24 Nisan 2011 Pazar 00:00
HEDEF İKTİDAR


DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek ile BTP eski Genel Başkanı ve Demokrat Parti Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, Türk halkına seslenerek 'hedefin iktidar' olduğu mesajı verdiler
~|~

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek ile BTP Genel Başkanı ve Demokrat Parti Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, Demokrat parti'nin 12 Haziran seçimlerinde iktidar adayı olduğunu kaydettiler. Ankara'da gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında konuşan DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, YSK'nın Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) desteklediği bağımsız adayları önce veto etmesi, sözkonusu adaylara seçilme yolunu açmasını eleştirerek, şunları söyledi: "Seçime giden bütün partilerin dosyaları eksikse onlar taranıyor. Bizim partimizde de 12 arkadaşımızın dosyaları eksik çıktığı için gerekenleri tamamladık gönderdik. Yasa varsa uygulanmalıdır. Türkiye'yi bölmek için yola çıkan, Türkiye'yi kan gölüne çeviren, 40 bin insanın katili olan bir çetenin Meclis'teki uzantısı, PKK'nın bağımsız adaylarının dosyalarında eksik çıktı diye kıyamet koparılıyor. Bu ne iştir, ne günlere kaldık? Alıştıra, alıştıra getirdiler bizi bu günlere. 3 Kasım'da yapılan seçimlere bakın, ondan önce de alıştırmalar var. Terörist başını yakalayıp bize teslim edenler, teslim ettikten sonra, 'sakın idam etmeyin, günü gelince onu Mandela yapacağız' dediler. O gün iktidarda bulunan hükümet suçludur. Çünkü ceza kanunu bir kişi için değiştirildi. Terörist başı asılmadı, beslemeye alındı. Bu milliyetçilik midir?"

9 milyon genç işsiz
Türkiye ekonomisi üzerine değerlendirmelerde de bulunan Zeybek, şunları söyledi: "TÜİK raporuna göre Türkiye'de 13 milyon yoksul var deniliyor. Başbakan gayet pişkin, yok canım daha fazla diyor. Tabii ki daha fazla. Çünkü TÜİK sadece kayıt içinde olanları biliyor. Söylediği şu, Türkiye'nin yüzde 60'ı borçlu, yüzde 30'u borcunu ödeyemeyecek halde, iflas etmiş durumda. Tarım ve hayvancılık çöktü zaten. Vaktiyle dışarıya hayvan ihraç ederdik, hatta kaçakçılık vardı. Yani Türkiye'de hayvan o kadar çok o kadar ucuzdu ki kaçakçılık yapılır orada pahalı satılırdı. Şimdi ne oldu? Şimdi hastalıklı öküzler getiriliyor. Dahası 9 milyon genç insan işsiz. Güneydoğu'da terör var. Demokrat Parti'nin 10 yılında, bırak terörü, tarım ve hayvancılıkla insanlar hayatlarını sürdürüyorlardı. Esnaf olma imkanı vardı, insanlar esnaflık yapıyorlardı. Yapılan fabrikalarda çalışıyorlardı. İşi gücü olan aile kuran bir insan niye dağa çıksın. Tarımı öldürdün, esnaf öldü, fabrikaları sattın, sonuç işsizlik. Ortalıkta dolaşan milyonlarca işsiz. Biz iktidara geldiğimizde bütün bunları Allah'ın izniyle yapacağız. Kim ne derse desin devlet yatırım yapacak ve bataklığı kurutacağız. Bataklığı kurutacağız ama sivrisinek çok. Bugün Meclis'te bulunan 4 partinin dördünde de son derece vatansever insanlar var. Onları biliyorum ve söylüyorum. Bu seçimlerde herkesin dikkat çektiği bir nokta var. AKP Güneydoğu'da zayıf adayları korudu, aşiret adaylarını dışladı. Neden? PKK'nın batıda zayıf adayları var. Neden? Soruyorum. Böyle devam ederse Türkiye'yi bölecekler. Açık söylüyorum.

