29 Temmuz 2006 Cumartesi 00:00
İsrail'inki devlet terörü
Türkiye'yi il il, ilçe ilçe gezmeye devam eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bu çerçevede Yalovalılar ile de bir araya geldi. Vatandaşlar Prof. Dr. Baş'a büyük ilgi gösterdi. ~|~

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği gecede ekonomiden eğitime, iç politikadan dış politikaya değerlendirmelerde bulunan BTP Lideri, özellikle Ortadoğu'da yaşanan İsrail vahşeti üzerine çarpıcı tespit ve analizler yaptı.
Önce son olayların çıkış noktasına dikkat çeken Prof. Dr. Baş, bölgedeki son hareketliliğin İsrail'in plajda bulunan masum sivilleri katletmesiyle başladığını hatırlattı ve her şey İsrail'in senaryosu dedi.

Bunun adı devlet terörü

BTP Lideri, İsrail'in Filistin'de başlattığı ve Lübnan'da devam ettirdiği harekatın bir kıyım olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Bu kıyım harekatı aslında bir devlet terörüdür. Dünya dilini tutmuş, gözünü kapatmış, kulağını tıkamış bu hadiseyi sanki görmüyor, işitmiyor, duymuyor. Filistinliler katlediliyor. Bir mukatele (çarpışma) sonrası bir İsrailli asker kaçırılıyor. Bu öldürülebilirdi de ama kaçırıldı. Bu mukatele meşru bir mukateledir. Filistinlinin yaptığı doğrudur ve gerçektir. Asıl doğru olmayan plajda istirahat halinde bulunan Filistinlileri İsraillilerin gidip öldürmesi hayatlarını sona erdirmesidir. Bunu dünyanın sorgulaması lazım. Dünya bunu bırakmış neden diyor İsrail askeri kaçırılmış, elbette kaçırılır. Senin yaptığın iş doğru bir iş değil ki.
Peki İsrail niçin bunu böyle yapıyor.Yani İsrail'in meselesi bir askeri kaçırıldı da bunun için mi intikam alıyor hayır öyle değil. Zaten orada plajda dönen olay bir senaryoydu."

Hedef Arz?ı Mev'ud
ABD'nin de tam destek verdiği İsrail'in bu son katliamlarının gerçek amacı ne? Amerikan Dışişleri Bakanı Condolezza Rice daha önce Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında bu coğrafyada 22 ülkenin sınır ve rejimleri değişecek demişti. Rice önceki gün İsrail'de yaptığı açıklamada ağzındaki baklayı çıkarttı ve yeni Ortadoğu'nun zamanı geldi diyerek asıl amaçlarını açıkladı.

BTP Lideri de Ortadoğu'da yaşanan son gelişmeleri işte bu kapsamda değerlendirdi ve sözü Türk hükümetine getirerek, şunları kaydetti: "Ortadoğu'da asıl maksat BOP'u ABD'nin de içinde bulunduğu, başında bulunduğu bu projeyi hayata geçirmektir. Maalesef bu projede eş başkan bizim Sayın Başbakanımız Tayip Erdoğan Bey'dir. Ben diyor BOP'un eşbaşkanıyım. Yani Bush'un vekiliyim. Peki Bush'un vekili ne demektir? Bu bölgedeki 22 İslam ülkesinde olacak her türlü cinayetin, ölümün, gözyaşının altında imzası olan insanım demektir. Sayın başbakanı güzel Yalovamızdan ayıktırıyoruz, uyarıyoruz. Kendine gel, tarihine dön ve bu yapılan yanlıştan vazgeç."
Prof. Baş'ın BOP'la birlikte dikkat çektiği bir başka nokta da bu projenin bir parçası olan İsrail'in Arz?ı Mev'ûd planı.

BTP lideri, "Yahudulik inancına göre bu bölgenin tamamının Yahova tarafından İsrail insanına vaat edildiği iddia ediliyor. Onun için İsrailliler diyor ki buralar bizimdir. Burada yaşayan insanlar er veya geç bu bölgeden çıkartılacaktır. Kendi istekleriyle çıkarlarsa can emniyetleri teminat altında olur. Hayır çıkmak istemezlerse onları biz öldürerek o bölgede katledeceğiz. Dedikleri işte budur" diye konuştu.

Hedefte Türkiye var

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, hem BOP'un hem de Arz?ı Mev'ud planının ana hedefinde Türkiye bulunduğunu belirterek, "Şu anda uygulamaya geçirdikleri olay Arz?ı Mev'ud denilen BOP'un bir parçası olan projedir, programdır, plandır. Onun için yarın bu programın ucu Türkiye Cumhuriyeti Laik Demokratik devletimizi ilgilendirerek içine alacaktır. Bunu çok iyi görelim. Şimdiden bu projeye dur demeye karşısında durmaya Yalovalı kardeşlerim var mısınız. Bunları durduracak olan tek millet, bu projeleri boşa çıkartacak olan dünya coğrafyasında bir tek millet vardır o da Yüce Türk Milleti'dir" diye konuştu.

Dünya Türk Milletini bekliyor

Türk milletinin tarih sahnesinden çekildiği günden bu tarafa dünyada huzurun kalmadığını belirten Prof. Baş, tüm dünya Türk'ün adaletini bekliyor dedi ve Türk halkına birlik çağrısında bulundu. BTP Lideri, "Şimdi bütün dünya kimi bekliyor biliyor musunuz? Türkleri bekliyor, sizleri bekliyor, adaleti bekliyor, merhameti, şefkati, izzeti, iffeti bekliyor, TSK'ni bekliyor. Bunu iyi bilin, bizi bekliyor bizi. Onun için ecnebi güçlerinin Türkiye içersindeki ajanlarının en büyük ihaneti gaflet ve dalaleti Türk milletini siviliyle askeriyle karşı karşıya getirme  oyunudur. Buna kesinlikle gelmeyeceğiz ve bu oyunu hep birlikte el ele verip mağlup edeceğiz var mısınız buna" dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner100