18 Aralık 2006 Pazartesi 00:00
Karar verdik: Seninleyiz

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) rüzgarı esmeye devam ediyor. İstanbul, Bursa, Ankara ve Trabzon'un ardından Gaziantep'te de yüzbinler BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ile buluştu. Gaziantepliler BTP Lideri'ne tek yürek olarak "Karar verdik, seninleyiz" dediler ~|~


Bağımsız Türkiye Partisi'nin(BTP) İstanbul'da 19 Kasım'da başlattığı, Bursa, Ankara ve Trabzon'da sürdürdüğü 'Bağımsız Türkiye' miting serisinin beşincisi Gaziantep'te düzenlendi. Yüzbinlerce Gazianteplinin iştirak ettiği miting, görkemli geçti. Eline 'al bayrakları' ve BTP bayraklarını alan Gaziantepliler, bahardan kalma güzel bir hava olmasına rağmen, miting meydanının hıncahınç doldurdular.

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, mitingte yaptığı çarpıcı konuşmada, Türkiye'nin içinden geçtiği hassas gündemi değerlendirdi. Miting alanının dolduran vatandaşlarımızdan önümüzdeki seçimde 'gaflet ve delalet içinde bulunanları' safdışı bırakmalarını isteyen BTP Lideri, "Laik, demokratik, sosyal, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni dünyanın ve kainatın tepe noktasına getireceğiz. Türk milletini bütün dünyaya hakim millet haline getireceğiz" dedi.

İktidara yürüyüşün sesi
Gazianteplileri mitinge gösterdiği yakın ilgiden dolayı tebrik eden Prof. Dr. Baş, bu muhabbetin bir seslenişin, bir oluşun, bir duyuşun, bir seslenişin, kısaca Kuvayı Milliye'nin sesi olduğunu belirtti. Haydar Baş, "Bu muhabbet, iktidara yürüyüşün sesidir, ayak sesleridir" ifadelerini kullandı.

Korunması gereken 3 kurum
BTP Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, çok iyi korunması gereken iki kurum olduğuna işaret ederek, "Bunlara ilave edilmesi gereken bir üçüncü kurum vardır. O da ailedir. Dolayısıyla 3 mühim kurum şunlardır: Birinci aile, ikinci devlet, üçüncü ordu... Bunun manası şudur: Sizin ordunuz, devletiniz, varsa, aile kurumunuz sağlamsa; siz güçlü bir milletsiniz. Ordusu, devleti ve sağlam bir aile yapısı olmayan milletler ayakta duramaz. Şimdi 6 bin yılı aşan mazisi olan Türk milletini o seviyeye düşürmek istiyorlar.  O bedbaht kaynaklar Türk milletini hedef aldılar. Antepliyi hedef aldılar. Antepli bir defa gazi değildir. Her defasında gazidir. Onun sırtını kimse yere getiremeyecektir."

Batının Türkiye hedefi
Batı dünyasının Türk milletini bu coğrafyada yaşatmak istemediğine dikkatleri çeken BTP Lideri, ordumuz ve devletimiz olmasaydı, Türkiye'nin de Filistin'e döneceğini vurguladı. Haydar Baş, şunları söyledi: "Bugün Filistinli kardeşimizden daha büyük bir kavga veren bir millet dünyada var mı? İsrail'in bombaları altında can, mal, din, vicdan emniyetlerinden mahrum yaşıyorlar. Ölüm korkusuyla yatıp, ölüm korkusuyla kalkıyorlar. Şimdi seni bu hale düşürmek istiyorlar. Bunu önlemek için bir bilek, tek yürek olmaya var mısınız? Türkiye'yi kainatın doruk noktasına çıkarmaya var mısınız?"

Sadece BTP yapar
Gazianteplilere Türkiye'nin ekonomik durumu konusunda çarpıcı bilgiler veren BTP Lideri, bazı partilerin de vatandaşlara bir takım verdiğini hatırlatarak, şunları söyledi: "Sakin ha, 'bunu filan parti de söylüyor' demeyin. Onlar yapamazlar. Bunların hepsi, AB'ci, ABD'ci, IMF'ci... Bunlar talimatla kanun çıkarırlar. Oradan aldığı 5 kuruşu verebilirler ancak. AB'ye, ABD'ye, IMF'ye 'hayır' diyen tek parti BTP'dir, onun Lideri Prof. Dr. Haydar Baş'tır." Sözü Milli Ekonomi Modeli'ne getiren Prof. Dr. Haydar Baş, Milli Ekonomi Modeli adlı eserini eline alarak, "Bu kitap dünyada ilk defa yazıldı. Hiçbir görüşten etkilenmedi. Yüce Türk milletinin, Müslüman Türk milletinin geleceğinin tezidir. Senin kardeşinin, senin oğlunun, senin evladının görüşüdür."

