10 Mayıs 2011 Salı 00:00
İki adamızı Yunanlılar işgal etti
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Yunanlıların Didim yakınındaki 'Eşek ve Bulamaç' adalarını işgal ettiklerini açıkladı. Zeybek, "Bu iki adamız, bu iktidar döneminde 2004'ten başlayarak Yunanlılar tarafından yavaş yavaş işgal edildi. AKP iktidarının bundan haberi oldu. Ama bırakın Bulamaç'ı, bırakın Eşek Adası'nı, onlar Kıbrıs'tan bile vazgeçmişlerdi" dedi ~|~

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Didim'in açıklarındaki 'Bulamaç ve Eşek' adalarının 2004 yılında Yunanlılar tarafından işgal edildiğini ve hükümetin buna sessiz kaldığını açıkladı.
DP Lideri Zeybek, iki Türk adasının Yunanistan tarafından işgaliyle ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Şimdi beni değerli kardeşlerimin, gönüldaşlarımın, dava arkadaşlarımın ve bütün Türkiye'nin çok dikkatle dinlemesini istiyorum. Şu anda söyleyeceğim sözleri çok dikkatle dinleyin.
Ege Denizi'nde bize ait olan kayalıkları Yunanlılar işgal etmeye çalıştıkları zaman, Türkiye'de bir Başbakan vardı. Bizim davamızın çıkardığı, bizim davamıza ve Atatürk Türkiye'sinin çizgisine çok uygun ilk olarak bir kadın Başbakan çıkaran, partimizin bir Başbakanı vardı. Bir hanımefendiydi Tansu Çiller. Onu selamlıyorum. Selam olsun. Ama şimdi şu söyleyeceğim gerçeği dinlerken o günleri hatırlayın lütfen. Kardak kayalıkları işgal edildiği zaman Başbakan Çiller, 'O bayrak ya inecek, ya inecek' demişti. Yunan bayrağı indi mi? İndi."

Eşek ve Bulamaç adalarımızı Yunanlılar işgal etti
Didim'in karşısında Türkiye'ye ait olan iki ada olduğunu ifade eden Zeybek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Birisi 'Eşek Adası, diğeri Bulamaç Adası'. Bu adalar bütün uluslararası belgelere göre bizim. Evet, İngiltere'nin yaptığı haritaya göre de bizim. Başka uluslararası anlaşmalara göre de bizim. Lozan'a göre de bizim. Bakınız 1947'de İngilizlerin yaptığı bir harita ve çizgi var. Eşek Adası ve Bulamaç Adası Türkiye'nin. Bunu herkes biliyor. Sadece Recep Tayyip Erdoğan bilmiyor. Evet, şimdi bakınız, hiç kimse şaşırmasın gerçek bu. Bu iki adamız, bu iktidardan sonra 2004'ten sonra Yunanlılar tarafından yavaş yavaş işgal edildi. AKP iktidarının bundan haberi oldu. Ama bırakın Bulamaç'ı, bırakın Eşek Adası'nı, onlar Kıbrıs'tan bile vazgeçmişlerdi. Kıbrıs'ı peşkeş çekiyorlardı. Adetleri olduğu üzere. Şimdi Didim'de, burnumuzun dibinde görünen bu iki Ada, şu anda Yunanlıların işgali altında. Bakınız; Yunanlılar, Eşek Adası'na gittiler ve kilise yaptılar. Yanına da Yunan Bayrağı çektiler. Kimsenin olmadığı daha kimsenin yaşamadığı yere önce kilise yaptılar, sonra yavaş yavaş yoklaya yoklaya baktılar, Türkiye'de acaba Demokrat Parti, Doğru Yol Partisi, Anavatan Partisi mi var? Yoksa başka birileri mi var?
Peki ne olacak? Baktılar hiç bir tepki olmadığını görünce, Yunanistan'dan birtakım insanları oraya yerleştirdiler. Şimdi Eşek Adası'na biz gidemiyoruz. Bizi sokmuyorlar. Evet Bulamaç Ada'sı da böyle. Bakınız bir resim daha gösteriyorum. Adaya girdiler, rıhtım yaptılar orayı turistik bölge yaptılar ve turlar düzenlemeye başladılar. Bu adayı Yunan generalleri zaman zaman teftiş ediyorlar ve hava sahamızı, sularımızı, topraklarımızı ihlal ederek, bizim adalarımıza geliyorlar. AKP iktidarının sesi ve soluğu çıkmıyor. Vatan topraklarını satmaktan bahsediyoruz. Hangi satmak? Bu vatan topraklarını peşkeş çekmek. Buna izin verecek miyiz? Şimdi ben buradan bu gerçekleri beni dinleyen İzmir'in, Kahraman İzmir'in vicdanına havale ederek söylüyorum. Şimdi buradan, bu gerçekleri bizi dinleyen Gazi'lerimizin Gazi onuruna emanet ederek söylüyorum. Onlar ne için savaşmışlardır? Bir karış toprak için kanımızı veririz derdik. Ne oldu? Bu iktidar gelince Türkiye'de ne değişti? Şimdi bu sözleri beni dinleyen basın yayın organları yoluyla hem Recep Tayyip Erdoğan'a hem de bütün Türkiye'ye ilan ediyorum."

Pasaportsuz adalara çıkacağım
"Türkiye Cumhuriyeti'ni yönettiğini iddia edenler, hükümet olduğunu söyleyenler eğer gidip bizim bu adalarımızı işgalden kurtarmak için teşebbüse geçmezlerse ben tek başıma gideceğim ve oraya çıkacağım" diyen DP Genel Başkanı Zeybek, şöyle konuştu: "Hükümeti uyarıyorum. İster muhtıra desinler, eğer bütün uluslararası anlaşmalara göre bizim olan adalarımızı geri almak için, işgalden kurtarmak için sorumlu oldukları bu suçtan geri dönmek için teşebbüse geçmezlerse, ben gideceğim ve o adalara çıkacağım. Pasaportsuz gideceğim, vizesiz gideceğim ve 'Bu ada benim adamdır' diyeceğim. Kayık bulabilirsem kayıkla, kayık bulamazsam yüzerek gideceğim ve o adaya çıkacağım. Ama biliyorum ki milletim beni yalnız bırakmayacak."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137