05 Ocak 2007 Cuma 00:00
Hedef Sünni?Şii çatışması
BTP Gen.Bşk.Yar Dr. Kepekçi, ABD'nin bir Sünni?Şii çatışması tezgâhlayarak hem askeri kayıplarını azaltmak, hem de coğrafyamızı ele geçirmek istediğine işaret etti. ~|~BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin Türkiye'nin de içinde bulunduğu 22 İslam ülkesini değiştirme ve işgal hedefi olan Büyük Ortadoğu Projesiyle katliamlarını ara vermeden devam ettirdiğini bildirdi. Bu kapsamda son yaşanan örneğin Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in idamı olduğunu hatırlatan Dr. Kepekçi, "İdam öncesindeki yargılama aşamasında, idam esnasında ve idam sonrasındaki gelişmeler hukuki olmaktan ziyade siyasi olmuştur" dedi.

Saddam konuşturulmadı
ABD'nin coğrafyamızı daha çok karıştırmaya çalıştığının altını çizen Dr. Kepekçi, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Saddam işgal altında olan Irak'ta, ABD'nin ve İngiltere'nin isteğiyle idam için yargılandı. Mahkeme sürecinde gündemdeki tek konu, Duceyl'de 148 Şii köylüyü öldürtmekten suçlu bulunmasıydı. Bundan dolayı Saddam ölüm cezasına çarptırıldı. Mahkemece, diğer konu başlıkları gündeme alınmadı. Irak? İran savaşı, Halepçe katliamı, Kuveyt'e yapılan çıkartma hiç gündeme getirilmedi. Çünkü Saddam'ın yapacağı açıklamalar, ABD'yi rahatsız edecekti. Rahatsız olacak başka güçler de olacaktı."

ABD'nin tezgahı

ABD'nin Ortadoğu coğrafyasında Vietnam'dan daha beter çamura saplandığını vurgulayan BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, Başkan Bush'un kendi ülkesinde de kamuoyu desteğini kaybettiğine işaret etti. Kepekçi, şu görüşleri öne çıkardı: "ABD, bir Sünni?Şii çatışması tezgâhlayarak hem kendi askeri kayıplarını azaltmak, hem de coğrafyamızı ele geçirmek istemektedir. Zaten ilk günden beri Irak'ı üçe ayırarak Sünni ve Şiiler arasında her fırsatta ayrılıklar derinleştirilmektedir. ABD güdümlü, Sünni ve Şii toplantıları yapılarak ayrılık, devletlerarası konuma taşınmaya çalışılmaktadır. Bölge devletlerinin yapması gereken, perdeyi aralamak ve ABD'nin işgal oyununu bozacak birlik mesajı vermek olmalıdır. Çünkü varılmak istenen netice, bir Sünni?Şii çatışması tezgâhlayarak halkı birbirine kırdırmaktır."

Başbakan'ın söylemedikleri
"Bütün bu gelişmeler olurken Başbakan Erdoğan'ın Saddam'ın yargılanması ve idam cezasının infazını Irak'ın iç işi olarak açıklaması büyük bir talihsizlik olmuştur" diyen dr. Kepekçi, her fırsatta komşumuzdaki ateş bizi de ilgilendirir diyen sayın Başbakan'ın "Ne oldu da, Irak'taki ve bölgedeki dengeleri alt üst edecek derecede önemli bir hadise karşısında sus pus olduğu"nu sordu. Dr. Kepekçi, şunları kaydetti: "Daha geçtiğimiz günlerde Medeniyetler Buluşması eksenli ABD seyahatinde, Irak'ta öldürülen 650 bin insanın ABD tarafından değil de, mezhep çatışmalarından öldüğünü ifade eden Sayın Erdoğan, bu idamın mezhep kavgalarını şiddetlendirmeye dönük bir ABD planı olduğunu niçin ifade edememiştir. Dünya barışı için medeniyetler buluşmasının eş başkanlığını yürüten Sayın Erdoğan, ABD güdümlü Irak mahkemesinin kararı ile af ve merhamet günleri olan arife ve bayram gününde yapılan infazın haçlı medeniyetinin kanlı yüzünü bütün çıplaklığı ile gösterdiğini; medeniyetler buluşmasının bir aldatmaca olduğunu niçin ifade edememektedir."

Çözümün tek adresi: BTP

Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, coğrafyamız ve ülkemizin milli güvenlik ve ulusal birlik açısından riskli günler geçirdiğine işaret ederek, AKP hükümetinin krizi yönetemediğini vurguladı. Dr. Kepekçi, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: "Kriz yönetimi devletiyle ve milletiyle birlik olmayı gerektirir. Ekonomik olarak güçlü olmayı gerektirir. Ulusal duruş sahibi olmayı gerektirir. ABD ve AB'ye bağımlı değil, bağımsız ve milli proje sahibi olmayı gerektirir. Bütün bu çözüm koşullarının tek adresi Bağımsız Türkiye Partisi'dir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137