14 Mart 2011 Pazartesi 00:00
Hedefte İslam kimliği var


Ilımlı İslam gibi projelerin maksadının milletimizin İslam kimliğini kaldırıp atmak olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Bunun sonucu milletin hüsranıdır, Türk milletinin yok olmasıdır. Biz işte buna karşıyız" dedi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Dinlerarası diyalog ya da yeni adıyla medeniyetler ittifakı projesine neden karşı olduklarını anlattı. BTP Genel Başkanı "bu projeyle bizi biz olmaktan çıkarmak istiyorlar" dedi. Dinlerarası diyalogla yapılmak istenilen, din adı altında kendi kimliklerini insanımıza giydirmek, ılımlı İslam adı altında insanımızı kendi insanları cephesine çekmek" olduğunu söyleyen Prof. Dr. Baş, kimsenin dini inancına müdahale etmediklerini söyledi ve "bizim kabul etmediğimiz haçlı ordularının safına insanımızı transfer ederek, Türk milletinin yapısının bozulmak istenmesidir" diye konuştu.

Milletin kimliğine darbe vuruluyor
Misyonerlik çalışmalarına ve dinlerarası diyaloga niçin karşı olduklarını açıklayan Prof. Dr. Haydar Baş, bu çalışmaların maksadının İslam kimliğini değiştirmek olduğunu söyledi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Bizim misyonerlik çalışmalarına, dinlerarası diyaloga, ılımlı İslam'a karşı olmamızın temel esprisi; milletimizin kültür, maneviyat, siyaset, örf, adet ve gelenek diye bir yapılanma tarzı var. Bütün bunların tamamı İslam kimliğinden kaynaklanan karakterler ve de şahsiyetlerdir. Siz şimdi bu anlayışı kaldırıp atıyorsunuz. Diyalogdan maksat bu. Bunun yerine bu milletin alakası ve ilgisi olmadığı bir kimliği getirip koymaya çalışıyorsunuz. Bunun adı, kabul etseniz de Hıristiyanlık etmezseniz de Hıristiyanlık. 'Canım ne olacak bu insanlar Hıristiyan olsa?' İnsan değişecek, örfü değişecek, âdeti değişecek, kimliği, siyaseti, kültür anlayışı, maneviyatı ve medeniyeti değişecek. O zaman yeni bir Türk kimliği ortaya çıkacak. Bu yeni Türk kimliğinin yapacağı iş, eski Türk kimliğini kaybetmek olacak. O zaman sen gel toplumun içinde bir barış ortaya koy. Bunu yapamazsın. Biz işi sosyolojik açıdan barış mantığı ile ele alıyoruz."

Türk milletini kullanmak istiyorlar
Prof. Dr. Haydar Baş, 'asırlarca haçlı ordularının karşısında İslam'ın savunucusu olan Müslüman Türk milletini, dinlerarası diyalog projesiyle kendi köklerinden koparıp, kendi askerleri yapmak istiyorlar' diye konuştu. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Bu diyalog dediğimiz olayla yapılmak istenilen, din adı altında kendi kimliklerini insanımıza giydirmek, ılımlı İslam adı altında insanımızı kendi insanları cephesine çekmek. Yani bizim oğlumuzu, kızımızı kendi askerleri yapmak. O takdirde ne olacak? Irak'ta olmadı mı? Dediler ki, 'bakın işte Amerika geldi', hanımları da sevindiler 'Saddam'ın zulmünden bizi kurtaran insanlar, hızırlar, geldi' diye çiçeklerle karşıladılar. Ne oldu? 60 bin kadının namusu kirletildi. Şimdi tiyatroyu bırakalım. Şimdi bunu sen hangi maskeyle Türk toplumuna kabul ettirmeye çalışırsan çalış, bunun sonucu milletin hüsranıdır, Türk milletinin yok olmasıdır. Biz işte buna karşıyız."

Kimsenin inancına müdahale etmiyoruz
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bu sözlerin ardından kritik bir noktaya dikkat çekti. "Biz böyle konuşurken kimsenin dini hayatına müdahale edelim demiyoruz" diyen BTP Genel Başkanı, şu ifadeleri kullandı: "Bizim yaptığımız bu. Kimliğimizi korumak. Yoksa niçin ayin yapıyorsun, neden böyle davranıyorsun, beni ilgilendirmez. Senin dinin sana, benim dinim bana, bunu diyen İlahi irade. Ama ilahi irade hiç bir zaman da, bu kalksın da seni Hıristiyan yapsın, haçlı ordularında gizli bir asker haline getirsin' buna da müsaade etmiyor. İşte bizim kabul etmediğimiz o haçlı ordularının safına insanımızı transfer ederek, Türk milletinin yapılanmasını bozma harekâtıdır."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100