23 Kasım 2006 Perşembe 00:00
Medeniyetler İttifakının hedefi Türkiye

Bağımsız Türkiye Partisi Lideri Prof. Dr. Haydar Baş, geçtiğimiz pazar günü İstanbul Çağlayan Meydanı'ndaki tarihi mitigte, "Medeniyetlerarası İttifak projesinin hedefinin Türkiye olduğunu" vurguladı ~|~
 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, geçtiğimiz Pazar günü İstanbul Çağlayan Meydanı'nda gerçekleştirilen dev mitingte yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Sekreteri Kofi Annan ve İspanya Başbakanı Zapatero ile birlikte gerçekleştirdiği Medeniyetler İttifakı projesini eleştirdi. Sözkonusu projenin 22 İslam ülkesinin bölünmesini öngören ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'nin bir parçası olduğunu hatırlatan BTP Lideri, "İttifakçılar neden Irak'ı, Afganistan'ı, Filistin'i işgal eden güçlere gitmiyorlar da, Türkiye'ye geliyorlar" diye sordu.

Batıdaki Müslümanlar sıkıntı içinde

Müslümanların İngilitere'de, Fransa'da, Avrupa'da terörist muamelesi gördüklerini hatırlatan BTP Lideri, "Neden bu Medeniyetler İttifakı Batı ülkelerinde yapılmıyor" diye sordu.
Haydar Baş, şöyle devam etti: "Bosna Hersek'te Sırplara katliam yaptırdılar, ortalık kan gölüne döndü, Bosnalı kardeşlerimizin hala toplu mezarları ortaya çıkıyor. Bu medeniyet ittifakçıları neden gidip sırplarla bu medeniyet ittifakını yapmıyorlar da, hep ezilenlerin yanına geliyorlar, onun elindekini kolundakini alıp onu tam takır yapma düşüncesinde bulunuyorlar. Filistin'de İsrailin roket  saldırısında kadınlar şehid edilmedi mi? Senelerdir katliam devam etmiyor mu. Madem sen İsraille medeniyet ittifakı yapmıyorsun, onu barışa çağırmıyorsun, sen bana diyorsun ki benim elimde ayağımda birşey yok, belimde birşey yok, bir mantar tabancası var o mantar tabancasını ver diyorsun. Onu da korkutma! Niye? Rahat rahat gelsinler, ülkeyi işgal etsinler buna ne diyorsunuz. Vatanını müdafa etme diyor buna ne diyorsunuz."

40'ından sonra azan...

AKP iktidarının şaşırdığına işaret eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş,
"Ama 40'ından sonra azanın da öyle döndüğü pek vaki değildir. Bakın Irak'ta 600 bin Müslüman katledildi, 50 bin kadının namusu kirletildi. Eğer medeniyetleri barıştıracaksan orayı kim işgal etti? ABD? İngiliz... Git onlarla yap bu işi. Hırsızlık orada yapılıyor; hırsız gelip Türkiye'de aranıyor. Çocuk musun sen!" dedi.

İslam dünyası işgal edilecek

BTP Lideri, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bakınız BOP sürecinde Afganistan, Irak işgal edildi. Batı Şark Projesini hayata geçiriyor. 22  İslam ülkesinin işgali söz konusu. Zannediliyor ki BOP sürecinden Türkiye çıkarılmıştır. Sen asırlar boyunca İslam'ın merkezi olacaksın, eee Batı seni unutacak. Bu mümkün değil. 22 islam ülkesinden biri de sensin, BOP'un aslında birinci hedefi de sensin. Ama şu an seni işgal etmek işine gelmiyor. BOP yani Büyük Ortadoğu Projesiyle beraber sayın başbaşkan "ben BOP'un eş başkanıyım" diyerek kendi kendini kandırıyor."

