06 Nisan 2006 Perşembe 00:00
İş işten geçmiş değil
BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, küresel güçlerin Türkiye'nin ekonomisi, dış ve iç politikaları ile istedikleri gibi oynamalarına rağmen, vaziyetin
kurtarılabileceğini belirtti. Dr. Kepekçi, "Çözüm BTP'nin projelerindedir" dedi ~|~

BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi, ülkemizde uzunca zamandan beri sürdürülen kültürel, siyasal ve ekonomik işgalin artarak devam ettiğini belirtti. Batının gözünü üzerine diktiği Ortadoğu coğrafyasında jeostratejik ve jeopolitik açıdan en önemli ülkenin Türkiye olduğunu hatırlatan Dr. Kepekçi, bundan dolayı dış güçlerin "Türkiye'nin Türklere bırakılamayacak kadar önemli bir ülke" olduğunu gerek söz, gerek eylem planında sürekli ifade ettiğine işaret etti.  BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, "İçerde ise, Türkiye kendi menfaatlerinden ziyade, tamamen ABD'nin, AB'nin dümen suyunda idare edilmektedir" görüşünü öne çıkardı.

Küresel güçlerin teslim alma yöntemleri
İç politikamıza doğrudan müdahalelerin yapıldığı bu dönemde, dış güçlerin mesajlarını yurdumuzda cereyan eden hadiselerle verdiğine dikkatleri çeken Dr. Kepekçi, globalleşme sürecinde ülkeleri teslim alan güçlerin milli güçlerin elini?kolunu hukuki düzenlemelerle de bağladıktan sonra istedikleri manevraları kolaylıkla yapabildiğini vurgulayarak, küresel güçlerin bu yöntemle "Ya dediğimi yaparsın; ya da ben sana yapacağımı bilirim" mesajı verdiklerini bildirdi. 

Döviz kurlarıyla oynuyorlar
"Milletimiz fakr?u zaruret içerisinde yaşarken, işsizlik oranları bu kadar artmışken, iç ve dış borçlar almış başını gitmişken, milletten gizlenmeye çalışılan enflasyon rakamları doludizgin yükselirken, döviz fiyatları özellikle sabit tutulmaktadır" diyen Dr. Kepekçi, yurt dışından iç piyasalarımıza sıcak para enjekte edildiğini, döviz fiyatlarını sabit tutanın hükümet değil, piyasaları yönlendiren küresel sermaye çevreleri olduğunu belirtti. BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Kepekçi, "Çünkü, istedikleri an piyasalardan kendi paralarını çekerek ve döviz kurlarını ani olarak yükselterek büyük çapta kriz çıkartmak için ortamı hazır tutmaktadırlar" dedi.

Teörörün yükselişine dikkat!
Dr, Güneydoğumuzda yaşanan olayların da bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiğini hatırlatarak, uzun yıllardan beri beslenen ve koşulları olgunlaştırılan terörün istenildiğinde ülkemizin birliğini ve beraberliğini tehdit edecek noktaya taşındığına dikkatleri çekti. Yaşanan son olayların da bunu teyit ettiğini belirten Dr. Kepekçi, şu görüşleri öne çıkardı: "Son günlerde ülkemize ABD menşeli diplomatik ziyaret yoğunluğu yaşanmaktadır. ABD'nin sıcak gündemi İran'dır ve tek başına İran'a vurmaya cesaret edememektedir. Bir taşla iki kuş vurmak için Türkiye'yi sıcak savaşın içine çekmeye çalışmaktadır. İran ile istenmeyen bir çatışma hem İran'da, hem Türkiye'de ciddi tahribatlara yol açacaktır. Burada kazançlı çıkacak olan ABD olacaktır. Ayrıca, Güneydoğu'da başlayıp bütün yurt sathına yayılma eğilimi gösteren terör hadisesi bile sıcak bir çatışmaya girildiğinde, ülkemizin nasıl karışacağını ve bölücü mihrakların ekmeğine yağ süreceğini göstermiştir."

Vaziyet düzeltilebilir

"Türkiye'nin bağımsızlığının tartışma konusu yapılmış olmasına rağmen, henüz iş işten geçmiş değildir" diyen Dr. Kepekçi, hem AB, hem de ABD'nin çözüm olmadığını, çözümün Bağımsız Türkiye Partisi'nin plan ve projelerinde yattığını vurguladı. Dr. Kepekçi, açıklamasını şöyle tamamladı:"Kuva?yi Milliye ruhuyla millet devlet, asker sivil kaynaşması ile sorunların üstesinden gelebiliriz. Atatürk'ün verdiği hedef doğrultusunda 'Yurtta sulh, cihanda sulh' prensibiyle hareket ettiğimiz takdirde, sıcak çatışmalardan ülkemizi ve bölgemizi kurtarabiliriz. Şu da iyi bilinmelidir ki, ABD'nin taleplerinin arkası da gelmeyecek fiili olarak ülkemizi de bizden isteyecektir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137