13 Ekim 2002 Pazar 00:00
Herkese tedavi imkânı
Medya, bir taraftan üç maymunu oynarken, diğer taraftan da, borazanı olduklarını bir kenara koyup, "var mı başka IMF'ye karşı çıkan, projesi olan? Projeniz varsa kaynağınız nerede?" tekerlemeleri ile avunadursun, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), lideri Prof. Dr. Haydar Baş ve kurmayları ile yine aynı medya görmezlikten gelse de Türkiye'yi karış karış dolaşmaya, projelerini açıklamaya, ipucu mahiyetinde olsa da kaynaklarını göstermeye, "AB'ye karşı Bağımsız Türkiye" mitingleri düzenlemeye, "IMF'ye geriye dön marş marş" diyeceklerini haykırmaya devam ediyor. Konferanslarda biraraya getirdikleri her bir ildeki binlerce vatandaşları bir BTP gönüllüsü, kuvay?ı milliye eri haline getiriyor. "Görmedim, duymadım, bilmiyorum"da ısrar eden medyaya rağmen bu binler onbinleri, onbinler yüz binleri, yüz binler milyonları, milyonlar da on milyonları, emsalsiz BTP projelerinden haberdar ediyor. Türkiye'yi kâinat devletine dönüştürecek BTP iktidarının taşlarını süratle döşüyor. Dur durak bilmeyen BTP ~|~lideri Prof. Dr. Haydar Baş, binleri, donanımlı, birikimli birer BTP gönüllüsüne dönüştüren konferansları bizzat kendisi veriyor. Prof. Dr. Haydar Baş'ın bu çerçevedeki konferanslarından birisi de Amasya'da icra edildi.

4 yılda dünya lideri Türkiye

Amasya'daki konferansında, Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölmek, parçalamak ve yutmak istediği, bizim için hayırlı bir rüya görmediği için AB'ye; Türkiye'yi borç batağına sürüklemek suretiyle çökertmeye çalışan tefeci bir kurum olduğu için de IMF'ye karşı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, 2 yılda Avrupa'ya, 3 yılda Amerika'ya yetişeceklerini, 4. yılda da Türkiye'yi, kâinatın doruk noktasına çıkartacaklarını belirtti. Enflasyon konusunda bir oyun oynandığına dikkat çekerek, maliye ve sigorta vergilerini düşürmek, hammadde ve enerji girdilerini aşağı çekmek, kredi faizlerini sıfırlamak, 100 milyarın altında geliri olandan bir tek kuruş vergi almamak suretiyle, enflasyonun belini kıracaklarını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, Irak'a müdahale konusuna da değindiği konferansında, Irak'ta olacak bir gelişmenin bileşik kaplar misali Türkiye dahil bütün bölgeyi etkileyeceğinin bilinmesi,

olayların kendi akışına bırakılmaması, gerekli tedbirlerin liyakatla alınması gerektiğini ifade ederek, "Hicaz'da Osmanlıya oynanan oyunlar halen devam etmektedir. Suriye, İran, Irak ve Türkiye de bir Filistin yapılmak istenmektedir. Onun için siyasilerimizin Irak'taki gelişmenin Türkiye coğrafyasına yönelik bir anlam taşıdığının farkında olmaları lazımdır" dedi. Dünyadaki ve çevresindeki olaylar bir yana tarihi geçmişinin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milletinin çok güçlü olması gerektiğini bir kez daha ortaya koyduğunu, güçlü millet ve devlet olmanın yolunun ise güçlü bir orduya sahip olmaktan geçtiğini burada da tekrarlayan Prof. Dr. Haydar Baş, "devleti küçültelim, orduyu küçültelim" sözlerinin birer oyundan ibaret olduğunu ifade etti.

Tarıma her şartta

devlet desteği

BTP iktidarında Atatürk'ün 1923?1938 yılları arasında temelini attığı sosyal devleti hayata geçireceklerini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, tarım kesiminden başlamak üzere yapacaklarını şöyle özetle anlattı:

"Tarım kesiminin ürününe karşılık faizsiz avans verilecektir. Bugüne kadar çiftçi ürününü yetiştiriyor, satacak yer bulamıyor, muazzam bir sıkıntıya katlanıyordu. Şimdi devlet tarım kesiminin ürününü alacaktır. Nasıl ABD, çiftçisinin ürününü alıyor, Türk piyasasında ona Pazar buluyorsa, sen de Amerika'da ona pazar bulacaksın. Biz bunu yapacağız. Ürününü alma garantisi ile ona avans vereceğiz. Ürününü almadan verdiğin avans avans olmaz. Biz, ürününü pazarlayacağız. Parasını cebine koyacağız. O da reyini inşaallah BTP'ye verecek."

