15 Nisan 2011 Cuma 00:00
Milletimiz hizmetin en güzelini görecek

DP Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, milletimizin tamamına fevkalade bir hizmet getireceklerini, herkese iş ve aş temin edeceklerini, bu da yetmiyor vatandaşlık maaşını millete en güzel şekilde vereceklerini ifade ederek, "İnşallah bu oluş Türkiye'ye çok ciddi bir hizmet getirecektir" dedi

ORTAK ÇAĞRIDA BULUNDUK

Referandumun hemen ardından CHP'ye çağrı yaptıklarını hatırlatan Demokrat Parti Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları kaydetti: "Bu çağrıda dedik ki, 'yüzde 42 oy alan ulusal bir kitle oluştu, bunu biz yüzde 45'lere 50'lere çekebiliriz...

~|~

ORTAK ÇAĞRIDA BULUNDUK

Referandumun hemen ardından CHP'ye çağrı yaptıklarını hatırlatan Demokrat Parti Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları kaydetti: "Bu çağrıda dedik ki, 'yüzde 42 oy alan ulusal bir kitle oluştu, bunu biz yüzde 45'lere 50'lere çekebiliriz. Başı çekin biz şimdiden milletin ittifakını temin edelim.' Ama gördük ki Kemal Kılıçdaroğlu milletle bu işi yapmak yerine Avrupa'ya gitti, Amerika'ya gitti. Bizim sesimize, sözümüze hiç kulak asmadı. Ortaya koyduğu siyasetle de nokta diyebileceğimiz bir hareketle beraber fevri davranışlar içerisinde bulundu, bizim sesimize cevap vermedi. MHP'ye de biz bu durumu intikal ettirdik: 'CHP bu işi yapmadı, ortada korkunç bir gidişat var. Siz de söylüyorsunuz, gelin merkezde olun bu toparlamayı siz yapın.' Onlar da iki gün beklediler ve 'hayır bu ittifak görüntüsü olur onun için bizde buna yanaşmayız' dediler. Peki sen Meclis içindeki muhalefetinde ne yaptın Sayın Devlet Bahçeli kardeşim, onu söyle bana? Senin döneminde idam kararları hasır altı edilmedi mi? Tarım yasası, şeker yasası senin döneminde çıkmadı mı? Sen milletimizi işten, aştan mahrum etmedin mi? Deniliyor ki, 'bunu yaptığımız zaman tek başına değildik, o bakımdan muvaffak olamadık.' Sen icraatın içinde makamın sahibiydin, ortaklarını ikna edemeyecek kadar bir oluşu kendinde bulamıyorsan niçin oraya ortak oldun? Söz dinletemiyorsan niçin orada devam ettin? Her ikisi de benim kanaati şahsiyem, söylenmesi mümkün olmayan görüşlerdir. Kısaca MHP rahmetli Türkeş'in vefatından sonra ciddi bir yenilik ortaya getirip milletimizi ne hayvancılıkta, ne tarımda, ne madencilikte, ne sanayide, ne iç politikada, ne dış politikada rahatlığa kavuşturamadı. Sadece terörü diline alan bir takım sözden ibaret sloganları ifade etmekle işi oyaladı durdu. Bence bu da terörü körükledi. Sen eğer bunun önlemini, çaresini bilemiyorsan o zaman senin muhalefetinden de bir şey olmaz. Oturduğun yerden küfretmek manasına gelir. MHP'nin de yaptığı icraat bu oldu. Bir de baktık benim aile maaşımı o da almış millete deklare ediyor. Madem öyle niçin benden alıp da söylüyorsun? Bizsiz bunların hiç bir şey yapması mümkün değil."       

YENİ MESAJ - İSTANBUL

Demokrat Parti (DP) Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, geldiğimiz noktada Türkiye'nin bölünmesinin konuşulduğunu ifade ederek, "NATO'nun ve BM'nin kurumlarında Türkiye'nin bölünmüş haritaları dağıtılıyor" dedi. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi üzerine değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: "Eskiden bir duyum olarak ortaya çıkan bu sözler bugün gerçek olarak karşımızda duruyor. Şimdi böyle bir dönemde üniter yapının bozulmasından, federatif bir yapıya dönüştürülmesinden bahseden bir iktidar bulunmaktadır. Devletlerin nihai olarak varmak istedikleri en güzel sistem üniter yapıdır. Yani milletin ve devletin birlik ve beraberliğidir. Siz bunu böyle bir yapılanmada idare edemiyorsunuz, yok diyorsun ben bunu bölerek idare edeceğim. Sayın Başbakan geçenlerde başkanlık sistemini getireceğini bütün millete deklare etti. Güzel de Sayın Başbakanım sen bu söylemi hayata geçirirken, ortaya koyacak olduğun anayasayı niçin millete anlatmıyorsun? O anayasadan bu ülkenin üniter yapısının bozulmasına yol açacak kurallar çıkacağından, seçim sonrasında yapılacak olanlardan bir kelime bahsedilmiyor. Eğer bahsederse, bu durum seçimlerde çok ciddi bir oy kaybına sebep olacaktır. Dolayısıyla böyle bir dönemde Türkiye tarihinin en büyük cari açığını verdi. En büyük borçlanma bu dönemde yapıldı. Maliye Bakanı diyor ki, 'Biz büyümeyi en mükkemmel noktaya getirdik.' Bu nasıl büyümek ki, iş yok, aş yok, iş yerleri kapanıyor. Sen bunun adına büyüme diyorsun. Masa başı rakamlarla milleti avutma ve aldatma var. Bunu gördük ve onun için de biz de böyle bir ittifakın zaruretini milletimiz gibi kabul ederek yola çıktık."

Beklenenin üzerinde bir netice alacağız
Demokrat Parti (DP) Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, Demokrat Parti'nin 1950 yılından itibaren 10 yıl boyunca Türkiye'de demokrasi, insan hakları, sanayi, tarım ve  madenciliği şaha kaldırdığını ifade etti. O dönemde Türkiye'de müthiş yatırımların yapıldığına işaret eden Prof. Dr. Baş, "AKP hükümeti döneminde satılan kamu kurum ve teşekküllerinin tamamına yakını Demokrat Parti ve onun yolunun devamı olan siyasi hareketlerin kurduğu tesislerdir" dedi. Prof. Dr. Baş, şunları söyledi: "Bugün de aynı yoldan çok daha modern bir tezle, Milli Ekonomi Modeli ile gidilerek, milletimizin tamamına fevkalade bir hizmet getireceğiz, herkese iş ve aş temin edeceğiz, bu da yetmiyor vatandaşlık maaşını millete en güzel şekilde vereceğiz, ailelere maaş vereceğiz. Bütün bunların planı ve projesi bizde var. Malum biz bunu 7 uluslararası kongre ile tüm dünyaya deklare ettik. Bizim tezimizin bazı bölümleri dünyanın bir çok ülkesinde uygulamaya geçmektedir. Hatta bizim projelerimizin neredeyse yüzde 30'a yakın bölümü bugün Rusya'da uygulamaya geçmiştir. Böyle bir projenin sahibi olarak Demokrat Parti, bana göre bu seçimde beklenenin üzerinde de büyük bir netice ortaya koyacağından zerre kadar tereddüdüm yok. Kadrolarına baktığımız zaman fevkalade deneyimli arkadaşlar var. Başta Genel Başkan Namık Kemal Zeybek Bey'in şahsiyeti ve etrafındaki deneyimli politikacılar olmak üzere genç ve enerjik arkadaşlarımız inşallah bu oluşta Türkiye'ye çok ciddi bir hizmet getirecektir." 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner137