22 Haziran 2007 Cuma 00:00
Kopya çekiyorlar

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, birçok partinin halka açıkladıkları seçim beyannamelerinin, BTP'nin Milli Ekonomi Modeli'nden kopya olduğunu belirterek "Taşıma su ile değirmen dönmez" dedi ~|~

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, birçok partinin halka açıkladıkları seçim beyannamelerin ve yaptıkları vaatlerin, BTP'nin Milli Ekonomi Modeli'nden kopya olduğunu belirterek "BTP bunları, üç tane uluslararası kongre ile bilim dünyasına arz ettiği bir model, bir hesap ve bir kaynakla ortaya koydu. Biz bu projelerin matematiğini yazdık. Hangisinin böyle bir çalışması var?! Kof vaatlerle milletimizi oyalamak, en az, vatanı ve milleti satmak kadar vahim bir politik vaziyettir" şeklinde konuştu.

İşte gerçek projeler
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş "Türk milletine nefes aldırtacak projelerin sahibi BTP'dir. Kadın?erkek her Türk vatandaşına 500 YTL vatandaşlık maaşı bağlanması projesi BTP'nin projesidir.
ÖSS'nin kaldırılması ve isteyen her Türk gencinin üniversitede okutulması projesi BTP'nindir.
Çiftçimize Mazot'un 80 Yeni Kuruşa verilmesi projesi BTP'nindir.
Asgari ücretin 2 000 YTL yapılacağı projesi BTP'nindir.
Fındığın 10 YTL, yaş çayın 1.5 YTL, buğdayın 1.3 YTL fiyattan satın alınması projesi BTP'nindir.

Bunlar, BTP'nin hesabı?kitabı yapılmış icraat projeleridir. Bu projeler, hayatımın 30 yılını adadığım Milli Ekonomi Modeli'yle şekillendirilmiş Sosyal Devlet?Milli Devlet projeleridir. Bu model ve projelerimiz ekseninde üç tane Uluslararası kongre yapılmıştır. Bu projelerimizi sağır sultanlar bile duymuştur. BTP'nin halkımıza sunduğu projeler, kuru bir seçim vaadi değil, milli bir model ve yepyeni bir sistem ekseninde şekillendirilen ve kaynakları açıklanan taahhütlerdir, icraat projeleridir. Bu projelerin hesabı, kitabı yapılmış, kaynakları ortaya konmuştur. IMF ve AB ile işbirliği halindeki hiçbir parti bu projeleri uygulayamaz. ABD, AB ve IMF'den akıl alamdan bir adım atamayan ve icazeti onlardan bekleyen partiler, BTP'den kopyaladıkları söylemlerle milletimize keyif bağışlıyorlar. Ancak bu oyun tutmaz, bu tezgah halkımıza fayda getirmez. Çünkü taşıma su ile değirmen dönmez. Kopyalanmış proje ile, çalma veya konma akıl ile bir arpa boyu yol alınmaz. Yüce milletimizin ve Türkiye'nin, artık bunlarla oyalanma lüksü yoktur. Bu sebeple Türk milleti bütün bu denenmiş, çözümü olmayan, kopyacı ve AB'nin ve IMF'nin talimli talebelerini önceki koalisyon ortakları gibi toptan sandığa gömecektir, gömmelidir" şeklinde konuştu.

İşte partilerin BTP'den aşırdıkları bazı projeler
BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli'nden CHP'nin kopya ettiği bazı projeler şöyle:  ?Üniversiteye giriş sınavları (ÖSS) kaldırılacak.
?Ulusal sağlık sigortası kurulacak. Tüm yurttaşlar sadece nüfus cüzdanını göstererek sağlık hizmetlerinden eşit olarak yararlanacak.
?Çiftçi ve besiciye verilecek tarımsal destekler 2 katına çıkarılacak.

Genç Parti kopyada sınır tanımıyor
BTP liderinin projelerini aşırma konusunda en mahir parti Genç Parti. Neredeyse GP projelerinin tamamı, Prof. Dr. Baş'ın 5 yıl önce dile getirdiği ve 3 uluslararası kongre ile tüm dünya ile paylaştığı projelerden oluşuyor. İşte bazı örnekler:
? Mazot 1 YTL olacak.
 ?Her işsize 350 YTL maaş verilecek.
 ? Emekliye 14 maaş verilecek.
 ? Fındık 8 YTL olacak.
 ? Gıdada KDV oranları düşürülecek.
 ? GP iktidarında Türkiye AB üyeliğinden çekilecek.
 ? Üniversite sınavı kalkacak.

MHP'nin vaatleri
Seçim bildirgesini açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi'nin BTP'den aşırma projelerinden bazıları şöyle:
 ? İşsiz ve muhtaç aile reislerine 200 YTL işsizlik yardımı ödenecek.
 ? Asgari ücret tümüyle vergi dışı bırakılacak.
 ? Güvenlik mensuplarına aylık 230 YTL güvenlik tazminatı verilecek.
 ? ÖSS kaldırılacak.
DP de bu silsileye katıldı
Son yaptığı mitingle DP de aynı silsileye katılmış oldu. Mehmet Ağar, "Çiftçinin kullandığı "yeşil mazot" 1 YTL'nin altında olacak" dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.