğunu ve Türkiye'nin mutlaka sınır ötesine geçmesi gerektiğini söyledi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'nin sürüklendiği vahim noktada, bugüne kadar denenmiş ve hiçbir çözümleri bulunmadığı ortaya çıkmış partileri artık iktidara getirme lüksü olmadığını belirterek "Yoksulluktan kurtulmanın başka yolu yok; bu seçimde, Milli Ekonomi Modeli bulunan BTP denenmelidir" dedi

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, vatandaşın, geçmişten günümüze iktidar ve muhalefette denenmiş ve yaptıkları icraatlarla hiçbir çözümlerinin olmadığı ortaya çıkmış partileri sorgulayıp bu dönemlik nadasa bırakması gerektiğini hatırlatarak, "Çözümü olan tek parti BTP'dir, bu seçimde BTP denenmeli, Milli Ekonomi Modeli icraata konmalıdır" şeklinde konuştu. 

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: "Türk milleti, her partiyi işbaşına getirdi. Ancak bu partilerin kendilerine ait çözümleri olmadığı için ya AB ve ABD'den veya IMF'den aldıkları akılla iş gördüler, onlardan aldıkları borçlarla devlet çarkını döndürdüler. Türkiye'nin gelip dayandığı vaziyet gösteriyor ki, artık taşıma su ile değirmen dönmez. Ecnebiden alınan akıl ile Türk milletinin yüzü gülmez. Kendi çözümü olmayanlar öyle veya böyle yabancıların akıl ve talimatlarıyla icraat yapmak zorundadırlar. Ancak artık Türkiye'nin böyle bir lüksü yoktur. Bu ecnebi aklı ile bu güne kadar siyaset yapanlar ve hükümet olanlar yüzünden vatan toprakları satıldı, devlet ve milletin en kârlı işletmeleri yabancılara peşkeş çekildi, köylümüz?çiftçimiz, işçimiz?memurumuz, emeklimiz, esnafımız sanayicimiz, hülasa yüce milleti,imiz meteliksiz bırakıldı. Terör aldı başını gitti. Bu süreçte AB, ABD ve IMF şefleri sevindi, ama Türk milletinin yüzü gülmedi. Çözümü olmayan veya geçmişte denenmiş partilerin hangisi işbaşına gelirse gelsin, 'en iyi halimiz" olsa olsa bugünkü kadar olur. Hatta hiçbir çözümü olmayan bu  partilerin birkaçı değil, tamamı bir araya gelse, yine milletimizin yüzü gülmez, gülmeyecektir. Dolayısıyla yüce milletimiz, bu çözümsüz ve denenmiş partilerin hepsini bu dönemlik nadasa bırakmalıdır. Vatandaşlarımız, millet ve devlet namına milli projeleri ve milli modeli bulunan bir icraat partisini işbaşına getirmelidir ki, dertler bitsin, yüzler gülsün. Bu icraat partisi de BTP'dir. Yüce milletimiz, bu gerçeklerin farkındadır ki, büyük bir coşkuyla 'İş aş, bu sefer Haydar Baş, bu sefer BTP' demektedir."

BTP'nin Milli Ekonomi Modeli'nin dünya çapında bilimsel bir model olduğunun ispat edildiğine değinen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "BTP'nin Milli Ekonomi Modeli'ni ve Sosyal Devlet?Milli Devlet projelerini, dünyanın en seçkin bilim adamları baş tacı ettiler; Rusya, Venezüella, Brezilya ve hatta İspanya gibi ülkeler icraata koydular. Türk milleti neden bundan mahrum kalsın!? Gün, BTP'nin Milli Ekonomi Modeli'ni, bu seçimde iktidara taşıyarak sosyal adalete, adaletli gelir dağılımına, tam istihdama ve sürekli büyümeye kavuşma günüdür. Gün BTP'nin Milli Ekonomi Modeli'ni iktidara taşıyarak 'elveda fakirlik, uğurlar olsun yoksulluk; merhaba zenginlik, hoş geldin zenginlik' deme günüdür. Aksi halde gerisi, çözümsüz partilerin koltuk sevdaları uğruna yok yere oyalanmaktır, vakit kaybıdır, vatan, toprak, can ve mal kaybıdır. Türk Milleti, BTP'yi iktidar ederek bu kısır döngüyü bozmalı, bu yoksulluk zincirini kırmalıdır. BTP iktidarı, milletimizin iktidarı olacaktır" dedi.

En acil mesele terör
BTP Prof. Dr. Baş, terör konusunun çözüm bekleyen en acil mesele olduğunu ve Türkiye'nin mutlaka sınır ötesine geçmesi gerektiğini söyledi.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, "Bugün ülkemizin sayılmayacak kadar çok sorunu var. Her biri açık çözüm bekleyen sorunlardır. Bir bir problem var ki, her şeyin üstündedir. Mutlaka bunu acilen halletmemiz gereklidir. Bu da terör sorunudur. TSK, sınırı kesinlikle geçmeleri gerektiğini söylüyor, hükümet ise geçemeyeceklerini belirtiyor. Acaba burada siyaset mi doğru konuşuyor, yoksa TSK mı doğru konuşuyor? Güneydoğu Bölgesi'nde hareket halinde bulunan Mehmetçiğimiz, döşenen mayınlarla şehit oluyor. Bizim mutlaka sınır ötesine geçmemiz gereklidir. AKP, Okyanus ötesinden aldığı akıl ile ve onlara verdiği taahhütler sebebiyle ayak sürüyor; vatan evlatları şehit olamaya devam ediyor. Terör meselemiz AKP ile çözülemez. Terör meselesini, PKK destekçileriyle Meclis'te koalisyon yapacağını söyleyenler veya PKK'ya ovada siyaset yapma davetinde bulunanlar çözemezler. Seçim sathı mailinde meydan milliyetçiliğine bürünüp işbaşına geldiklerinde terörist başının dosyalarını sümenaltı edenler de, terör problemini çözemezler; onlar ancak urgan atma tiyatrosu oynarlar. Terör problemini, ancak bağımsızlık karakterli bir siyasi irade halleder. Terör meselemsini, icazetini ve gücünü milletinden alan, taahhütlerini de sadece Türk milletine sunan, her türlü küresel baskıları karşı duracak nitelikli Milli Ekonomi Modeli bulunan parti halleder. O parti de sadece BTP'dir. BTP'den başkası terör meselesini çözemez. Bu sebeple yüce Milletimiz, 22 Temmuz'da BTP'yi iktidara taşıyarak, hem şehitlerimizin ruhlarını şad edecek, hem de herkesin can emniyetini teminat altına almış olacak" dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner129

banner132