13 Ağustos 2009 Perşembe 00:00
Millet, dinlerarası diyalog fitnesine maruz bırakıldı
AKP'nin Vatikan ve azınlık taleplerine 'evet' dediğine dikkat çeken yazarımız Abdullah Kibarlı, "Hükümet, Dinlerarası Diyalog ve Medeniyetler İttifakı projeleriyle inancımızı derinden etkileyen icraatlara imza attı" diye yazdı. ~|~

 


Dinlerarası diyalog fitnesine maruz bırakılan millet

ABD stratejik ortaklığında BOP projesine ve AB uyumu çerçevesinde Vatikan ve azınlık taleplerine evet diyen AKP hükümeti, Dinlerarası Diyalog ve Medeniyetler İttifakı projesiyle de mukaddesatımızı ve itikadımızı derinden etkileyen icraatlara başladı. Nitekim Başbakan Erdoğan BOP eş başkanı olduğu gibi, İspanya Başbakanı Zapatero ile birlikte (II. Vatikan Konsili papazlarının 1965'te koydukları göbek adı Dinlerarası Diyalog olan) Medeniyetler İttifakı projesinin de eş başkanlığını yürütmektedir.
Bu projenin yürütülmesinde, Başbakanlıkça 10 bakanlığa ve tüm kamu kurumu ve kuruluşlarına genelge gönderilerek "Medeniyetler İttifak Ulusal Planı" uygulamaya konulmuştur. (Resmi Gazete: 12.Nisan 2008, Sayı:26845)
Bu projenin öncesinde özel zemin hazırlandı. 2002'den başlayarak okul kitaplarına sokuşturulan geleneksel inanç esaslarımıza aykırı bilgilerle milli birliğimizin teminatı olan mukaddesatımız, körpe çocuklarımızın gönlünde ve kafasında tahrip edilmeye başlandı.

1-Din Kültürü kitaplarına Hz. Musa'nın, Hz. İsa'nın ve Sevgili Peygamberimizin resimleri kondu (2004). Ve yine 4. cü ve 5.ci sınıf Din Kültürü kitaplarına Hz. Peygamber'in kızı ve damadı ile resmi, Mekkelilerle konuşurken ve eşi Hz. Hatice annemiz ile birlikte resmi kondu. (Bkz. Din Kültürü, 6. Sınıf, Mehmet Yavuzcan)

2-Okullara gönderilen genelge ile Kuran-ı Kerim'de geçen bazı kelimelerin kullanılması yasaklandı: Cemaat, fetva, hicret, imam, imamet, kafir, medrese, mücahid, mümin, münafık, şehadet, şehit, şeriat, şirk, tağut, tebliğ, tekke, tevhid? Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı'nı sözkonusu genelgeyi göndermekle görevlendirdi. (http://arsiv.sabah.com.tr/2005/01/13/gnd106.html)

3- Bazı köylerde ilköğretim 1. sınıf öğrencilerine dağıtılan okuma-yazma öğreniyorum kitaplarında 13. ve 15. sayfalarında haç işareti bulunan, 3 çocuğun kilisede aldığı eğitimi ve kilise dualarını gösteren fotoğraflar kullanıldı. (MEB-TTKB'nin 12.07.2004 tarih / 115 sayılı onayını taşıyan AB destekli bu kitaplar, ücretsiz dağıtıldı.)

4- 2005'te onaylanan ve dağıtılıp okutulan 5. sınıf Din Kültürü kitaplarında "Kelime-i Tevhid, "Lailâhe illallah'tır" deniyor. "Muhammedur-Rasûlullah" kısmı Kelime-i Tevhid'den çıkartıldı.

5-Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabında (6. Sınıfı Mehmet Yavuzcan) çocuklarımıza "dört büyük kutsal kitap" başlığı altında şu bilgiler öğretiliyor: "Peygamberlerin bazılarına kitaplar gönderilmiştir. Bunlardan dört tanesi, günümüze kadar gelmiştir ve bir bütün olarak elimizdedir."
İslam'a göre açıkça muharref olduğu ayetlerle sabit olan muharref Tevrat ve İncil, Allah'ın koruması altındaki Kur'an'la eş tutularak, çocuklara onların da bütün olarak kaldığı mesajı veriliyor.

6- Din Kültürü kitaplarında (6. Sınıf) okuma parçası olarak verilen Veda Hutbesi metninde sünnet (Ehli Beyt) kısmı çıkarıldı ve "Müminler! Size bir emanet bırakıyorum.  O'na sımsıkı sarıldıkça yolunuzu şaşırmazsınız. O da Allah'ın kitabı Kur'an'dır" şeklinde öğretildi. Böylece Hz. Muhammed (sav) ve Ehli Beyti'ni devreden çıkartma manevrası yapılıyor.

7-Çocuklara iyilik, Tevrat'ta, Zebur'da, İncil'de yer alan öğütlerle anlatıldı (Din Kültürü kitabı, Mehmet Yavuzcan, 6.Sınıf) Tevrat'tan, Zebur'dan alıntılar aktarıldı. İncil dağıtanları güya sokaklarda arayanları veya arar gibi yapanlar, okul sıralarında ve Din Kültürü kitaplarında bulabilirler.

8-MEB (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-1(Ankara 2003) kitabında Çin dinleri, Hind dinleri, Musevilik ve Hıristiyanlık anlatıldıktan sonra Müslümanlık 4 sahife olarak öğrencilere anlatılıyor. Hangi millet çocuklarına kendi dininden başka dinleri öğretiyor? Hıristiyan ve Musevi alemi çocuklarına kendi dinlerini öğretir ve 42 bayramın 40'ında çocuklarını kiliseye götürür. Çocuklarımızın önüne, hepsi birbirinin aynısıymış gibi, benzer çeşit yemek koyar gibi "hangisinden istersen ye veya hepsinden ye", deme hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar? Çocuğun velisine sormadan bu nasıl yapılabiliyor?
Bir zamanlar, meydanları ve ortalığı güya "din ve şeriat" sloganlarıyla velveleye boğanların kastettikleri bu muydu da milletimiz o gün de aldatıldı, bugün de aldatılıyor?!

9- Türk milletinin mukaddesatı üzerine bu oyunlar oynanırken, Haçlı misyonerliğine yasal izin verildi. Bazı müftülüklerde ilk defa orkestra eşliğinde "Kutlu Doğum" Konserleri(!) düzenlendi. Ezan sesinin kısılması için genelge yayınlandı. AKP hükümeti, resmi görevli dışında Kuran öğrenimi yapma yasağını TCK'ya koyarak; dedelerin, ninelerin torunlarına Kuran okutmasını yasak getirdiler, ceza getirdiler.
Mukaddesatımıza yönelik bu tahribatlar, hiç hayra alâmet değildir. Milletimiz ahir zaman fitnesinin kucağına atılmıştır. Milletimiz bu olan bitenleri fark edip ayıkmalıdır.
(Devam edecek)

Abdullah KİBARLI / editor@yenimesaj.com.tr

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137