26 Temmuz 2005 Salı 00:00
Hükümetin icraatsızlığı
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, BTP Gençlik Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, AKP iktidarının icraatlarına da değindi. BTP lideri, bu çerçevede şunları söyledi:
"Bu iktidar döneminde Türk milletinin tamamı, din ve vicdan hürriyetini en azından geçmişe nisbetle daha iyi yaşayacakları inancındaydılar. Gel gör ki, bu inancın tamamen aksi tezahür etmiş, hiç umulmadık icraatlarla millet karşı karşıya gelmiştir.
Şöyle ki;
1- Türban konusu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşınmış, bir daha hallolmayacak bir süreç içine sokulmuştur. Yani Türk milletinin iradesi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne devredilmiştir.
2- Yine İmar Yasası'na "ibadethaneler" kelimesi ilave edilerek ülkenin her köşesinde kilise evlerinin açılmasının hukuki zemini hazırlanmıştır. Bu kanundan sonra Türkiye'de 36 bin kilise evi açılmıştır. Bilal Eser'in ifadesiyle 40 bin gencimiz Hıristiyan edilmiştir.
3- Camiler kapatılmaya başlanmış, Anadolu'da binlerce caminin kadrosu alınmış, böylece tabii olarak camiler metruk hale getirilmiştir.
4- TCK'nun 263. maddesiyle 15 yaşından küçük çocuklara Kur'an öğrenimi yapan ve yaptıranlara 1'er hapis cezası getirilmiştir.
Topraklarımız
yabancılara satılıyor
5- Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan Haziran 2003 tarihine kadar hiç bir yabancıya toprak arazisi satılmamıştır. Zira 1924 yılında çıkan yasa ile yabancıların köylerden toprak alması kanunla yasaklanmıştır.
Bu yasa 80 yıl sonra AKP döneminde değiştirilmiştir. Tapu Kanunu'nun 36. maddesi ve köy kanununun 87. Maddesi iptal edilerek yabancılara toprak satışına izin verilmiştir. Yabancıların toprak satın olmasının ve maden şirketlerinin maden ruhsatı almalarının önünü açmak için şu kanunlar çıkarılmıştır.
1- Doğrudan yabancı yatırımlar kanunu (5 - 6 - 2003
2- Köylerden yabancılara toprak satışına izin veren kanun (3-7-2003)
3- Yabancılara gayri menkul satışına izin veren yasa (17-7-2003)
Bu yasalar çıktıktan sonra Giresun, Artvin, Van, Tunceli, Adana, Kayseri, Malatya, Gümüşhane, Çanakkale, Bursa, Ankara, Kışladağ, Efemçukuru, Kaymaz, Küçükdere;
O.R.LTD.
Anatolia M.D.
Rio Tinto
El Dorado Gold şirketlerinin eline geçmiştir.
Bu şirketelrin ortağı:
İngiliz Kraliyet ailesi
Hollanda Kraliyet ailesi
Kanada Devleti
İngiltere Devleti
İsviçre Devleti bu topraklarda çıkan madenlerde yetki sahibi olmuşlardır.
ABD sınır
komşumuz yapıldı
Bu iktidar hariciye politikamızda yüzünü tamamen ABD'ye dönmüş durumdadır. Nitekim, ABD'yi sınır komşumuz yapan da bu iktidardır. Dün Güneydoğu sınırlarımızı kabul etmeyen ABD, şimdi sınır komşumuzdur. Ve bu komşu PKK'yı yıllardan beri besleyip geliştirmiş; Kandil Dağları'nda eğitim yaptırarak bölücü faaliyetlere hazırlamıştır. Öte yandan ABD, Türkiye'yi bölmeye parçalamaya hazır hale gelmiş PKK hareketini durdurmak için sınır ötesi harekatlara müsaade etmemektedir. ABD bu tavrı ile ortada iken sayın iktidar hangi stratejik ortaklıktan bahsetmektedir. Açıkca bu Türk Devletinin acziyeti ve zilleti manasına gelmektedir.
Siyasetin yapması gereken iş Türk milletinin ve Devletinin haklarını korumak, Bölücü PKK hareketine kesinlikle izin vermemektir.
1- PKK eylemleri yeniden başladı.
2- Kuzey Irak' ta Kürt Federasyonu kuruldu. Federasyonun bir ayağı Irak'ta, diğer ayağı Anadolu' da.
3- Kandil Dağları'ndan bu tarafa C4'leri müttefikimiz ABD, PKK ile gönderiyor.
4-Trenler havaya uçuruyor.
5- Yollara mayınlar yerleştiriliyor, asker taşıyan vasıtalar havaya uçuruluyor.
6- Yol kesiliyor, asker kaçırılıyor.
7- PKK şehirlere indi, şehirlerde eylem yapıyor.
8- Bu "PKK istediğimi alırım, alamazsam daha mahrem yerlerde,  bakanlıklarda, Meclis'te eylem yaparım" demektir.
~|~
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.