"Tarım kesimi her şartta devlet tarafından desteklenecektir. Tarım, hayvancılık, ormancılık, denizcilik ürünlerine dünyada pazar aranacak, bulunacaktır. Geçen bir parti söylemiş. Onlar da pazar arayacakmış. Biz öyle bir partiyiz ki her birinin damarında kan olduk, harekete geçtiler."

"Tarım kesiminin borç faizlerini 4 Kasım sabahı siliyoruz. Borcun aslını da verdiğimiz avans ile beş yılda taksit taksit ödeyecekler. Cebinden bir tek kuruş çıkarmadan ödeyecekler, bayram yapacaklar."

"Hayvancılıkla uğraşan kardeşlerimize faizsiz teşvik kredisi verilecek. Tarım, hayvancılık, ormancılık, denizcilik kesimlerine, ürününü yetiştirmesinden pazarlamasına kadar her türlü devlet desteği sağlanacaktır."

Toprağı olmayan

köylüye toprak

"Toprağı olmayan çiftçi kardeşlerimize devletin hazine arazilerini tahsis edeceğiz. Eskiden toprak reformu derlerdi. Ağanın elindeki toprağı alacaklar, fakire vereceklermiş! Peki devletin binlerce dönüm toprağı boş yatıyor. Niye onu vermiyorsun? İlla kavga yaptıracak. Biz, kavganın önüne geçeceğiz. Hatta ağalarımız, 'Devlet baba bana da toprak lazım' derse ve gerçekten ihtiyacı varsa ona da bu hükmü icra edeceğiz." Nakliyecilere, şoförlere, sanayicilere, KOBİ'lere, esnafa faizsiz kredi verileceğini, SSK ve Bağ?Kur borçlarının affedileceğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Artık bu millet kırtasiyecilikle uğraşmayacak. Bu millet büyük millettir. Büyük millet büyük işlerle uğraşacak. Büyük işler yapacak" diyerek, hayata geçirecekleri sosyal devletin icraatları hakkında şu bilgileri verdi:

Evsizlere ev, kimsesizlere devlet garantisi

"Allah nasip ederse ben sosyal devleti milletime hediye edeceğim. Memurlardan, işçilerden, emeklilerimizden vergi kesintisi olmayacak. Bu kesintiler maaşlarına ilave edilecek. Kimsesiz yaşlılarımızın dilenmesine son verilecek. Artık devletimizin garantisinde hayat sürecekler. Evi olmayan kardeşlerimiz 15?20 yıl vade ile ev sahibi yapılacak. Kira öder gibi evinin borcunu ödeyecekler. Bunun için de İmar ve Mesken Bakanlığı kurulacak. Lise mezunları imtihansız üniversiteye girecekler. Artık üniversiteye girmek için millet imtihanlara hasret kalacak. Dersane kadroları lise, yüksek okul ve üniversitelerde istihdam edilecek. Öğrencilere verilen burs adedi ve miktarı arttırılacak. Üniversite harçları kaldırılacak. Çeşitli sebeplerle okuldan atılanlar affedilecek. Parasızlıktan yuva kuramamış gençlere faizsiz evlilik kredisi verilecek. Kimsesiz yetim yavrularımızın eğitimini tamamen devlet üstlenecek. Cezaevindeki mahkum kardeşlerimiz eğitilerek zanaat sahibi yapılacak. İş imkanına kavuşturulacak ve ailelerinin nafakalarına katkıda bulunarak vicdan azabından kurtulacaklar. Şehit ailelerinin çocukları ve özürlü vatandaşlarımız devlet garantisinde bir yaşama kavuşturulacak. Bir Özürlüler Bakanlığı kurulacak. Yeşil karttı, sarı karttı kaldırılacak. Her vatandaşımıza sağlık imkanları temin edilecek. Genel sağlık sigortası uygulanacak. Aile hekimliği kurumu oluşturulacak. Hiç bir vatandaşımızın tedavi edilmemesi ihtimali kalmayacak. Hastane kapısındaki çileler son bulacak. Çilekeş insanlarımız muhtarların maaşları üç katına çıkartılacak. İki kez üst üste muhtarlık yapanlara emeklilik hakkı tanınacak. Kısacası bizim dönemimizde herkes can, mal, namus, din ve vicdan emniyetine, ne gerekiyorsa, ona kavuşacak."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.