Bu haber kez okundu.

İktidar Kongresi

Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, partisinin Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 3. Olağan Büyük Kongresi'nde "Bu millet ayağa kalkmıştır. Bağımsız Türkiye iktidar olacaktır" dedi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi'nin (BTP) dün Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 3. Olağan Büyük Kongresi görkemli geçti. Binlerce partili ve vatandaş salonu hıncahınç doldurdu. Çok sayıda vatandaş da kongreyi dışarıda izlemek zorunda kaldı.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, çağdaş Türkiye'nin Bağımsızlık kongresini yaptıklarını belirterek, "BTP Türk milletinin partisidir, Türk milletinin kendisidir" dedi.
Neden birleştiler?

CHP?DSP, ANAP?DYP birleşmelerini kastederek, BTP'nin güçlenmesiyle birlikte Türkiye'de hiçbir zaman gündeme gelmeyen, olmayan işlerin 'olmaya' başladığını hatırlatan Prof. Dr. Baş, burada güdülen asıl maksat 'küresel güçlerin ekmeğine Türkiye'de halel getirmemektir" dedi. Haydar Baş, şöyle konuştu: "Aklınız başınıza yeni mi geldi. Şimdiye kadar neredeydiniz?" diye sordu.

Millet ayağa kalktı
BTP'nin güçlenmesiyle birlikte Türk milletinin ayağa kalktığını dile getiren Prof. Dr. Baş, salonda toplanan binlerce partiliyi ayağa kalkmaya davet etti. Partililerin ayağa kalkmasıyla birlikte Atatürk Kapalı Spor Salonu'nu bugüne kadar görülmemiş bir coşku kapladı. Haydar Baş, bunun üzerine "İşte bu ayağa kalkış, bu sesleniş iktidar yürüyüşüdür"dedi.

Yepyeni bir dönem
BTP iktidarında yepyeni bir dönemin başlayacağı müjdesini veren Prof. Dr. Haydar Baş, "O dönemde kuşlar farklı ötecek, çiçekler farklı açacak, insanlar bayram edecek, hiçbirinizin bundan kuşkusu olmasın" dedi. Haydar Baş, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Burada sadece Bağımsız Türkiye delegasyonu bulunmuyor. Büyük Türk Milleti bulunuyor. Ben öyle bir hazırlıkla geliyorum ki, herkesin aklı duracak... 2002'de bu ülkenin meselelerini 24 saatte çözeceğimizi söylemiştim. Şaşırmışlardı. Evet daha fazlasını yaparız çünkü 'Bir Türk dünyaya bedeldir'."

Bir milletiz
Türk milletinin Lazıyla, Kürdüyle, Çerkeziyle, Boşnağıyla tek bir millet olduğunun altını çizen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Ancak bu millet üzerine senelerden bu yana oyun oynuyorlar. Sen Karadenizlisin, ben Doğuluyum diyorlar... Biz bu oyunları bozduk. Hiç bir şey bu Milleti 'tek bir millet olmaktan' vazgeçiremeyecektir."

Müjdelerim var
Bu seçimlere çok ciddi hazırlandıklarını belirten Prof. Dr. Baş, "Çok ciddi müjdelerim var. Bunları önce dünyaya kabul ettirdik, ondan sonra size getirdik. Bu projeler değil Türkiye'yi dünyayı bile kurtarır. Ben Türk oğlu, dünyayı kurtarmaya geliyorum" dedi.

Sözde milliyetçiler...

Adı milliyetçi olan bir partinin iktidar döneminde yaptıklarını tek tek hatırlatan Prof. Dr. Baş, şöyle konştu: "Sen değilmiydin ABD kendi çiftçisine pazar bulsun diye 'tütün ve şeker pancarı' kanunlarını çıkartan. Sen değil miydin, 'tahkim yasası'nı çıkartan. Milliyetçilik milletin malıdır. Halkçılık da sizin malınızdır." Sözü Cumhuriyet mitinglerine getiren BTP Lideri, burada tiyatro oynandığını söyledi. Mitingte konuşan bir kişinin "Burada toplananlar CHP'ye, buraya gelmeyenler AKP'ye oly versin" demesini hatırlatan Prof. Dr. Baş, böylece küresel güçlere hizmet edildiğinin altını çizdi.  BTP dışındaki partilerin AB ve ABD'ye karşı olamayacaklarını belirten Prof. Dr. Baş, "Çünkü projeleri, planları yok. Eserleri yok... Biz AB'ye de, ABD'ye de yol göstereceğiz. Onları da içinde bulundukları bataklıktan kurtaracağız." BTP iktidarında görülmemiş bir büyüme oranının yakalanacağını belirten Prof. Dr. Baş, "Gurbetçilerimz gurbette kalmayacak. Avrupalı da, ABD'li de iş bulmak için buraya gelecek... Uzakdoğulu da..." dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100