01 Kasım 2002 Cuma 00:00
Kainat devletine giden yol BTP'den geçer
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Lideri, 2. Kuvay?ı Milliyenin önderi Prof. Dr. Haydar Baş, Konya'da ve Karaman'da BTP gönüldaşlarına hitap etti. Bu iki ilde onbinlere seslenen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 3 Kasım seçimlerinin Türkiye için son şans olduğunu belirterek, Türkiye'nin içinde bulunduğu karanlıktan kurtulması için oyların bölünmemesi ve BTP'nin tek başına iktidar yapılması gerektiğini vurguladı. BTP iktidarında Türkiye'nin nasıl bir şekil alacağını anlatan Prof. Dr. Haydar Baş, "bu son şansımızı iyi kullanalım" dedi.

Bize has insan modeli

ortaya konulacak

Ülkemizin sosyal, hukuki, ahlaki, ekonomik, siyasi bir çok meselelerinin var olduğunu, ancak bunların başında insan meselesinin geldiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, insan konusunda ülkemizde yaşanan bir çarpıklığa şöyle dikkat çekti: "Dünyada hiçbir devlet yok ki kendisini temsil eden insanını yetiştirmesin. Fransa'nın, Almanya'nın, İngiliz'in, Amerika'nın kendine mahsus bir hanımefendi, bir beyefendi mode~|~li vardır. Ama bizde maalesef bunu bulamıyorsunuz. Hele bizimkiler bir dışarıya çıktıklarında bir bakıyorsunuz bir Alman, bir Fransız gibi hareket etmeye başlamışlar. Bunlar çok yanlış şeyler. Allah nasip ederse BTP iktidarı döneminde bir Müslüman Türk karakteri ortaya koyarak milli eğitimde bunu harekete geçireceğiz."

Hem pahalılık hem de

durgunluk var

Mevcut idarecilerin, yanlış tedbirlerle piyasada olması gereken parayı çektiklerini, emdiklerini, bunun üzerine darlığa düşüldüğünü, sadece pahalılık değil durgunluk da olduğunu, sanayici, işçi, memur parasız kalınca dükkanların teker teker kapanmaya başladığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Bunun önüne geçmek için yapılacak olan iş, sigorta vergilerinin, mali vergilerin, kredi faizlerinin, enerji giderlerinin aşağı çekilmesidir. O zaman imalat ucuza mal olacaktır. İşte bunu BTP iktidarı yapacaktır. O bakımdan 3 Kasım seçimlerinde hep beraber BTP'nin yanında olmamız lazımdır" dedi.

Kainat devletine giden yol BTP'den geçer

Herkesin bir partisi olabileceğini, fakat bugüne kadar denenen bu partilerin nadasa bırakılması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, Mesut Yılmaz'ın AK Partinin içini 155 milletvekili adayı sokarak Tayyip Erdoğan üzerinden "ver oyunu Ak Partiye, gitsin ANAP'a" oyunu oynadığı, CHP'nin de halkı inim inim inleten global sermayenin adamı Derviş'i başına tac ettiği için halkçılığından eser kalmadığı için Ak Partililerin de, CHP'lilerin de yerinin, ocağının BTP olduğunu belirterek, oyunları bozma, oyların bölünmemesi ve BTP'nin tek başına iktidar yapılması suretiyle bu kara günlere, çilelere son verme, rahatlığın, huzurun, ferahın kapılarını ardına kadar açma çağrısında bulundu. BTP iktidarında, Allah nasip ederse yeni bir Türkiye, kainatın doruk noktasında yeni bir Türkiye'yi gündem edeceklerini söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, hayata geçirecekleri bu gerçeğin temelinin nereye dayandığını şöyle anlattı:

"Türk milleti dünyanın en soylu, en asil milletidir. Bizim atamız Oğuz Kağan'dır. Onu çok iyi tanıyın. Kur'an?ı Kerim'de Zülkarneyn diye anlatılan büyük bir salih kişi vardır. Oğuz Kağan Allahualem o kişidir. Doğduğu zaman anasının sütünü emmiyor. Ana rüya görüyor. 'Sen putperestsin. Onun için emmiyor. O Tevhid ehlidir. Sen de Allah'a inan ki sütünü emsin' deniliyor. Ancak inandıktan sonra Oğuz Kağan, ananın sütünü emmeye başlıyor. Aradan tam bir yıl geçiyor, konuşuyor. İnsanlık tarihinde çocukken konuşan iki büyük insan vardır. Birisi Hz. İsa Ruhullah, ikincisi senin deden Oğuz Kağan hazretleridir. 'Ben çadırda doğdum. Adımı Oğuz koyun' demiştir. Ondan sonra hayatı Allah yolunda insanlığa hizmetle geçmiştir. Hayatı, insanlığın can, mal, namus, din ve vicdan emniyetine hizmetle geçmiştir. Türk milleti budur. 2 bin yıl evvel temeli atılan bu milletin temeli kıyamete kadar öyle tertemiz gidecektir. Bazıları kasıtlı olarak şamanist derler. Onları elinizin tersiyle itin ve kovun. Türk milleti Tevhid akidesiyle dünya sahnesine çıktı, devam ettirdi. Bugün de Tevhid akidesini yaşıyor. Yarın da yaşayacak. Bu yaşayış kıyamete kadar böyle devam edecektir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin esaslarını vücuda getiren de o Tevhid akidesinin bağlısı olan Oğuz Kağan'dır. O, orduyu, onlar, binler, on binlere ayırdı. Yani onbaşı, yüzbaşı, binbaşı, tümenbaşı tasnifi ona aittir. Şu anda dünyadaki bütün askerlik sisteminin esası Türk milletinin esasıdır. Şimdi bu milleti ayağa kaldırmaya var mısınız?"
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137