Onlara oyunuzu verirseniz, dizinizi döversiniz
Konuşmasında tarım kesiminin çektiği sıkıntılara da değinen BTP Lideri, özellikle narenciye kesiminin zor şartlar altında bulunduğunu vurguladı. Narenciye üreticisinin bin bir zahmetle ürettiği ürününü 'lanet olsun' diye sokağa ya da çöplüğe döktüğünü hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, Türkiye'nin dört bir köşesinde çiftçinin durumunun aynı olduğunu vurguladı. Haydar Baş, şöyle devam etti: "Karadeniz'de fındık piyasası mahvoldu. Fındığın kilosu 7 liradan 2.5 liraya düştü. Fıstık, üzüm, zeytin, tütün, şeker pancarı bitti. Toplamayı, çarpmayı, çıkarmayı bilmeyen bu adamlara oyunuzu verirseniz, dizinizi döversiniz."

Hayvancılık içler acısı durumda
Türkiye'de 2002 yılında koyun mevcudunun 34 milyon olduğunu hatırlatan BTP Lideri, bu rakamın bugün 8 milyona indiğini söyledi. Bu iktidarın inek, manda neslini bitirdiğini vurgulayan Prof. Dr. Baş, şöyle devam etti: "Bunlar bütün bunları Avrupa'nın etini sana satmak için yaptılar. Tamam alalım ama bu domuz eti... Bu iktidar, domuz ve at etini Türk milletine yedirmek için kanun çıkardı. Sizler BTP iktidarında 'helal et'e doyacaksınız."

Daha babayiğidi var mı?
AKP iktidarının Türkiye'nin maden kaynakları ve arazilerini yabancılara peşkeş çektiğini hatırlatan BTP Lideri, bu konuda şu değerlendirmeyi yaptı: "Şimdi BTP
ne yapacak? Bu kaynakları alacak. Madenlerimizi devlet ? millet ortaklaşa işletecek. Şimdi diyorsunuz ki, 'Hocam sana müsaade ederler mi?' Peki Haydar Hoca'dan
daha babayiğit birini görebiliyor musunuz? Çanakkale'yi, İstiklal Harbini biz yaptık.
Gerekirse bir Çanakkale daha, bir İstiklal Harbi daha yaparız."

Cezalarını buldular
İktidar kurmaylarının illa da "AB'ye gireceğiz" diye 4 yıldan bu yana canhıraş çalıştıklarını hatırlatan BTP lideri, bu konuda şunları söyledi: "AB istedi diye ceza kanunlarını değiştirdiler. Sen Türk milletini temsilen Meclis'e girmedin mi? Şimdi oyunları boşa çıktı."

Medeniyet Türk'e hastır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Medeniyetlerarası İttifak' toplantısı için ABD'ye gittiğini hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, bu konuda şu değerlendirmeyi yaptı: "ABD'nin medeniyeti, kan dökme, can alma, yıkma ve öldürme medeniyetidir. Dünyaya can, mal, namus, vicdan ve din emniyetini Türk Milleti yaşatmıştır. ABD'nin medeniyetle ne alakası var? Bunlar Irak'ta 650 bin Müslümanı katletti. dahası 50 bin kadının ırzına tasallut ettiler. Bunu kim yaptı? Bu iktidar... Bakanlar Kurulu'ndan karar çıktı. ABD'nin tankı, silahı sınır illerimizden Irak'a sevkedildi.

Hakiki Bozkurt burada duruyor
BTP Genel Başkanı
Prof. Dr. Haydar Baş, Gaziantep'teki konuşmasında, bazı siyasi partilerin 'geçmişi ve bugünü'nü karşılaştırdı. Hakiki Bozkurt'un burada olduğunu ifade eden BTP Lideri, "Onlar bu Bozkurt'un taklididir. Onları çok iyi tanıyorum. Tütün ve şeker yasalarını çıkardılar. 15 günde 15 yasaya imza attılar. Tahdit ve tahkim kanunlarını çıkardılar. "Apo'yu idam edeceğiz" dediler, dosyasını Başbakanlık'ta sümen altı ettiler. Şimdi de "Apo'ya hesap soracağız" diyor... Hadi oradan." Öbürü de Filistinli için ağıt yapıyor. Oysa iktidarda iken, İsrail ile 20 anlaşmaya imza attılar, İsrailli pilotların Konya üzerinde eğitim yapmasına müsaade ettiler. Bu iş ne AKP'nin, ne MHP'nin, ne ANAP'ın, ne DYP'nin işidir. Türk milletinin sırtını giydirecek, karnını doyuracak, izzetini yükseltecek olan BTP'dir."
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137