13 Şubat 2011 Pazar 00:00
Milletimizi istismarcıların tuzağından kurtaracağız


Ekonomik şartların vatandaşlarımızı terör örgütünün ağına düşürdüğünü belirten Prof. Dr. Haydar Baş, halkımızı istismarcıların tuzağından kurtarmak için Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan Sosyal Devlet projelerini geliştirdiklerini söyledi ~|~

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş terör sorunu üzerine değerlendirmelerde bulundu. Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki ekonomik şartların vatandaşlarımızı terör örgütünün ağına düşürdüğünü belirten Prof. Dr. Baş, Kuzey Irak yönetiminin petrol maaşı vaadine de dikkat çekti. Bölge halkını istismarcıların tuzağından kurtarmak ve milli birliğin devamını sağlamak için Milli Ekonomi Modeli'nde yer alan Sosyal Devlet projelerini geliştirdiklerini ifade eden BTP Genel başkanı şöyle konuştu: "Güneydoğu'da anarşinin, terörün önüne nasıl geçebiliriz diye düşündüm taşındım. Kadının işi yok, kocasının işi yok, oğlunun işi yok, gelininin işi yok hiç kimsenin işi yok. Yani vatandaşlarımız aç susuz ve biçare? Diyorlar ki 'diğer tarafta Kuzey Irak bölgesinde petrol maaşı verecekler. Biz bunu nasıl alırız?' O bölgede olan arkadaşların bize taşıdığı bilgi bu. Şimdi Kuzey Irak bölgesinde petrol olduğu için geçimini düşünen vatandaşıma ben orayı düşündürmemem lazım. Bu devlet mademki büyüktür, büyüklüğünü göstermesi gerekir. Neyle? Vatandaşının can emniyetini, mal emniyetini, namus emniyetini, din emniyetini ve geçimini temin ettiği takdirde o devlet o vatandaş için baba devlet olur."

Sosyal devlette çifte standart olmaz

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki ekonomik şartların çok kötü durumda olduğuna dikkatleri çeken Prof. Dr. Baş, öncelikle bu bölgelerdeki insanları sosyal devlet projeleriyle tanıştırmak için yola çıktıklarını söyledi: BTP Genel Başkanı şöyle konuştu: "Sosyal Devlet projelerini evvela Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki insanlara uygulamak üzere yola çıktık." Türkiye'nin bir kısmına bu projelerin tatbik edilip, diğer bölgelere tatbik edilmemesinin çifte standart oluşturacağını sözlerine ekleyen BTP Genel Başkanı, "Çifte standart bizim kimliğimize yakışmaz. Onun için hiçbir bölgemizi ve hiç kimseyi sosyal devlet projelerimizin kapsamı dışında bırakmadık" diye konuştu.

Vatanın evlatları bizim yanımızda

Bağımsız Türkiye Partisi vatandaşlık maaşı, ev hanımlarına maaş ve diğer Sosyal Devlet projelerini hangi kaynaklarla hayata geçirecek. BTP Genel Başkanı bu soruya Milli Ekonomi Modeli'nde izah ettikleri kaynaklardan biri olan madenlere dikkat çekerek şöyle cevap verdi: "Türkiye'nin 3 katrilyon dolar serveti var. Bu 3 katrilyon dolar servet, 350 tane ecnebi firmanın bugün tasallutuna uğradı. 350 tane ecnebi firma. Benim de senelerden beri söylediğim bu. Ey millet uyan bu servet senin! Bana şimdi kim karşı, o ecnebi firmalarla ortak olanlar karşı, çoluğunu çocuğunu onlarla alttan bağlayanlar karşı. Onlarla birlikte hayal dünyasında Avrupa'da Amerika'da yatıp kalkanlar karşı. Bana Türkoğlu Türk karşı değil, bu vatanın evladı karşı değil.  

Bizi taklit ediyorlar


Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş vatandaşlık maaşı, ev hanımlarına maaş gibi projeleri önce alay konusu yapan partilerin şimdi teker teker 'biz de vereceğiz' açıklaması yaptığına dikkat çekti. Prof. Dr. Baş şöyle konuştu: "Ben vatandaşlık maaşı ve ev hanımı meslek maaşını düşünüp deklare ettikten sonra 'yahu nasıl vereceksin?' demeye başladılar. Baktılar ki biz ısrar ediyoruz bu işi sökeceğiz, o zaman biz de bunu verelim, dediler. İşte A partisi, B partisi sağ olsun şu anda hepsi yarışa girdiler ve bir tanesi demiyor ki biz bunu Haydar Hoca'dan aldık."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.