13 Temmuz 2007 Cuma 00:00
İktidar ve muhalefet oyunda
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, Türk milleti ve devletinin çözülmesi gereken birçok temel problemi varken, iktidar ve muhalefetin atışmalarla milleti oyaladıklarını söyledi. ~|~

 

 


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, memleketi ve seçim bölgesi Trabzon'da yaptığı açıklamada, Türk milletinin, iktidar ve muhalefetteki partilerden, BTP'den aşırma projelerden ve söylemlerden başka hiçbir şey duyamadığını belirtti.

Başlıca problemler
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "Türk milleti can derdinde, işsizlik derdinde, parasızlık derdinde. Devletin üniter yapısı tartışılıyor, bölünme senaryoları konuşuluyor. Vatan topraklarımız, madenlerimiz ve en kârlı işletmelerimiz ecnebiye peşkeş çekildi. Çiftçi toprağını ekemez hale getirildi. Türk ekonomisi borca batırıldı. Türk milleti can derdinde; iktidar ve muhalefet oyunda? Sadece yıllık borç faizi 130?140 katrilyonu buldu. Bütün bu borçlar kabartılırken, üç?beş üst geçit ve birkaç km. duble yoldan başka, ne bir yatırım yapıldı, ne bir istihdam sağlandı, ne de vatandaşın karnını doyuracak bir iş gerçekleştirildi. Türkiye'nin yılın sadece ilk beş ayına ait dış ticaret açığı 22 milyar 72 milyon dolara tırmandı. Bu 5 aylık rakam, Türkiye'nin yıllık dış ticaret açığının en az 45?50 milyar dolar olacağının habercisidir. Bu tablo, tam bir iflas tablosudur. Esnaf, işçi, memur, emekli ve dar gelirli vatandaş, faiz, vergi ve parasızlığa boğduruldu. Bu güne kadar, AB, IMF ve ABD memnun olsun da ne olursa olsun siyaseti izlendi, izleniyor. Bütün bu vahim durumlar ortada iken, sayın Erdoğan ile CHP lideri sayın Baykal, Karagöz?Hacivat oyunu oynuyorlar.

Erdoğan ile Uzan, İmar hortumculuğu üstüne saklambaç ve sobe oynuyorlar. Vatan evlatları Kuzey Irak'a çöreklenmiş terör odaklarına kurban edilirken; Erdoğan ile Sayın Bahçeli, ip atma oyunu oynuyorlar. Sayın Ağar, dağdakilerle ovada siyaseti öneriyor, Erdoğan ise Meclis'te onlarla koalisyon yapacağını ilan ediyor. ABD ve AB şefleri, Türk devlet erkanının önüne bölünmüş Türkiye haritaları koyarken; Türkiye'yi bölmeye sürükleyecek İkiz yasaları 19 Mart 2001'de MHP imzalıyor, 4 Haziran 2003'te de CHP ve AKP beraberce Meclis'ten geçiriyorlar. Bunların hepsi, aynı tavanın balıkları, aynı BOP senaryosunun oyuncuları... Bugüne kadar maalesef muhalefet partileri, AB'ci ve IMF'ci iktidarların ortakçısı ve koltuk değneği olmaktan öte bir vaziyet almadılar. Bu sebeple yüce milletimiz, bugüne kadar denenmiş ve çözümü olmayan ne kadar parti varsa, hepsini sandığa gömerek BTP'yi iktidar etmelidir ki, yüzü gülsün, vatan kurtulsun, iş ve aş dönemi başlasın" şeklinde konuştu.

Kaynak var
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "Türkiye'nin kalkınması için kaynak da var, işgücü de var, çalışkanlık da var, ama bütün bunları projelendirip koordine edecek bir lidere, bir kadroya ihtiyaç var. Milli Ekonomi Modeli'mizde toplumun tamamını kalkındıracak projelerimiz var, hepsinin kaynakları hazır. Nitekim Sosyal devlet projelerimiz kapsamında her Türk vatandaşına 500 YTL vatandaşlık maaşı bağlayacağız. Ancak öncelik kadınların olacaktır. Tüm kadınlara, iktidarımızın ilk haftasından, Ağustos ayından itibaren 500 YTL maaş bağlayacağız;  imzamızı attık, taahhütnamemizi milletimize arz ettik. Türkiye'de kaynak problemi yok? BTP iktidarında, devlet?millet ortaklığıyla 3 katrilyon dolarlık yer?altı kaynaklarımızı işleteceğiz.

BTP iktidarında devlet, milletimizin emek, üretim ve kaynakları karşılığında para basma hakkını kullanacak, milletimize nefes aldıracak. Yıllık 100 bin YTL'nin altında geliri olandan vergi almayacağız. IMF programı gereği yoksul halktan alınarak borçlara ve faizlerine aktarılan vergiler, BTP iktidarında Milli Ekonomi Modeli kapsamında vatandaşa aktarılacak kaynaklardan biridir. Bunlar, BTP'nin kaynaklarından sadece birkaçı? Ecnebiye peşkeş çekilen kaynaklarımızı, milletimize aktaracağız. BTP iktidarında, milletimizin yüzü gülecek, devletimiz kainat devleti olacaktır" dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137