01 Ekim 2006 Pazar 00:00
İcazeti halktan alacağız
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı 
Prof. Dr. Haydar Baş, Osmaniye'deki halkla buluşmasında, "Okyanus ötesinden değil de, sizden icazet almaya geldim" dedi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Anadolu turuna Osmaniye ile devam etti.
Anadolu'yu karış karış dolaştıklarını söyleyen BTP Lideri, "Şimdi sıra güzel Osmaniye'de. İcazeti Avrupa'dan, ABD'den değil, Osmaniyeliden almak için huzurunuza geldim" dedi.
Haydar Baş, Osmaniyelilerle buluşmasında Nobel İktisat Ödülü'ne aday Milli Ekonomi Modeli'ni anlattı.

Yüzde yüz yerli bir model
Milletin kendinden, kendi kültüründen, kendi medeniyetinden, kendi öz kaynaklarından ilk defa istifade ile bir tez gündeme geldiğini belirten BTP Lideri, bunun adının Milli Ekonomi Modeli olduğuna dikkatleri çekerek, "Biz bu tezle kapitalizm ve sosyalizmi tarihe gömeceğiz" dedi. İnsanlığın ?ilim adamlarının da ifadesiyle? yeni bir döneme girdiğini kaydeden Prof. Dr. Haydar Baş, bu dönemi başlatan bu yüce millet, bu eserin sahibinin de bu milletten olduğunu kaydetti.

İşte kaynaklar
Konuşmasında Milli Ekonomi Modeli'nin sosyal devlet projesinden başlıklarını da anlatan Prof. Dr. Baş, 'kaynağı nereden bulacaksın' sorusuna da cevap verdi.
İşte Milli Ekonomi Modeli'nin kaynakları:
1) Tüketici kesimi destekleyen yeni vergi anlayışı...
2) 3 katrilyon doları bulan yeraltı kaynaklarımız...
3) Devletin senyoraj hakkını kullanarak piyasadaki mal ve emeğin karşılığı olarak para basması...

Sadece bor yeter
Haydar Baş, konuşmasında bor madeni üzerine çarpıcı bir örnek verdi. Dünyadaki bor rezervinin yüzde 70'inin Türkiye'de olduğuna dikkati çeken BTP Lideri, "Biz devlet ? millet ortaklığı ile bor madenindeki hidrojeni açığa çıkartacağız ve petrolün yerine bu madeni koyacağız" dedi.

BTP Genel Başkanı, Türkiye'nin 3 katrilyon dolar değerindeki yeraltı kaynaklarının 2 milyar doları bile bulmayan bir fiyata 4 büyük yabancı şirkete satıldığını vurguladı. Prof. Dr. Baş, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Peki nedir bu halimiz? Biz bu kadar serveti IMF'nin, AB'nin, ABD'nin tasarrufuna içimizdeki insanlarin eliyle teslim ediyoruz. Var mısınız bu geleneği yıkmaya... Var mısınız bu serveti bu millete vermeye..."

Milli servet yabancılara peşkeş çekiliyor
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Osmaniye'deki halkla buluşmasında, yabancılara toprak satışı konusunda da dikkat çeken açıklamalar yaptı. Türkiye'nin güneydoğusunun önemli bir bölümünün elimizden çıktığını belirten BTP Lideri, "Tapu kadastro müdürleriyle konuşuyoruz, 'yok canım abartmayın' diyorlar. Önlerine vesikaları koyuyoruz. Bu kez de 'kusura bakmayın' diyorlar" diye konuştu.

Osmaniye'de güncel gelişmeler üzerinde de duran BTP Lideri, bu milleti bölüp arasını açmak isteyenlere karşı birlik çağrısı yaptı. Haydar Baş, şunları söyledi: "Ortada bir mikrop var. Nedir o mikrop? Fitne mikrobu... Devleti millete, milleti devlete, askeri sivile, sivili askere düşman etme mikrobu?. Şimdi ben söz veriyorum: Bu milleti tek bilek, tek yürek yapacağız. Demokratik laik cumhuriyetimizi ilelebet kainat devleti yapacağız. Buna var mısınız? 'Ortada Türkiye'yi bölme amaçlı fitne mikropları dolaşıyor' diye konuşan Baş, adresini dışarıda gösterdiği bu odakların asıl hedefinin de bu topraklar olduğunu söyledi. Oun derdi sen değilsin. Onun derdi bu topraklardır... O diyor ki, 'ben bunları birbirine düşürürsem, ayağının altındaki toprakları bedavaya alırım'. Şark projesi var Batının... Nedir bu Şark Projesi? Türk milletini bu coğrafyadan çıkartıp sürmek ve burayla gelip yerleşmek. Şimdi biz onun için diyoruz ki, 'avucunu yalarsın'. Hadi oradan be."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.