Papa ikili oynuyor

Papa'nın 28 Kasım'da başlayacak Türkiye gezisini değerlendiren Prof. Dr. Baş, Papa'nın ikili oynadığını şu tespitleriyle ortaya koydu: "Bu papanın bir eli diyalogcuların sırtında bir eli de Apo'nun sırtında, böyle elini açmış birinde Apo var, birinde de diyalogcular var. İşte Papa bu kadar Türk dostu!
Bu Papa senin peygamberini inkar etti, senin peygamberine "terörist" dedi. Bunların hakim olduğu dünya Amerika'ya gittiği zaman insan etlerini kasap dükkanlarında hayvanlar için satışa arz ettiler. Bunlar medeni oldu, biz olamadık ama seni tanımayan insanları başa getirirsen neticemiz bu olur. Şimdi söz veriyor musunuz hep beraber olmaya, söz veriyor musunuz?

Şimdi bunlar bir medeniyetler ittifakı, diyalog tutturdular şöyle kısaca özetleyelim: Bush, Irak savaşını Haçlı savaşı olarak değerlendirmedi mi sevgili İstanbullular? Peki medeniyetler ittifakı adıyla şimdi oynadıkları bu tiyatronun mahiyeti nedir? Aziz kardeşlerim ABD güya dünyanın en fazla hürriyet dağıtan, yaşatan yeridir ama ABD Müslümanlara yaptığı iftira ile Ortadoğu Müslümanlarına bilhassa ikiz kule hadisesinden sonra çektirmediği kalmadı. Çünkü Müslümansın, çünkü Arapsın. Afganistan işgal edildi, pazara bombalar düştü düğün yerlerine bombalar düştü peki bu ittifakçılar, medeniyetler ittifakını yapanlar neden bunu Türkiye'de yapıyorlar da Afganistan'ı bombardımana tutanların ülkesinde yapmıyorlar!"

İktidar İslam'ı tahrif ediyor
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, AKP iktidarının İmar Yasası'nda camii kelimesi yerine ibadethane kavramını koyarak 40 bin tane kilise evi açtığını hatırlattı. Haydar Baş, şöyle konuştu: "Soruyorum bu ülkede 40 bin tane Hıristiyan var mıdır? Kime açıyorsun bunları... Benim kızıma senin oğluna mı? Türkiye'de mevcut olan 70 000 camii sayısını 50 000'e indirdiler. Yani kilise ile camiyi eş tutuyorlar, Avrupalıya yaranmak için.
Heybeliada'da Ruhban Okulu'nun açılışı yakın. Antalya Belek'te bu iktidar cami kilise sinagog üçlüsünün kurdelasını kesiyor. Siz hiç tarihinizde cami kilise sinagog üçlüsünü bir arada gördünüz mü  allah aşkına? Hayır biz kimsenin dinine karşı değiliz, yanlış anlamayın ama müsade edin de ben dinimi yaşayayım senin zorun nedir, benimle niye uğraşıyorsunuz?  Aziz milletim nüfus kağıdından Avrupa istiyor diye "Dini İslamdır" ibaresi kaldırıldı. Bir tek nüfus kağıdında İslam kalmıştı onu da şimdi sildiler. Kim sildi, bu dinci adamlar, bu dinci herifler sildi. Bunlara ders verecek misiniz?
AB'ye uyum adı altında din kültürü kitaplarında kelime?i tevhidin ikinci kısmı olan 'Muhammed Resulullah'ı çıkardılar, bunlara bir ders vermeye var mısınız?
İslam dini beşeri ve tahrif edilmiş dinlerle eş değer kabul ediliyor sevgili arkadaşlarım. Çok vahim bir olayı size haber vereceğim göreceksiniz şimdiye kadar böyle bir olayın olduğu hiç görülmemiştir. 2003 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı deneme sınavında şöyle bir soru soruluyor: "Son peygamber kimdir?" Cevap şıkları arasında: Hz. Musa, Hz. İbrahim, Hz. İsa, Hz. Muhammed var. Doğru cevap ne olsa beğenirsiniz. Bakanlığın cevap anahtarcığında doğru cevap ne biliyor musunuz? Tahmin edemezsiniz, etmeniz mümkün değil. Çünkü bu kadar sapıttıklarını nasıl hayal edebilirsiniz! Doğru cevap Hz. İbrahim olarak verilmiş. Kimmiş son peygamber, Hz. Muhammed diye o kadar sesli bağırın ki sayın bakan da duysun kulakları delinsin, kim olduğunu öğrensin. Siz biliyorsunuz, bakan bilmiyor maalesef."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.