17 Ağustos 2006 Perşembe 00:00
Karadeniz'de BTP rüzgarı
BTP lideri Prof. Dr. Baş, Gümüşhane ve Artvin'de vatandaşlara seslendi. Karadenizlilerden destek isteyen Baş'a coşkulu vatandaşlar "Bu sefer BTP" diyerek karşılık verdi. ~|~

 

 


Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr Haydar Baş, Karadeniz turunu Gümüşhane ile sürdürdü. BTP Gümüşhane İl Başkanlığı'nın Gümüş Otel bahçesinde düzenlediği toplantıda Prof. Dr. Haydar Baş vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programdaki konuşmasına önümüzdeki seçimlerde bir kereliğine mahsus BTP'yi destekleme sözü isteyerek başladı. Gümüşhanelilerden bu konuda destek sözü alan BTP Lideri, sistemleştirdiği Milli Ekonomi Modeli (MEM) konusunda vatandaşlara bilgi verdi.

Kaynaklar milletin hizmetine sunulacak
Sözkonusu modelin önemli kaynaklarından birisini yeraltı zenginliklerimizin oluşturduğuna dikkatleri çeken Prof. Dr. Baş, uluslararası vurguncu şirketlerin kaynaklarımızı sömürdüğünü hatırlatarak, iktidara geldiklerinde bu duruma son vereceğini ve kaynakları milletin hizmetine sunacağını söyledi.

MEM'i gizlediler
BTP Lideri Baş, Milli Ekonomi Modeli'nin tüketim eksenli bir model olduğunu ve bu modelde; işçiyi, köylüyü, esnafı, tüccarı ve tarımla uğraşanları düşünerek yola çıktıklarını söyledi. Bu modelin Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılan iktisat kongresinde yüzü aşkın bilim adamı tarafından sadece Türkiye değil tüm dünya için bir kurtuluş reçetesi olan uluslararası bir model olarak kabul edildiğini ve Nobel'e aday gösterildiği anlatan BTP Lideri Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: "Cumhuriyet tarihimizde değil bir siyasetçimizin, bir ilim adamımızın dahi ulaşamadığı böyle unvanı, taltifi, böyle bir rütbeyi dünyanın en seçkin bilimadamları Haydar Hocaya verdi. Normal şartlarda ülkemiz için bir gurur ve mutluluk kaynağı olması gereken böyle bir hadisenin tüm basında uzun uzadıya anlatılması, aktarılması gerekiyor ama bizim basın böyle yapacağına bu önemli olayı gizlemeye çalışıyor. Bir kedinin ağaca çıkmasını haber yapan basın, benim güzel yurdumu, insanımı kurtaracak, karnını doyuracak, onu efendi yapacak Milli Ekonomi Modeli'ne bir saniye bile yer vermedi. Onlara dersi Allah nasip ederse sandıkta vereceğiz ve diyeceğiz ki 'siz maalesef körsünüz, sağırsınız, dilsizsiniz ama biz millet olarak ne körüz, ne sağırız, ne de dilsiziz'. İşte sandıkta bunun ispatı' diyeceğiz."

Ben  ve kadrom hazırız
Milli Ekonomi Modeli'nin kapitalizm, liberalizm  ve komünizm gibi modellerden çok büyük fakları olduğunu belirten Prof. Dr. Baş, "onların mantığı ile bu sorunların üstesinden gelemezsiniz" dedi ve şunları ekledi: "Bu kabiliyet onlarda olmaz, bu kabiliyet Müslüman bir Türk gencinde, sizin parçanız olan evladınızda olur. Bakınız bir kitap yazdım, bu kitabın adı Milli Ekonomi Modeli. Bugüne kadar bizim siyasilerimizin hiçbiri böyle bir eser yazdı mı, eserleri var mı? Bu da yetmedi, ikinci kitabı yazdım, Milli Devlet. Bu kuralları nasıl hayata geçireceğiz diye bu kitabı yazdım. Ben hazırım, bütün bunları hayata geçirmek için elimden geleni yaptım, çalıştım. Kadrolarım da hazır."