Gidişe 'dur' diyoruz
Demokrat Parti Bursa Milletvekili Adayı ve BTP Genel Başkanı Prof. Dr Haydar Baş da konuşmasında, DP'nin Türkiye'nin köklü partisi olduğunu, Türkiye'yi bugünlere getiren birçok hizmette imzası bulunduğunu belirtti. Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: ''Çünkü Türkiye'nin DP'den başka şehit kazanmış bir partisi yok. Türkiye geneline bakıldığında 17 milyon ailenin her birinde mutlaka bir DP'li var. Bir ailede CHP hakimiyeti de olsa orada mutlaka bir DP'li vardır. Ben de ülkemin kültürüne, siyasetine, medeniyetine tercüman olduğu için, hiç kimsenin yapmadığı çalışmayı yaptığı için DP'li oldum. Şimdi ben de dedemin, babamın, amcalarımın partisinden oldum. Gönüldaşlarım da DP'li olmaya karar verdiler. İktidar partisinden görüştüklerim var, ancak icraatlarına baktığımda bu arkadaşları tanımamışım diye düşünüyorum. Yanlış kulvarda, yanlış yolda gidiyorsunuz, ülkenin parçalanması meselesinde NATO karargahlarında haritalar dağıtılıyor. Buna nasıl razı olursunuz? Bu gidişe DP çatısı altında 'dur' diyoruz."

Asla veremezler
CHP, MHP ve diğer partilerin kendisinin sistemleştirdiği Milli Ekonomi Modeli'nden (MEM) 'aile ve vatandaşlık' maaşı projelerini intihal yaptığına işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Eğer bunlar halkı kandırır, bu saikle oy alırlarsa bu maaşı vermeleri asla ve kat'a mümkün olamayacaktır. Neden mi diyeceksiniz? Türkiye'de hakim olan para politikası milli bir politika değildir. 2005 yılında bendeniz bunu İstanbul'daki MEM Kongresi'nde zikrettim ve dedim ki, dünyada hakim olan para ABD'nin dolarıdır. Saltanatını kurmuş parayla beraber bütün dünyayı sömürüyor. Arkasından Amerika'dan cevap geldi: 'Aleyhimize konuşuluyor' dediler. Sevgili kardeşlerim o güne kadar Amerika'ya küfretmeyen yoktu, ne zaman biz onların açığını söyledik, o zaman şikayet etmeye başladılar. O günden bu güne de sayın iktidar bizi radarlarıyla kontrole aldı. Evimizi dinliyor, telefonumuzu dinliyor, arabamızı dinliyor, ayakkabılarımızı dinliyor, her şeyimizi dinliyor. Ama neyi dinlerlerse dinlesinler biz davamızdan asla vazgeçmeyiz çünkü bizim hukukun dışında bir santimetre bile olmamız mümkün değildir. Bu vatan bizimdir bizim kalacaktır. Neden veremezler sevgili kardeşlerim. Dünyada hakim olan bir kural var, sizin diyor paranızın uluslararası dolaşımda olabilmesi için bizim paramızı alacak hazinenize koyacaksınız, onun karşılığında paranızı basacaksınız. Şimdi sizin paranızın dolaşımı için GSMH'nızın alınterinizin paraya dönüşmesi değil, bizim paramızı hazinenize koyup onun karşılığında paranızı basmanız lazım diyor. Sevgili kardeşlerim uzun yıllardan beri Türkiye'nin ve geri kalmış ülkelerin yaptığı da bu. Alıyor doları koyuyor hazinesine, buna mukabil parasını basıyor. Soruyorum doların karışılığında cebinizde olması gereken para her nekadar üzerinde Türk Lirası yazılmış olsada bize mi aittir, kasada olan o paraya mı aittir? Kasadakine aittir. O halde gelin paramızı Türk Lirasını bağımsızlığına kavuşturmaya hep beraber söz veriyor muyuz? Olması gereken budur. Şimdi bu mantıkla beraber diyelim ki bunlar aile maaşı verecekler. Nasıl vereceksin bunu? Borç alacaksın, hazinene koyacaksın, Türk Lirası'nı basıp vatandaşa dağıtacaksın."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.