06 Ocak 2010 Çarşamba 00:00
Millete çalım teröre açılım

"Hükümetin açılımı meğer Kürt açılımı değil, terörist açılımıymış" diyen Prof. Dr. Baş, "Bu açılımın içerisinde Kürt kardeşlerimizin sorunlarını gerçekten çözecek hiçbir adım yoktur" dedi.
~|~

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Meltem TV'de yayınlanan Ekoanaliz programına katıldı ve 2009 yılında dünyada ve Türkiye'de gerçekleşen siyasi ve ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Ekoanaliz programında 2009 yılına Türkiye'de damgasını vuran Kürt açılımı konusunu da değerlendiren ve "Açılımın perde arkasında büyük Ermenistan hesapları var" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, hükümetin bu konuda attığı adımlara dikkat çekti. Geride bıraktığımız yıla AKP hükümetinin açılımlarının damgasını vurduğunu ifade eden BTP Genel Başkanı, Tanzimat ve Islahat Fermanlarını hatırlattı ve Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu Osmanlının çöküş dönemindeki durumuna benzetti. Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: "Avrupa Birliği'nin ve Amerika'nın talimatıyla açılım olacak. Eğer sizlerin iradesiyle açılım olsaydı, bunu takdir etmemek, bunu tebrik etmemek bizim için mümkün olamazdı. Bunlar bizim düşüncelerimiz değil, bu coğrafya, bu millet üzerinde hesabı olanların düşünceleri bunlar."

Önde Kürtler var arkada Ermeniler
Programdaki değerlendirmelerinde Kürt ve Ermeni açılımına özel vurgu yapan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Kürt ve Ermeni açılımının birbiriyle bağlantılı açılımlar olduğuna vurgu yaptı. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "1878 yılında Paris Konferansıyla başlayan bir olay bu. Neydi bu? Ermeniler kendi meselelerini, kendi bölgelerindeki haklarını koruyabilmek için, 'biz bunu sadece bir ermeni konusu olarak gündeme getirirsek kimse bizi kabul etmez. Bu coğrafyada bizimle yaşayan kimler var? Kürtler var. Kürtler de nüfus olarak hayli kalabalıklar. Onları da aramıza alıp, bir hareket içerisinde beraber olduğumuz konusunda onları da ikna edersek, Büyük Ermenistan amaçlarımıza çok daha rahat ulaşırız. Şimdi olduğu gibi o gün de Kürt açılımıyla işe başlayalım' dediler. Ben bu açılım furyası başladığı günlerde Edirne'deki bir konuşmamda, 'Bu Kürt açılımı değil, Ermeni açılımıdır. İleride bunu göreceksiniz' demiştim. Kısa süre sonra Ermeni açılımı olduğu ortaya çıktı."

Biz tek bir milletiz
"Kürt açılımı aslında büyük Ermenistan açılımının kamufle edilmiş bir halidir" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Kürtlerle Türkler bir babanın iki evladı gibidir" ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "Kürtlerle Türklerin siyaseti bir, kültürü bir, coğrafyası bir, medeniyeti bir ve dini birdir. Biz tek bir milletiz. Bizi ayırmak isteyenler hainlerdir bunu çok iyi bilesiniz.

Kürtler PKK'nın kucağına itildi
İktidar Kürt kardeşlerimizi PKK'nın kucağına attı diyen Prof. Dr. Haydar Baş hükümetin açılımının aslında Kürtlere değil, terör örgütüne yapıldığını söyledi. "Terör örgütü PKK kanlı eylemlerine Kürt köylerini basarak başladı. Öcalan'a Kürt çocuklarını katlettiği için bebek katili dendi" diyen BTP Genel Başkanı, "Kürt kardeşlerimiz PKK'yı asla benimsemedi ta ki, Başbakan Erdoğan'ın 2005 yılında Diyarbakır'da yaptığı Kürt sorunu çıkışına kadar" dedi. Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Sayın Başbakanımız Diyarbakır'a gidip, "Kürtlerin meselesini ben çözeceğim" demişti hatırlıyor musunuz? O zaman Kürt kardeşlerimiz ne dediler? 'Yahu bunu bize Öcalan demişti. Bizim gasp edilmiş haklarımız var. Madem başbakan da böyle söyledi. Demek ki Öcalan haklıymış' dediler. Benim bin yıldan beri kardeş olduğum bir millete mesaj veriyorsun. Senin benimle problemim var."

Açılım Kürtlere değil, terör örgütüne?
Ekonaliz programında çarpıcı açıklamalar yapan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, hükümetin yaptığı açılımın aslında Kürtlere değil, terör örgütüne yapıldığını söyledi: Prof. Dr. Haydar Baş, "34 PKK'lı suçsuz görüldü ve serbest bırakıldı. Şu işe bak yahu? Olacak iş mi bu? Açılım işte bu. Açılım meğer Kürt açılımı değilmiş. Ne açılımıymış? PKK açılımı, terörist açılımıymış. Güneydoğu'da oturan anama, nineme, dedeme, ablama, amcama, dayıma, kardeşime oğluma sesleniyorum; Burada seni ilgilendiren bir madde var mı?" diye konuştu.

PKK terörü Ermenistan üzerinden bizi vurabilir
Terör örgütünün Kuzey Irak'tan çıkarılıp Ermeni işgali altındaki Yukarı Karabağ'a kaydırılacağına dair haberleri de değerlendiren Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Baş son derece dikkat çekici bir değerlendirme yaptı.
Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "PKK'yı Karabağ'a sürdüler. Orada teşkilatlandırdılar. Yakında ya Azerileri dize getirmek için bir hareket başlatacaklar, Türkiye'de oynadıkları oyunu oynayacaklar. Ve yahut da büyük Ermenistan projesi için Türkiye üzerine oradan farklı bir hesap üzerinde olacaklar."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.