Türk tarımı bitiriliyor
Ardından Türk ekonomisinin içinde bulunduğu genel tabloyu değerlendiren BTP lideri sözü tarım kesiminin içinde bulunduğu sıkıntılara getirdi. BTP Lideri Prof. Dr. Baş yıllardır uygulanan IMF politikaları sonucu çiftçiye konan kota ve tahditlerle  tarım kesiminin bitme noktasına geldiğine dikkat çekerek, şunları söyledi: "Tütüne müsaade etmez, fındığa müsaade etmez, çaya müsaade etmez, buğdaya, mısıra, şeker pancarına müsade etmezler. Hatırınıza ne gelirse, Türkiye'de ekilmesin, dikilmesin, yetişmesin diye ellerinden gelen her şeyi yaparlar."
"Biz bu oyunu artık bozacağız" diyen BTP lideri Baş şunları söyledi: "Biz devlet desteğinin en fazlasını tarım kesimine, köylüye vereceğiz. Avans sistemi ile çiftimiz daha tohumunu tarlaya atmadan ürününün yüzde 50'sini devlet babasından peşin olarak alacak."

23 yıldır para basamıyoruz
BTP liderinin açıkladığı ikinci önemli kaynaksa devletin senyoraj hakkını kullanarak emisyonunun arttırması yani para basması. "Para emeğin ve üretimin karşılığıdır, para basma enflasyon olur denilerek  23 yıldır Türkiye bu hakkından mahrum bırakılmıştır" diyen BTP lideri Prof. Dr. Baş, önemli bir çarpıklığa şöyle dikkat çekti: "IMF bizim hükümete diyor ki, 'sakın para basmayın enflasyon olur, biz size para vereceğiz.' Şimdi onun parası piyasaya girdiğinde enflasyon olmuyor ama bizim para piyasaya girdiğinde enflasyon oluyor! Böyle çarpıklık olur mu? O zaman senin malın, üretimin onun oluyor. 23 yıldan beri bu işi yapmadık. Devamlı olarak borç aldık. Şu anda iç ve dış borcumuz 440 milyar dolar oldu. Onun için ne borcu,  ne de faizini verebiliyoruz."

Bu gidişe son diyecek tüm proje ve alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını belirten BTP lideri Uşaklılardan destek isteyerek şunları söyledi: "Türkiye'nin elindeki imkanlar 10 Türkiye'yi bakar. Bütün bunların hesabını yaptık ondan sonra huzurunuza geldik. Allah nasip ederse  bizim ülkemiz dünyanın merkezi olacak. Onun için gelin el ele verelim, partilerimizi bir döneme mahsus nadasa bırakalım, beklemede kalsınlar. BTP'yi iktidar edelim, yeminle konuşuyorum güneş farklı doğacak.

RUSYA UYGULUYOR, SIRA TÜRKİYE'DE
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, önceki
akşam Artvin'de düzenlenen salon toplantısında Milli Ekonomi Modeli'ni anlattı.
Artvin Şelale Salonu'ndaki toplantıya BTP Genel Başkan Yardımcıları Ali Gedik, İsmail Çetin, Selim Kotil, İbrahim Berk, Mehmet Emin Koç ile BTP Karadeniz Bölgesi Müfettişi Ömer Turan ve İl Başkanı Nuri Keskin ile çoğunluğu bayanlardan oluşan partililer katıldı.

Milli Ekonomi Modeli sunumunda konuşan Prof. Dr. Haydar Baş, "Seçim öncesi bazı projelerimi anlattım ama bir çokları çalındı. Örneğin bayanları maaşa bağlıyacağım dedim ve Rusya bu projemi uygulamaya başladı ve ev hanımlarını maaşa bağladı. Ben ev hanımlarına maaşa bağlayacağım dedim arkamdan gelmediniz. Benim hazırladığım tezi Rusya kalkınma programına aldı ve Putin, ilk uygulamasını ev hanımlarına maaş vermeye başladı. Ben isterdim ki, bu projeyi ilk defa ben vereyim ama beni seçmediniz. Gelin bana bir dönem olarak seçin, ev hanımlarını maaş, bekar gençlere faizsiz evlenme kredisi, ama kredi verilen kişinin nikah şahidi ben olacağım. Çünkü duanıza ve oyunuza ihtiyacımız vardır. İşte hazırladığım tezin içinde kaynaklarıyla birlikte hazırdır" dedi.
BTP Lideri Baş, "Batı bizi sevmez. Onun sevdiği Anadolu topraklarıdır. Tarih bunu bize defalarca göstermiştir" diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner131

banner137