24 Nisan 2010 Cumartesi 00:00
Hükümet çiftçiyi perişan etti
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, Avrupa Birliği ve IMF talimatlarıyla hareket eden hükümetlerin çiftçiyi perişan ettiğini belirterek, "Milli Ekonomi Modeli ile çiftçilerimizi içinde bulundukları sıkıntılardan kurtaracağız" dedi. ~|~

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, tarım sektörünün içinde bulunduğu durum üzerine çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Avrupa Birliği ve IMF talimatlarıyla hareket eden hükümetlerin çiftçiyi perişan ettiğini açıklayan Prof. Dr. Haydar Baş, "Avrupa Birliği'ne girmek istiyor musun? O zaman tarımla iştigal eden 35 milyon nüfusun 25 milyonunun devreden çıkaracaksın. Avrupa Türkiye'den bunu istedi. Bu hükümet de bu isteği yerine getirdi. Size toprağınızı terkedin deseler isyan edersiniz. Ne yaptılar? Öyle bir taktik kullandılar ki, en ürününü 5'e mal ettin o sana 4 lira fiyat verdi. 6'ya mal ettin o sana 5 lira fiyat verdi. Bu sefer sen ne yaptın? Eyvah bu ürün kar getirmiyor dedin ve üretimi bırakmaya mecbur kalıp, köydeki arazilerini satmak zorunda kaldın" diye konuştu.

Tarım ürünlerinde ithalata son vereceğiz
"Türk çiftçisini elinden toprağını almak istiyorlar" diye konuşan Prof. Dr. Haydar Baş, kendisine ait Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan tarım projeleri hakkında bilgi verdi. BTP Genel Başkanı şunları söyledi: "Bağımsız Türkiye Partisi döneminde ithal buğdaymış, mısırmış, 'et'miş bunların tamamına son vereceğiz. Benim ülkem değil Türk milletini, on tane Türk milletini bakacak kaynaklara sahip. Senin toprakların bu. Onun için oraları kapatacağım ve bütün yetkiyi millete vereceğim."

Vekiller çiftçiye pazar arayacak
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasında tarım politikasından ana başlıkları da şöyle sıraladı: "Yüzde 50 avansını tarım köylüsü ocak ayında alacak. Ürününü teslim ettiğinde geri kalan yüzde 50'sini alacaksınız. Milletvekilleriniz Meclis'e gidip kavga etmeye fırsat bulamayacak. Senin ürünlerine dünyada pazar arayacak. Ürünü fiyatını kim tespit edecek? Onun fiyatını sen tespit edeceksin. İlgili kooperatifin tespit edecek. Baba devlet de senin dediğin parayı verecek. Yetmedi! Ürününü ve çiftçiyi ücretsiz sigortalı yapacağız. Çünkü sen bana lazımsın. Ürünün de lazım. Çünkü bir savaş olursa ekmek olmadan bu savaş kazanılmaz. Bunlar stratejik ürünlerdir."

Atatürk'ün yolundan gidilmeli
İzmir'deki konuşmasında kaynak nerede sorusuna da cevap veren Prof. Dr. Haydar Baş yer altı kaynaklarımızın tamamına yakınının yabancı şirketlerin eline geçtiğini söyledi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "İnönü Lozan anlaşmasında Mustafa Kemal Atatürk'e bir telgraf çekiyor. 'Paşam Güneydoğu sınırlarımızı ABD kabul etmek istemiyor. Bir şartı var. Türkiye'nin yer altı kaynaklarının isletmesini ABD'ye vermemiz' diyor. Telgraf okununca ayağa kalkıyor merhum, 'kan dökülerek, can verilerek alınan vatan masa başında satılamaz' diyor ve yırtıp atıyor. Onun için yapılacak olan iş aynı yoldan gitmektir. Bu anlaşmaları feshetmektir."

Gerçek bağımsızlık BTP döneminde
Türkiye bağımsızlığına gerçek anlamda Bağımsız Türkiye Partisi döneminde kavuşacak diyen Prof. Dr. Haydar Baş şu dikkat çekici açıklamayı yaptı: "Bağımsız Türkiye batının boyunduruğundan kurtulduğu zaman her şeyine kendisi hâkim olur. O zaman nurdan bir nur topu haline gelir. Bu Türkiye böyle bir Türkiye'dir. Bu millet böyle bir millettir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137